Prof. Dr.

Hasan Serdaroğlu

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Genital Estetik, Adneksit, Yapışık Ve Önde Gelen Plasenta, Ivf, Reproduktif endokrinoloji, Klitoral tedavi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

45 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Doğum sonrası kanama

  Hocam merhaba iyi çalışmalar. ben 20 gün önce sezaryan ile doğum yaptım .. ilk 7 gün kanamam oldu ve kesildi . 14 gün sonra bugün tekrar yoğun bi şekilde ve devam eden kanamam oldu. bu normal mi ... ayrıca doğumdan sonra sağ elimin parmaklarında uyuşma var ve bu uyuşma sürekli kesintisiz oluyor. bun... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu

  Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu

  Sizi doğurtan doktora bir muayene olmanızı öneririm, bazen toplu iğne başı kadar plasenta parcası kalsa kanama olur. doktorunuz muayene sonucuna göre ne yapması gerektiğine karar verir. ağrıların anestezi ile bir ilgisi yok. dr. h. serdaroğlu

 • Sezeryan ameliyatı

  Slam hocam cok daraldigimiz icin siz birkez daha rahatsiz ediyorum elimden baska bisey gelmiyor erzurumdayim yakin aralikla 2. sezeryan oldum 2.de doktor yapisma vardi biraz birde dikerken dokularinda yirtilma oluyordu demisti 4 yili askin bir sure gecti son sezeryandan metin ingece prof muayene dan... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu

  Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu

  Sorunuzun cevabını 12. temmuz da vermişim ayşe hanım. ilave edecek bir şey yok. "ayşe hanım 1.nci sezeryen ile 2.cisi arasındaki yakınlığın bu durumla bir ilgisi yok. 3.cü sezeryen olabilirsiniz. fakat tecrubeli ve hastasına karşı hassas bir hekim tarafından takipleriniz olursa daha iyi olur. pro... Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Hasan Serdaroğlu Kimdir?

Prof. Dr. Hasan SERDAROĞLU, Sivas’ta doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Yine aynı fakültede Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığını almış ve akademik kariyerine aynı anabilim dalında devam etmiştir.

1990 yılında Doçent Doktorluk kadrosuna atanan Prof. Dr. Hasan SERDAROĞLU, aynı yıl kurulan Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bilim Dalı'nın kurucuları arasında yer almıştır. Yine aynı zaman zarfında Almanya’da Giessen Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümüne giderek iki ay süreyle Tüp Bebek bölümünde çalışmalar yapmıştır. 1993 yılında Reprodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite Bilim Dalına Başkan seçilmiş ve 17 yıl süre ile bu görevini sürdürmüştür.1996 yılında Profesörlük kadrosuna atanmıştır.  Aynı yıl İsrail HadassahUniversitesi Tüp bebek ünitesine giderek, tüp bebek ve mikroenjeksiyon konusunda çalışmalar yapmıştır.

Prof. Dr. Hasan SERDAROĞLU, 1999, 2000 ve 2001 yıllarında Bilim dalında kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarına yönelik üç adet Endoskopik Cerrahi kursu düzenlemiştir 2001 yılında Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bilim Dalı bünyesinde ÜYTE (üremeye yardımcı tedavi merkezi = Tüp Bebek Merkezi)‘nin kuruluşunu yapmış ve merkezin mesul müdürlüğünü üstlenmiştir. Bu merkez, 2008 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Eğitim Merkezi olmuştur. 

İstanbul Jinekoloji Derneği'nde iki dönem ikinci başkanlık ve dört dönem başkanlık yapmış olan Prof. Dr. Hasan SERDAROĞLU, Jinekoloji Dernekleri'nin Türk Jinekoloji Derneği çatısı altında toplanmaları için aktif rol almış ve Türk Jinekoloji Derneğine bir dönem başkan yardımcılığı, bir dönem başkanlık yapmıştır. Ayrıca kendisi, gerek Üreme Endokrinoloji ve İnfertilite Bilim Dalı Başkanı olarak gerekse dernek başkanlıkları sırasında 15 bilimsel kongreye ve sempozyuma başkanlık yapmış, fakülte kurulunda bir dönem çalışmış ve fakültenin çeşitli bilim kurullarında görev almıştır.

2005 yılında TC Adli Tıp Kurumu I. Kurulu üyeliğine atanmış olan Prof. Dr. Hasan SERDAROĞLU, 3,5 yıl bu kurulda çalışmalar yapmasının ardından kendi isteği ile ayrılmıştır. 2013 yılında ise erken emekliliğini isteyerek İstanbul Üniversitesi’ndeki akademik çalışmalarına son vermiştir.

Yurt içi ve yurt dışı çeşitli bilimsel dergilerde yayınlanmış 100'den fazla eseri, 8 ayrı kitapta bulunan çeşitli bölümleri bulunan Dr. SERDAROĞLU, Şişli'de bulunan özel muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir. Ayrıca kendisi iyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

İletişim bilgileri


 • Prof. Dr. Hasan SERDAROĞLU Muayenehanesi
  AdresKEY plaza (Şişli Marriott) Abide-i Hürriyet Cad. İstiklal Sok. No: 11 Kat: 9  Şişli, İstanbul  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.