Prof. Dr.

Bilgehan YALÇIN

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Onkolojisi - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Hodgkin Hastalığı, İdiyopatik Trombositopenik Purpura (İTP), Kan Kanseri (Lösemi), Cyberknife tedavisi, Eksternal radyoterapi, Kemik iliği transplantasyonu(periferik hematopoiet... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

21 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Hakkında

Bilgehan YALÇIN Kimdir?

Prof. Dr. Bilgehan YALÇIN, 1966 yılında  Şenkaya - Erzurum’da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimini İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’nde bitirmiş ve 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nde başlamış olduğu tıp eğitimini 1990 yılında tamamlamıştır. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda ihtisas eğitimine başlamış ve 1996 yılında Çocuk Onkolojisi Bölümü'nde hazırlamış olduğu tezi ile eğitimini tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 1996 yılı Nisan ayında ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojisi Bölümünde yan dal ihtisas eğitimine başlamış ve 1999 yılında eğitimini tamamlayarak Çocuk Onkolojisi Uzmanı olmuştur.

1999-2000 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Kliniği'nde Yedek Subay olarak askerlik vazifesini yerine getirmiştir. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojisi Bölümü'nde göreve başlamış olan Prof. Dr. Bilgehan YALÇIN, 2003 yılında doçentlik sınavını geçerek Doçent Doktor unvanı almıştır. Aralık 2004 - Nisan 2005 tarihleri arasında  mesleki uzmanlık alanlarını daha da geliştirmek ve yeni deneyimler kazanmak üzere davetli olarak gittiği Hollanda’da Amsterdam Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çeşitli çalışmalarda yer almıştır.

2010 yılı Ocak ayında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Profesör Doktor kadrosuna atanmıştır. Bu tarihten beri Hacettepe Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Prof. Dr. Bilgehan YALÇIN, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Diploma aldığı kurum

  • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

  • HACETTEPE ÜNIVERSITESI

İletişim bilgileri


  • Prof. Dr. Bilgehan YALÇIN Muayenehanesi
    AdresReşit Galip Cad. Rabat Sok. No: 1/3  Çankaya, Ankara  Haritayı gör  
  • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojisi Bölümü
    AdresHacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi Çocuk Onkolojisi Bölümü 06100  Çankaya, Ankara  Haritayı gör  

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Prof. Dr. Bilgehan YALÇIN tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Yayınladığı Makaleler.