Dr.

Dr. Leyla KANDUR

Göz Hastalıkları - İstanbul

Göz Lazer Tedavisi

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Göz Hastalıkları Genel, Excimer Laser, Lazer İle Göz Tedavisi, Excimer lazer, Fotorekraktif Keratektomi (PRK), Lasik... Tümü

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0 (850) 811 79 34
* Standart tarife ile ücretlendirilir.
Randevu Al

Randevu Takvimi

 • Op. Dr. Leyla Kandur Göz Hastalıkları Ve Göz Lazer Merkezi
  AdresReşitpaşa Mahallesi, Sezai Bey Cd. No:77 Emirgan, 34467  Sarıyer, İstanbul  Haritayı gör
  Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.

  Merkez İmkanları

  • Wi-fi
  • Online Doktor Danışma
  • Otopark (Ücretsiz)
  • İkram
  • Kredi kartı ile ödeme
  • Nakit
  • Havaalanı transfer

Hakkında

Dr. Leyla KANDUR Kimdir?

Op. Dr. 1965 Yılında İstanbul'da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni başarıyla tamamlayarak 1989 yılında tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda yapmıştır.

1993-1997 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Kaliforniya Üniversitesi’nde Ön Segment Cerrahisi ( Katarakt, Kornea ve Refraktif Cerrahi ) üst ihtisası yapmış ve burada başasistan olarak çalışmıştır. Ayrıca 1997 yılında Bausch&Lomb firmasının en iyi genç göz bilim adamı ödülünü almış ve daha sonra UCLA ( Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles ) Jules Stein Göz Enstitüsü tarafından hem klinik başarısı hem de bilimsel araştırmaları nedeniyle her yıl sadece bir kişinin seçildiği EyeSTAR ( Göz Yıldızı ) olma başarısını göstermiştir. Amerikan Göz Akademisi, Amerikan Katarakt ve Refraktif Cerrahi Birliği, Görme Araştırmaları Birliği ve Amerikan Kontakt Lens Birliklerine üyeliği bulunan Op. Dr. Leyla KANDUR, iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmekte ve mesleki çalışmalarına İstanbul'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ

Yayınlar

 • Celikkol L, Ahn D, Celikkol G, Feldman ST. Calculating intraocular lens power in eyes with keratoconus using videokeratography. J. Cataract Refract. Surg. 1996;22:497-500.
 • Chavez S, Celikkol L, Feldman ST. Hyperopic shift and myopic regression in a patient seven years following radial keratotomy. J. Refract. Surg. 12:159-161, 1996.
 • Chavez S, Chayet A, Celikkol L, Parker J, Celikkol G, Feldman ST. Analysis of astigmatic keratotomy with a 5 mm optical clear zone. Am. J. Ophthalmol. 1996;121:65-76.
 • Iskeleli G, Oral AY, Celikkol L. Changes in corneal radius and thickness in response to extended wear of rigid gas permeable contact lenses. CLAO. 1996;22(2):133-135.
 • Celikkol L, Pavlopoulos G, Weinstein B, Celikkol G, Feldman ST. Calculation of intraocular lens power after radial keratotomy using videokeratography. Am. J. Ophthalmol. 120(6):739-750, 1995.
 • Edman C, Diwa A, Celikkol L, Feldman ST. Cell cycle analysis of human corneal endothelial cells and keratocytes. Cornea. Submitted.
 • Oguz V, Pazarli H, Ocakoglu O, Ustundag C, Celikkol L, Oguz O. Localisation oculaire de la pigmentation dans la melanocytose oculodermique. J. Fr. Ophtalmol. 18 (1):40-43, 1995.
 • Tamcelik NY, Ustundag C, Ocakoglu O, Celikkol L. The effect of ALO 2145 on intraocular pressure rise caused by cycloplegia and mydriasis. T. Oft. Gaz. 5:73-76, 1995.
 • Ocakoglu O, Yedigoz N, Ozdamar A, Ustundag C, Celikkol L. The effect of cataract on automated perimetry of glaucoma patients. T. Oft. Gaz. 24:365-368, 1994.
 • Oguz V, Pazarli H, Ustundag C, Celikkol L, Ocakoglu O, Kaner G. Uveal malignant melanoma in oculodermal melanosis. T. Oft. Gaz. 24:373-394, 1994.
 • Basarer T, Yigitsubay U, Celikkol L. Macular neovascularizations with juvenile origin. Oftalmoloji 2(3):312-313, 1993.
 • Yedigöz N, Celikkol L, Devranoglu K, Akar S, Müftüoglu G, Özkan S. The relationship between glaucoma type, energy level and changes in the anterior segment to the early intraocular pressure increase after Nd: YAG laser iridotomy. T. Oft. Gaz. 23:311-315,
 • Celikkol L. Linkage analysis for locating the gene responsible for Hermansky-Pudlak syndrome (thesis book), Istanbul 1993.
 • Celikkol L, Celikkol G. A computer program on palindromic series. Turkish Science and Technology 12:29, 1987.

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Almanca

İlgi Alanları

Göz Hastalıkları Genel

Excimer Laser

Lazer İle Göz Tedavisi

Göz Operasyonları

Kontakt Lens

Göz Kuruluğu

Miyopi

Göz Kaşıntısı

Alerji

Görme Bozukluğu

Göz Alerjisi

Göz Ağrısı

Göz Hastalıkları Genel

Göz Hastalıkları Genel

Göz Iltihabı

Göz Infeksiyonları

Göz Kanlanması

Göz Kapağı

Göz Kapağı Şişliği (blefarit)

Göz Kayması

Göz Kuruluğu

Göz Operasyonları

Göz Rahatsızlıkları

Göz Sulanması

Göz Tansiyonu

Göz Tembelliği (Ambliyopi)

Göz Uyumu (Akomodasyon)

Gözlükten kurtulma

Hipermetropi

Katarakt

Keratit

Keratokonus

Kırma Kusurları

Konjonktivitler

Kontakt Lens

Kornea

Kuru göz sendromu

Lazer İle Göz Tedavisi

Lens Hastalıkları

Miyopi

Miyopluk

Multifokal IOL (Multifokal Göz İçi Lens Tedavisi)

Oftalmoloji

Oküler Yüzey Hastalıkları

Piterjium (Gözde Et)

Presbiyopi

Refraktif Cerrahi

Uveitler

Çocuklarda Göz Hastalıklar

Ön segment

Tedaviler

Excimer lazer

Fotorekraktif Keratektomi (PRK)

Lasik

Kornea topografisi

Tonometre

Kontak lens

Göz enfeksiyonları

Gözlük

Çocukluk çağı miyopi tedavisi

Şalazyon tedavisi

Cross Linking (Çapraz Bağlama)

Intraoküler basınç ölçümü

Katarakt ameliyatı

Katarakt cerrahisi

Multifokal göz içi lensleri

Pterjium cerrahisi

Kirpik dönmesi ve tedavisi

Şaşılık tedavisi

Diplomalar ve Sertifikalar

Ödüller

 • EyeSTAR ödülü, UCLA (Uni. of California, Los Angeles) (08.08.1997)
 • CLAO (Contact Lens Association Of Ophthalmologists) Genç Araştırmacı ödülü (01.01.1997)

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 79 34

Anlaşmalı Kurumlar

 • Allianz Sigorta

Son Cevapladığı Sorular

 • Gözlük derecesi

  İyi günler leyla hanım, ileri yaştaki hastalara, uzak gözlüğü reçete edilirken (+) dereceli cam yazılmasının nedeni nedir? hastamızın, daha önceden miyop problemi yoktu, yaş ilerleyip, hafif dereceli katarakt başlangıcı olduğu için muayeneye gidildi ve uzak için + dereceli cam reçete edildi.(pres... devamı

  Doktor Cevabı:
  Dr. Dr. Leyla KANDUR

  Dr. Dr. Leyla KANDUR

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 79 34

  Merhaba, (+) dioptri değeri hipermetrop demektir. katarakta bağlı ileri yaşta hipermetrop ortaya çıkabilir ya da daha önce gizli olan hipermetrop yaşla belirginleşebilir. iyi günler dilerim. op. dr. leyla kandur

 • Göz tüpü ameliyatı

  Göz tansiyonu için göz tüpü ameliyatı yapıyor musunuz. istanbul’da yada türkiye’de hangi hastanelerde yapılıyor bu ameliyat?

  Doktor Cevabı:
  Dr. Dr. Leyla KANDUR

  Dr. Dr. Leyla KANDUR

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 79 34

  Merhaba, glokom uzmanı bir doktor bulmanızı öneririm. geçmiş olsun.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Değerlendirmeleri (16)

16 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Belma Madenci

Dr. Leyla Hanım ve yardımcıları tarafından, klinik kapısından girdiğimiz andan itibaren süper ilgi ve samimiyetle karşılandık. Sizi tanıdığım herkese ne kadar mükemmel bir doktor olduğunuzu tavsiye edeceğim. Zaten ettim de. Yine reklamınızı yapmaya devam edeceğim… Ben iki yıl önce lazer göz ameliyat için kliniğinize gelmiştim. Tekrar kontrole geldim. Sizlerden gördüğüm ilgi ve samimiyet süperdi. Şimdi her iki gözüm de çok sağlıklı. Şahsınıza ve elemanlarınıza çok teşekkür ediyorum. Her zaman için süper kalın. Çünkü sizler böyle çok sağlam bir takımsınız… 31-10-2018

F. Sevinç

Dr. Leyla Hanım’ın 10 yıldır hastasıyım ve 8 yıldır Lens kullanıyordum. Son bir yıldır artık göz kuruluğum yoğunlaştı; Lazer olmaya karar verdim. Tabii biraz endişeliydim. Doktor hanım benimle konuşup rahatlattı ve ameliyat oldum , çok memnun oldum . Dr. Leyla Hanım tanıdığım en mükemmel, işini en iyi yapan bir Doktor. Onu tanıdığım ve tercihimi ondan yana yaptığım için çok ama çok mutluyum. İnşallah herkes bu duyguyu yaşar. 29-06-2018

Ayberk Akat

Sevgili Dr. Leyla Hanım ve Tüm Ekip ; 6 yaşından beri dünyayı çeşitli ekipmanlarla görmek zorundaydım. 25 yıldır gözlerimi kısarak bakıyordum. Bana en önemli duyu organımı kazandırdığınız için nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Sabah uyandığımda görüyor olmak tarif edemeyeceğim bir mutluluk. Kalan hayatımda göreceğim her görüntüyü bana kazandırdığınız için minnettarım. Artık uyanmak, suya dalmak, etrafa bakmak ve renkler gibi basit şeyler bile bana ayrı mutluluk veriyor. İyiki varsınız; Çok Teşekkür ederim. 29-05-2018

G S

Hallo liebes Leyla Kandur Team,   heute vor einer Woche war meine Lasik-OP und ich bin begeistert , wie gut ich ohne Brille sehen kann. Es ist ein ganz anderer Seheindruck und ich entdecke meine gewohnte Umgebung mit ganz neuen Augen. Auch das Lesen klappt sehr gut, so daß ich sehr glücklich bin, die OP bei Ihnen gemacht zu haben. 26-12-2017

Julia Sütterlin

Hallo, ich habe meine Augen bei Dr. Leyla Kandur lasern lassen. Vor einigen Tagen war ich hier in Deutschland bei meinem Augenarzt und er hat mir 125% Sehkraft bestätigt. Ich bin überglücklich, dass alles so gut gelaufen ist und möchte mich an dieser Stelle nochmals beim ganzen Team recht herzlich bedanken. Wenn Sie möchten können Sie das auch auf Ihrer Homepage veröffentlichen. 19-10-2017

E. E.

Liebes Lasik-Team, Was wäre das Leben, hätten wir nicht den Mut etwas zu riskieren? Dieses Zitat schwebt mir im wahrsten Sinne des Wortes vor Augen! Ich bin unendlich glücklich, dass ich diesen Schritt gewagt habe. Gerade komme ich von der Nachuntersuchung meines Augenarztes, und was soll ich sagen...? Er war schwer beeindruckt! Das Ergebnis ist einwandfrei und die Heilung verläuft ohne Probleme! Ich danke euch allen für die hervorragende Betreuung, Beratung und Unterstützung. 23-09-2017

Nuri Akkuş

SEVGİLİ LEYLA HANIM; Size çok teşekkür ederim. Beni tekrar gözlüksüz hale getirdiğiniz için. Ben Almanya’dan, göz doktorunun tavsiyesi ile size geldim. Önce korkularım vardı!. Ama, sizin güzel anlatımınız ile tedavi olmaya karar verdim. Şimdi çok güzel, göz sağlığıma kavuştum. Her şey için tekrar teşekkür ederim. Herkese sizi tavsiye edeceğim. Sevgilerimle. 07-08-2017

C. G.

Hallo an alle aus dem zauberhaften Team von Frau Dr. Kandur!   Ich wollte euch heute nochmal danken. Denn heute habe ich quasi meinen 1. Geburtstag mit den "neuen" Augen. Heute vor genau einem Jahr war ich bei euch gewesen und ihr habt mir ein ganz tolles Geschenk mit eurer Behandlung gemacht. Danke für dieses neue Lebensgefuehl. Mein Augenarzt ist nach wie vor begeistert und sieht keinerlei Narben oder das ueberhaupt eine OP statt gefunden hat. Seit der Op gehe ich endlich auch wieder gerne schwimmen, laufen und all die schoenen Dinge machen, bei der die Brille oder auch Linsen oft gestoert haben. 12-05-2017

C. G.

Sehr geehrte Frau Kandur! Ich möchte mich bei Ihnen und Ihrem tollen Team nochmals recht herzlich bedanken. Ich bin sehr begeistert und zufrieden mit meinem Ergebnis.Es ist einfach unglaublich alles ohne jegliche Sehhilfe zu sehen. Ich werde Sie auf alle Fälle weiterempfehlen. Es war alles bestens organisiert und Sie sind ein sehr nettes,freundliches Team.Machen Sie weiter so!Danke nochmal. 13-02-2017

C. H.

Ein herzliches HALLO nach Istanbul, ich nerve seit Tagen meine Umgebung mit Freudenausbüchen und guter Laune!!! So fantastisch habe ich weder mit Brille noch mit Kontaktlinsen gesehen. Ganz großes Lob an Frau Dr. Kandur, welche auch genauso sympatisch ist wie ich mir sie vorgestellt habe. Aber was auch nicht zu vergessen ist- das ganze Team ist super nett und einfach klasse organisiert. Ihr haltet eurer Chefin den Rücken frei. TOLL !!! Ich mache bereits Werbung für die Klinik. Die guten Erfahrungen habe ich auch meiner Krankenkasse geschrieben!!! Vielen Dank für die CD und die kleinen Geschenke. 26-10-2016

H. S.

Sehr geehrte Frau Dr. Kandur,liebes Team, inzwischen sind 2 Monate vergangen und ich bin froh, dass ich mich für eine OP entschieden habe. Es ist ein ganz anderes Gefühl wieder richtig zu sehen. Ich bin sehr  glücklich und zugleich dankbar für die gelungene OP und für die hervorragende Betreuung. 27-09-2016

G. K.

Hello, thank you very much for the laser experience, ı'am very happy and my eyes are OK. I' am sure that in the future I'll send to you a lot of clients. tkanks a lot again 21-09-2016

S. K.

hallo liebes team seline und ich sind wieder gut in der schweiz angekommen. herzlichen dank für alles, ihr habt das perfekt organisiert und uns perfekt betreut. ich bin total glücklich mit meiner neuen "sichtweise" und möchte mich nochmals herzlich bei euch für alles bedanken. 18-09-2016

Barry Thomas

Thank you very very mouch For Everyting, My new lifes begins now. İt is really hard to express how happy ı am ih words because it is not possible. I feel like a new born child now from the beginng to the end, really professional! I will never forget this great evenst anal will mow be and ambassador For your clinic.. All The Best.. 18-05-2016

D. E.

Sehr geehrte Frau Dr. Kandur, sehr geehrtes Kandur-Team, nachdem nun schon fast 6 Wochen seit meiner OP vergangen sind, hatte ich einen Termin bei meinem Augenarzt. Der war von dem Ergebnis ganz begeistert. Meine Sehfähigkeit beträgt 125 % und er meinte, dass das eine ganz tolle Arbeit war. Wenn der Arzt es nicht wüsste, dass eine Laserbehandlung durchgeführt worden wäre, würde man es nur sehr schwer erkennen. Es ist einfach super mit so einem Ergebnis zu leben. Dafür nochmals herzlichen Dank und macht weiter so. 21-03-2016

E. A.

İstanbul ve sizinle tanışmamızın bu kadar güzel ve net olacağını hiç tahmin etmezdim. Operasyon sırasında o kadar rahat ve kendinizden emindiniz ki bu rahatlık inanın o an banada geçti. Hayatımın dönüm noktalarını ve büyük değişikliklerini sıralarsam evliliğim ( eşim ), çocuklarım ve sizsiniz Leyla hanım. İyiki eşim ve ben sizi internette gördük, ve buraya geldik. iyiki varsınız. ne mutlu size ve bizlere. Benim hayalim şu an gerçek oldu. Umarım Allah sizinde hayalinizdeki herşeyi gerçekleştirsin İnşallah Leyla Hanım. Bütün başarılar sizinle olsun. 17-01-2016

16 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Dr. Dr. Leyla KANDUR tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE

Yayınladığı Makaleler.