Uzm. Dr.

Bilal KAYA

Radyoloji, Girişimsel Radyoloji - Adana

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Biyopsi (Kemik İliği), Biyopsi (Karaciğer), Biyopsi (Böbrek), Anjiyoplasti, Damarsal anomali tedavisi, Karaciğer kanserleri... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

48 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Hemanjiom(damartoplanmasi)

  Hocam benim asd usg de 9 mm hemanjiom tespit edildi 1 ay süre içinde bunu ortadan kaldirmam gerekiyor askerlik için ameliyat v.s onereceginiz birşeyler var mi teşekkür ederim şimdiden..

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Bilal KAYA

  Uzm. Dr. Bilal KAYA

  9mm’lik bir hemanjiom icin tedavi önermiyorum, ayrıca askerliğe engel bir durum olduğunu düşünmüyorum

 • Beyin anjio

  Hocam ozel bi hastanede benim beynimde damar genislemesi yada baloncuk gibi bi teshis konuldu bunun icin beyin anjiosu önerildi onerilen fiyat yuksek oldugu icin devlette anjio olmak istedim ama anjio nun sonucları ve iyi yapan yerler hakkinda bilgim yok avantaj ve dezavantajları nelerdir ?yardımcı... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Bilal KAYA

  Uzm. Dr. Bilal KAYA

  Beyin damarlarının dsa yöntemi ile gösterilmesi tanı koymak açısından çok önemlidir. size öner'im dsa özelliğine sahip anjio cihazı ile girişimsel radyoloji kliniğinde bu incelemeyi yaptirmanizdir. geçmiş olsun

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Doktorun İletişim bilgileri

Hakkında

Özgeçmişi

Uzm. Dr. Bilal KAYA, Tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlamış ve tıp doktoru unvanı almıştır. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı'nda ihtisas eğitimini tamamlayarak Radyoloji Uzmanı olmuştur.

Mecburi hizmet yükümlülüğünü Siirt Devlet Hastanesi'nde yerine getirmiştir. Ardından Memorial Diyarbakır Hastanesi'nde görev yapmış olan Uzm. Dr. Bilal KAYA, Özel Medline Adana Hastanesi'nde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

MR, BT görüntüleme, US, her türlü organ iğne biyopsisi, akciğer-karın içi sıvı ve abselerin boşaltılması, karaciğer - böbrek kist tedavileri, karaciğer tümör (HCC) tedavisi (TAKE), tüm vücut damar darlıklarının balon ve stent ile tedavi edilmesi, varis tedavisi, periferik arter hastalığı, damar bozukluğuna bağlı iyileşmeyen ayak yaralarının tedavisi, derin ven trombozu tedavisi, hemodializ hastalarının fistül ve kateter sorunları, varikosel ameliyatsız tedavisi, aort anevrizması tedavisi (EVAR, TEVAR), damar yolları, onkoloji hastaları için subkutan port yerleştirme ve embolizasyon İşlemleri (Gastrointestinal kanama, Hemoptizi-bronşial arter embolizasyonu, Preoperatif kitle embolizasyonu, Travma sonrası gelişen karaciğer, dalak, böbrek, batın ve pelvis içi kanamalar gibi kanamaların durdurulması amacıyla yapılan embolizasyon işlemleri, myom embolizasyonu, karaciğerin dev hemanjiomlarında embolizasyon) Uzm. Dr. KAYA'nın başlıca uzmanlık alanlarındandır.

Ayrıca kendisi iyi derecede İngilizce bilmekte olup Türk Tabipler Birliği, Türk Radyoloji Derneği, Türk Girişimsel Radyoloji Derneği üyesidir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • BASKENT ÜNIVERSITESI (ANKARA)

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Yayınladığı Makaleler.