Dr.Öğr.Üyesi

Feza Burak

Kadın Hastalıkları ve Doğum - Adana

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Polikistik Over, Genital Kanserler, Geç Doğum (Miad Aşımı), Düşük, Laparoskopik supraservikal histerektomi(histerektomi), Servikal koni biyopsisi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

146 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Vajinamin bittigi yerde yara var

  Vajinamin bittigi yerde yara var? bekarm iliskiye girmiyorum. yara neden olabilir. perine catlagi olabilir mi? bir tirnak buyuklugunde kırmızı bir yara ne yapabilirim?

  Doktor Cevabı:
  Dr.Öğr.Üyesi Feza Burak

  Dr.Öğr.Üyesi Feza Burak

  Viral bir efeksiyon, allerji veya travmaya bağlı olabilir. cildiye veya kadın doğum uzmanına muayene olunuz.

 • Triploidi sendromu

  Merhaba 3kere düşük yaptım hepsinin kalbi durdu 9. ve 12. haftalarda sebebini bulamadılar.3. bebekte kalbi durdu bebeğin genetiğinde triploidi sendromu goruldu. bundan sonraki sureç için ne önerirsiniz.triploidi sendromu yekrarlar mı

  Doktor Cevabı:
  Dr.Öğr.Üyesi Feza Burak

  Dr.Öğr.Üyesi Feza Burak

  Öncelikle sizin ve eşinizin genetik analizi yapılmalı. ardından tüp bebek yöntemiyle preimplantasyon genetik tanı ( pgd) uygundur. bu konuda malatyada doğufertil tüp bebek merkezinde size yardımcı olurlar.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Feza Burak Kimdir?

Yrd. Doç. Dr. Feza Burak, 1969 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Lise eğitimini 1986 yılında Adana  Merkez Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamlamasının ardından 1986 ile 1992 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini sürdürdü. Dr. Burak, mecburi hizmetini 1992 ile 1994 yıllarında  Isparta’nın Eğirdir ilçesinde Sarı İdris Sağlık  Ocağında pratisyen hekim olarak gerçekleştirdi.

Dr. Burak, Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını 1994 ile 1998 yılları arasında Malatya İnönü Üniversitesi  Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı'nda tamamladı ve 1998 ile 1999 yılları arasında Malatya Yeşilyurt  Hasan Çelık Devlet Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hastalarına hizmet verdi. Akademik kariyerini 1999 ile 2003 yılları arasında İnönü Ünversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalında öğretim üyeliği yaparak sürdüren Dr. Burak, burada Yardımcı Doçent unvanını aldı. 2003 ile 2004 yılları arasında Malatya Devlet Hastanesi'nde; 2004 ile 2006 yıllarında Özel Malatya Hastanesi'nde; 2006 ile 2007 yıllarında Malatya'da Doğu Fertil Tüp Bebek Merkezi'nde görev alan Dr. Burak, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Tüp Bebek Merkezi'nden sertifika aldı.

Dr. Burak, 2007 ile 2009 yılları arasında Malatya Ana-Med Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezini kurucusu ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hastalarına hizmet verdi; 2009 yılından 2010 yılına kadar ise Bodrum Muğla'da serbest muayenehane hekimi olarak görev aldı.

Dr. Burak, 2010 ile 2014 yıllarında Özel Turan Çetin Tüp Bebek Merkezinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  ve ÜYTE Klinik Sorumlusu olarak görev yaptı.

2014 yılından beri Adana'da bulunan Özel Medline Adana Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

 

Diploma aldığı kurum

 • ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • INÖNÜ ÜNIVERSITESI

İletişim bilgileri


Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Dr.Öğr.Üyesi Feza Burak tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.