Prof. Dr.

Hülya ÖVER HAMZAOĞLU

Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Gastrit (Mide İltihabı), Yağ Metabolizması Bozuklukları, Gastrik Ülser (Mide Ülseri), Karaciğer rezeksiyonu, Gastrik band uygulaması, Bağırsak tıkanması onarımı... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

60 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Mehabalar.midemde peptik ülser var.üçlü tedavi şeklini kullandım ama bi işe

  Mehabalar.midemde peptik ülser var.üçlü tedavi şeklini kullandım ama bi işe yaramadı. midemin sağ üst tarafında hiç geçmeyen bir ağrı var.ve oturunca ve yemek yyiynce ağrı daha çok artıyo.bu hastalığın varmıdır bir tedavisi. saygılar...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Hülya ÖVER HAMZAOĞLU

  Prof. Dr. Hülya ÖVER HAMZAOĞLU

  Peptik ülser tedavisi olan bir hastalıkır. eğer kullandığınız üçlü tedavi ülseri tedavi etmediyse ilaçlar değiştirilip tekrar düzenlenebilir. ayrıca sigara alkol ve ağrı kesici ilaç kullanıyorsanız bunlarda tedavide başarızlığa yol açarlar.geçmiş olsun.

 • Merhabalar senede 1 yada 2 kez acile gidecek kadar mide ağrısı çekiyorum gü

  Merhabalar senede 1 yada 2 kez acile gidecek kadar mide ağrısı çekiyorum günlük hayattada zaman zaman ağrım oluyor.en son dün sabaha kadar ağrım oldu sanki bi noktada ağrım oluyor yanıyorda.lavaboya gidip azda olsa çıkardıktan sonra rahatlıyorum ,sebebi ne olabilir ?endoskopi yaptırmam gerekiyormu?d... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Hülya ÖVER HAMZAOĞLU

  Prof. Dr. Hülya ÖVER HAMZAOĞLU

  Bu yakınmalarınız peptik ülser, reflü ya da safra kesesi taşına bağlı olabilir. bir hekime başvurmanızda fayda var. geçmiş olsun.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Hülya ÖVER HAMZAOĞLU Kimdir?

Prof. Dr. Hülya Över Hamzaoğlu, 10 Ekim 1965 tarihinde Ankara'da doğmuştur. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1988 yılında tamamlamış ardından da 1989 ile 1993 yılları arasında Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği'nde uzmanlık eğitimi almıştır. Uzmanlık sonrası dönemde 1994 ile 1996 yılları arasında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği'nde çalışmıştır. 

Prof. Dr. Över Hamzaoğlu, doçentlik unvanını Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalından 1998 yılında, Profesörlük unvanını ise yine aynı yerden 2004 yılında almıştır. ABD ve Almanya'da çeşitli hastanelerde yurtdışı deneyimi bulunmaktadır. Özel ilgi alanları arasında Ülseratif Kolit, Crohn Hastalığı, Kolorektal Polip ve Kanserler, Peptik Ülser ve Reflü Özafajit Hastalığı yer almaktadır.

İngilizce ve Almanca bilen Prof. Dr. Över Hamzaoğlu evlidir ve bir kız çocuk annesidir.

 

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI

İletişim bilgileri


 • Prof. Dr. Hülya ÖVER HAMZAOĞLU Muayenehanesi
  AdresHakkı Yeten Cad. Teşvikiye Mah. No: 13 Fulya Terrace Evleri Center 2 Blok K: 10 D/58  Şişli, İstanbul  Haritayı gör  
 • AdresDikilitaş, Hakkı Yeten Caddesi,Yeşilçimen Sok. No:23  Şişli, İstanbul  Haritayı gör  

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Prof. Dr. Hülya ÖVER HAMZAOĞLU tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.