Doç. Dr.

Gülcan Abalı

Kardiyoloji - Adana

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Iskemik Kalp Hastalığı, Kemik Erimesi (Osteoporoz), Kalp Ve Damar Hastalıkları, Anjiyoplasti, Transmiyokardiyal lazer revaskülarizasyonu(tmr), Kardiyoversiyon... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

58 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Poşlu vsd nedir

  Merhaba hocam 1 aylık bebeğimde perimembranöz bölgede küçük poşlu vsd izledi tabanı 5mm kilo alımı aylık 600 gram şu an 50 günlük 4500 gram delik kapanır mı neler yapmamız gerek çok endişeliyim lütfen yardım edin

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Gülcan Abalı

  Doç. Dr. Gülcan Abalı

  Kapanabilir çocuk kardiyoloji uzmanı takip etmeli ben erişkin kardiyoloji uzmanıyım. kapanmaz ise tedavisi gerekir

 • Kalp agri sitres

  Slm hocam iyi gunler 4 sene evel mitral kapakta az kacik ve kalp de daralma tanisinkonuldu su an tensilo 50 ve coversyl 10 /2.5 kulaniyom.tansiyon normal 13 8 napiz 80 filan ortalama bu sekilde su an sorunum midemde yanma boyle agzom acima oluuor kalpim de agri yapiyor genelikle kalpim sol tarafinda... devamı

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Gülcan Abalı

  Doç. Dr. Gülcan Abalı

  Acil kardiyoloji muayenesi olunuz kalp ağrısı olabilir

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Gülcan Abalı Kimdir?

Doç. Dr. Gülcan Abalı, 24 Haziran 1975 tarihinde Tokat'ın Erbaa ilçesinde dünyaya geldi. Tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 1998 yılında, Kardiyoloji ihtisasını ise yine aynı fakültede 2004 yılında tamamlayarak uzman doktor unvanını aldı.

Dr. Abalı, uzmanlık eğitimini tamamlamasının ardından 2004 ile 2006 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji A.B.D'da öğretim üyesi olarak görev aldı. Takiben 2006 ile 2009 yıllarında da Adana Numune Eğitim Araştırma Hastanesı Kardiyoloji bölümünde eğitim kadrosunda hizmet verdi. 2009 yılında Acıbadem Adana Hastanesi'ne Yardımcı Doçent unvanı ile atanan Dr. Abalı, 2014 yılında Doçent unvanını aldı. Halen aynı üniversitede öğretim üyesi olarak görev alan Dr. Abalı, burada ayrıca kardiyoloji hekinmiği de yapmaktadır. Dr. Abalı, 2007 yılında Zürih Üniversitesi'nde kardiyak aritmi, ve pacemaker konularında eğitim aldı. Mesleki ilgi alanları arasında invazif kardiyoloji ve aritmi yer almaktadır.

Dr. Abalı, Türk Kardiyoloji Derneği ve Avrupa Kardiyoloji Derneği üyesidir. Türk Kardiyoloji Derneği'nin aritmi, invazif kardiyoloji çalışma altgruplarına da üyedir ve çalışmalarında aktif rol almaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen Dr. Abalı, evlidir ve 2 çocuk annesidir.

 

 

İletişim bilgileri


Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Gülcan Abalı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.