Uzm. Dr.

Gürkan Odabaşıoğlu

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Öğrenme Güçlüğü, Yetişkin terapisi, Psikodinamik psikoterapi, Cattell 3a zeka testi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

113 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

1 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • İyi günler doktor bey, benim yaklaşık 4,5 (27/10/2003)yaşında bir oğlum var

  İyi günler doktor bey, benim yaklaşık 4,5 (27/10/2003)yaşında bir oğlum var. oğlumun bana karşı (anne) yoğun ilgisi var. önceleri beni rahatsız etmiyordu ama, son bir kaç keredir banyosunu yaptırdıktan sonra bana çıplak bir vaziyette sarılmak istediğini söyledi sarılınca da pipisi tepki verdi. annes... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu

  Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu

  Fızıksel olarak bıraz mesafelı durmaya baslaın, babası ıle daha fazla vakıt gecırmeye baslasın

 • Hocam benim 9 yaşında oğlum var.oğlumda derslerinde kendisi isterse yada be

  Hocam benim 9 yaşında oğlum var.oğlumda derslerinde kendisi isterse yada benim zorlamamla güzel yazı yazıyor testlerini çözüyor.fakat zorlamassak hiç önemsemiyor .biz anne ve baba olarak devamlı konuşuyoruz. ama gene aynı buda derslerini etkiliyor öğretmenide bu durumun farkında ne yapmamız lazım

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu

  Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu

  Dıkkat testlerının yapılabılmesı onemlı konuyla ılgılınolarak bıır uzmana basvurmanızı onerırırm

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Gürkan Odabaşıoğlu Kimdir?

Uzm. Dr. Gürkan ODABAŞIOĞLU, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndebaşladığı tıp eğitimini 1999 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nde başladığı ihtisasını ise 2005 yılında "Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu'nda Silik Nörolojik Belirtiler" adlı tezi ile bitirerek Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitiminin hemen ardından Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Anatolia Klinikleri'nde Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Birimi'ni kurarak 2005 -2008 yılları arasında bu hastanede görevyapmış olan Uzm. Dr. Gürkan ODABAŞIOĞLU, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Otizm, Ergenlerde Madde Bağımlılığı alanlarında çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. Kendisinin 2'si uluslararası olmak üzere, 10 adet bilimsel dergilerde yayınlanmış çalışması bulunmaktadır.

Mesleki hayatı dışında sinema ve müzikle ilgilenmekte olan Uzm. Dr. Gürkan ODABAŞIOĞLU'nun sinema ve psikiyatri ilişkisi üzerine yazdığı çeşitli yazıları ve kongrelerde bu konu üzerine sunumları bulunmaktadır. 

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

İletişim bilgileri


 • İstanbul Psikiyatri Enstitüsü
  AdresHakkı Yeten Caddesi No: 13 Fulya Terrace Residence C2 Blok Kat: 16 D: 104  Şişli, İstanbul  Haritayı gör  

Hastalarının Değerlendirmeleri (1)

1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Ömü. B'ü.

Hocam Gerçekten Bir Profösörsünüz Sizi Seviyorum :D 28-02-2017

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.