Doç. Dr.

Ateş Yanyalı

Göz Hastalıkları - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Vitroretinal Cerrahi, Katarakt, Sarı Nokta (Makula Dejenerasyonu), Katarakt ameliyatı, Retina dokalmanı düzeltimi, Retina laser fotokoagulasyonu... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

45 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Göz içine yapılan iğneler hk

  Hocam merhaba benım sorunun göz içinde olusan damarlaşma ..1 sene önce dunya göz hastanesınde göz kayması ve glokom nedennıyle amelıyat oldum..fakat doktorum göz içinde doğumsal anomalılık olduğunu sağ gözümün sol gözden farklı yapıda ve bozuk olduğunu söyledı.göz içine damarlaşma için iğn... devamı

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Ateş Yanyalı

  Doç. Dr. Ateş Yanyalı

 • Göz rahatsızkığı

  20 yıllık tip 1 diyabetliyim ve aynı zamanda kronik böbrek yetmezliğim var. diyalize girmiyotum. protein kaçağı var. kreatinin 2 civarında seyrediyor. tansiyon rahatsızlığımda var.. her iki gözümden katarakt ve sağ gözden glokom ameliyatı oldum. halen tedavilerim devam ediyor. sormak istediğim so... devamı

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Ateş Yanyalı

  Doç. Dr. Ateş Yanyalı

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Ateş Yanyalı Kimdir?

1966'da dünyaya gelen Doç. Dr. Ateş Yanyalı, lise öğrenimini 1983 yılında Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamlamış ve aynı yıl girdiği  İ.Ü İstanbul Tıp Fakültesinden 1989 yılında mezun olmuştur. 1990 ile 1994 yılları arasında ise Fransa'da Claude Bernard Üniversitesi Tıp Fakültesinde Göz Hastalıkları uzmanlık eğitimi almış, Prof. Dr. Mireille Bonnet'in Kliniği'nde özellikle vitreus, retina ve makula (sarı nokta) hastalıkları ve cerrahisi üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Uzmanlık eğitiminin ardından 1995 ile 1999 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Retina biriminde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başlamıştır.1999 ile 2000 yılları arasındaki süreçte ise ABD'de Newyork'da Columbia Üniversitesi Harkness Eye Institute'de vitreus, retina ve sarı nokta hastalıkları ve cerrahisi üzerine çalışmalar yapmıştır. Bu süreçte özellikle retina ve vitreus cerrahisinde geliştirdiği teknikler ve buluşlarıyla tanınan Prof. Dr. Stanley Chang ile birlikte çalışmıştır.

2001 yılında Türkiye'ye dönmüş ve 2001 ile 2011 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev almıştır. Ayrıca 2001 yılında yine bu hastanede vitreoretinal cerrahi uygulamalarını başlatmıştır. Doç. Dr. Yanyalı, özellikle şeker hastalığının (diyabetin) gözde oluşturduğu hasarlar ile ilgili yoğun olarak çalışmıştır ve diyabetik makula ödemi (şeker hastalığına bağlı görme merkezinde sıvı toplanması) tedavisi üzerine yaptığı bilimsel çalışmalar ise American Journal of Ophthalmology, Retina ve European Journal of Ophthalmology gibi dergilerde yayınlanmıştır. 

Şeker hastalığına bağlı görme merkezinde (sarı nokta, makula) sıvı toplanması tedavisi üzerine yaptığı çalışma ile 2004 yılında European VitreoRetinal Society'nin en iyi poster ödülünü almıştır. (Modified grid laser photocoagulation versus pars plana vitrectomy with internal limiting membrane removal in diabetic macular edema). 2006 ile 2010 yılları arasında ise Veni Vidi Göz Sağlığı Merkezinde retina, vitreus ve sarı nokta hastalıklarının teşhis ve tedavileri ile ilgili çalışmalarını sürdürmüş; doçentlik unvanını 2007 yılında almıştır.

Doç. Dr. Yanyalı, 2010 yılında özel göz muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. 20 yılı aşan meslek yaşamı süresince 10 binin üzerinde göz ameliyatı gerçekleştirmiştir. Doç. Dr. Yanyalı, özellikle retina, vitreus ve sarı nokta hastalıklarının cerrahi tedavisindeki önemli gelişmelerden biri olan dikişsiz vitrektomi uygulamasına dünyada ilk başlayanlardandır ve bu konu ile ilgili bilimsel çalışmaları American Journal of Ophthalmology ve European Journal of Ophthalmology gibi dergilerde yayınlanmıştır. Kendisinin100'ün üzerinde bilimsel çalışması vardır ve bu çalışmalarına 300'ün üzerinde atıf yapılmıştır. Doç. Dr. Yanyalı aynı zamanda birçok yurtiçi ve yurtdışı dergide hakemlik görevi de yapmaktadır. Doç. Dr. Yanyalı, çok iyi derecede İngilizce ve ayrıca Fransızca bilmektedir.

 

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • DİĞER

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Fransızca

Ödüller

 • European Vitreoretinal Society en iyi poster ödülü (14.06.2004)

İletişim bilgileri


 • Doç. Dr. Ateş YANYALI Muayenehanesi
  AdresBağdat Caddesi Sadıkoğlu Apt. No:403/4 Suadiye / İstanbul  Kadıköy, İstanbul  Haritayı gör  

  Merkez İmkanları

  • Online Doktor Danışma
  • Otopark (Ücretsiz)
  • İkram
  • Kredi kartı ile ödeme

Anlaşmalı Kurumlar

 • Acıbadem Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • YapıKredi Sigorta

Hastalarının Değerlendirmeleri (1)

1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Mustafa Erden ENDER

BU DOKTORUMUZ HAKKINDA "MÜKEMMEL" DIŞINDA YAPILACAK BİR YORUM KESİNLİKLE KÖTÜ NİYETLİDİR. 14-04-2016

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Ateş Yanyalı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.