Prof. Dr.

Enis OĞUZ

Kardiyoloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Iskemik Kalp Hastalığı, Kemik Erimesi (Osteoporoz), Kalp Ve Damar Hastalıkları, Anjiyoplasti, Eforlu ekg, Perkutan mitral balon valvuloplasti... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

33 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Ekstrasistol

  Hocam ben 20 yaşındayım bende panik atak ve anksiyete var ve geçen yaz çok fazla korku tedirginlik ve çarpıntı oluyordu bu sene yok ama ara ara kalbimde ekstrasistoller oluyir hocam eko ultrason da bi sorun çıkmadı ama holter de 208 tane ekstrasistole rastlanmış hocam kalbimin ortalama hızı 84 muş d... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Enis Oğuz

  Prof. Dr. Enis Oğuz

  Bir günde yaklaşık 100000 kalp atımı oluyor. 228 adet oldukça az. yapısal kalp hastalığınız olmadığı için bu ekstrasistollerin sizi rahatsız etmesi dışında bir tehlikesi yok. çok stres olduğunuzda, kahve içtiğinizde, uykusuz kaldığınızda ekstrasistollerin sayısı artar.

 • Hafif st depresyonu

  Hocam 27 yaşında bayanın, kalp çarpıntısı geçmemesi üzerine bugün kardiyolojiye gittim ekg de hafif st depresyonu yazıyor hocam, daha önce normal ekg yazardı, bu ne demek kötü birşey mi. nette baktığımda damar daralması yada tıkanması gibi şeyler yazıyor. bendede mi böyle birşey var. birde eko çekti... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Enis Oğuz

  Prof. Dr. Enis Oğuz

  Ekg de hafif st çökmeleri herhangi bir hastalığı bağlı olmadan da gelişebiliyor.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Enis OĞUZ Kimdir?

Prof. Dr. Enis OĞUZ, lisans öncesi eğitimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Merkezi'nde yapmıştır. 

University of Leipzig Almanya Heart Center Department of Electrophysiology'de bir süre çalışmalar yapmış olan Prof.. Dr. Enis OĞUZ, Anadolu Sağlık Merkezi Kardiyoloji Bölümü'nde ve Liv Hospital Kardiyoloji Bölümü'nde Kardiyolog olarak görev yapmıştır. Kendisi halen Liv Hospital'daki görevine devam etmektedir.

2016 Yılında İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Profesör unvanı almış ve Türk Kardiyoloji Derneği ve Avrupa Kardiyoloji Derneği üyelikleri bulunmakta, 16 adet uluslararası, 20 adet ulusal makalesi ve 4 adet kitap bölümü bulunmaktadır.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL DR. SIYAMI ERSEK GÖGÜS KALP VE DAMAR

İletişim bilgileri


 • Liv Hospital
  AdresAhmet Adnan Saygun Cad. Canan Sok. No: 5 Ulus (TRT Binası Karşısı)  Beşiktaş, İstanbul  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Enis OĞUZ tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.