Prof. Dr.

Bülent Akduman

Üroloji - Zonguldak

Başlıca ilgi ve tedavi alanları:Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

21 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Hakkında

Bülent Akduman Kimdir?

Prof. Dr. Bülent Akduman 1970 yılında Ankara’da doğdu. Ankara’da Kavaklıdere İlkokulu ve Mimar Kemal Lisesi’nin ortaokul bölümünü bitirdikten sonra 1987 yılında Kayseri Fen Lisesi’nden mezun oldu.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1993 yılında mezun olduktan sonra yine aynı fakültede Üroloji ihtisasına başladı. İhtisası süresinde 1997 yılında 6 ay süre ile Amerika Birleşik Devletleri Washington Üniversitesi Üroloji Kliniğinde “Visiting Fellow” (misafir üroloji doktoru) olarak çalıştı.

1999 yılında Üroloji uzmanı olan Dr.Akduman aynı yıl Kanada’ya giderek bir yıl süre ile Toronto  Üniveristesi ÜrolojiKliniği’nde “Research Fellow” (araştırmacı üroloji doktoru-üroloji uzmanı) olarak çalıştı. Üroloji doktoru olarak 2000-2001 ve 2005-2006 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri Colorado Üniversitesi Üroloji Kliniği’nde 2 yıl süre ile “Üroonkoloji” alanında “Clinic Fellow” (üroloji doktoru-üroloji uzmanı) olarak çalışan Dr. Akduman bu süre içerisinde başta prostat kanseri olmak üzere çok sayıda bilimsel çalışma yaptı. Üroloji dokroru olarak çalıştığı süre içerisinde prostatın cerrahi tedavisi yanı sıra prostatta brakiterapi ve kriyoterapi alanlarında eğitim aldı.

Üroloji uzmanı olarak çok sayıda ulusal ve uluslararası toplantılarda konuşmalar yapan Dr. Akduman 2012 yılında iki ay süre ile gittiği YÖK bursu ile Almanya’nın Heidelberg Üniversitesi’nde laparaskopi eğitimi aldı.

Yüzün üzerinde ulusal ve uluslar arası bilimsel çalışmalar yapan üroloji uzmanı Dr. Akduman’ın uluslararası kitaplarda yazdığı üç adet bölüm bulunmaktadır.

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (Zonguldak Karaelmas Üniversitesi) 1999 yılında Yardımcı Doçent Doktor olarak çalışmaya başlayan Dr. Akduman 2005 yılında yine aynı üniversitede (Bülent Ecevit ÜniversitesiZonguldak Karaelmas Üniversitesi) Doçent, 2011 yılında Profesör ünvanı aldı.

 Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (Zonguldak Karaelmas Üniversitesi) Cerrahi Bilimler Başkanlığı, Anabilim Dalı Başkanlığı, Fakülte Kurulu üyeliği ve Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği gibi çok sayıda idari görev yaptı.

Amerikan Üroloji Derneği, Avrupa Üroloji Derneği, Türk Üroloji Derneği ve Üroonkoloji Derneği üyesi olan Dr. Akduman bu derneklerde yönetim kurulu üyeliği ve prostat kanseri çalışma grubu sekreterlikleri yaptı.

Halen Avrupa Üroloji Board’u Türkiye delegesi olan Dr. Akduman Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi ÜrolojiAnabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

  • GAZİ ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Fotoğraflar

İletişim bilgileri


  • Bülent Akduman Muayenehanesi
    Adres10 Temmuz Mah. Acılık Cad. No:11 Kat:5 (Belediye Çokkatlı Otopark Yanı) Zonguldak  Merkez, Zonguldak  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Bülent Akduman tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.