Uzm. Dr.

Alper GEZDIRICI

Tıbbi Genetik - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Genel Tıbbi Genetik, Genel Tıbbi Genetik, Genetik Danışmanlık, Hcv(pcr(polimeraz zincirleme tepkimesi))... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

51 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Kromozom anolomi

  Hocam merabalar 1 ay önce doğan çocuğumuza down sendromu şüphesi üzerine kromozom analizi yapıldı. sonuç; gpl, cbg bantlama ile yapılan kromozom analizinde 21 nolu kromozomun trizomisi gözlenmiş olup, elde edilen sonuç down sendromu ile uyumludur. 9.kromozumun p11 q13 bölgesinde gözlenen perisentirk... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Alper Gezdirici

  Uzm. Dr. Alper Gezdirici

  Yazdığın yoruma göre çocukta down sendromu var gözüküyor. genetik polikliniklerine başvurursan detaylı bilgilendirme ve takip alabilirsiniz. geçmiş olsun..

 • Marfan sendromu

  Hocam ben marfan sendromu şüphelisiydim. genetik tarama ve ek testlerde marfan olmadığım çıktı. ancak bulgular çok fazla. doktorum bence marfan değilsin dedi ama net bir cevap vermedi. marfan olmadığımı kesin şekilde nasıl öğrenebilirim? cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler.

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Alper Gezdirici

  Uzm. Dr. Alper Gezdirici

  Muayene etmeden bir şey demem mümkün değil. marfan sendromu için geliştirilmiş ghent kriterleri var. bu sendroma uyup uymadığını ancak muayene ve tetkik ederek öğrenebiliriz. iyi günler..

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

İletişim bilgileri


 • İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  AdresAtakent Mah., Turgut Özal Cd. No:1, 34303  Küçükçekmece, İstanbul  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Alper GEZDIRICI tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.