Prof. Dr.

Alparslan BAKSU

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Tüp Bebek, Jinekolojide Laparoskopik Cerrahi, Myom (Miyom), İnfertilite ve tüp bebek, Myomektomi, İdrar kaçırma ameliyatları... Tümü

İletişim Numarası 0 (850)811 68 90
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Özgeçmişi

Prof. Dr. Alparslan BAKSU, 1962 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1985 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmış ve 1992 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında 1993-2012 yılları arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başasistan olarak görev yapmıştır. 1998-2002  yılları arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinikleri Merkezi Doğumhane Koordinatörlüğü  ve 2004-2008  yılları arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinikleri Merkezi Ameliyathane Koordinatörlüğü  görevlerinde bulunmuştur. 2007 yılında ise Toronto Üniversitesi, Princess Margaret Hastanesi, Jinekolojik Onkoloji Bölümünde gözlemci olarak bulunmuştur.

Prof. Dr. Alparslan BAKSU'nun, uluslararası saygın bilimsel dergilerde yayınlanmış 21 adet, ulusal dergilerde yayınlanmış 32 adet makalesi bulunmaktadır. Uluslarası bilimsel toplantılarda 7adet, ulusal toplantılarda 5 adet bildiri sunmuştur. Uluslararası yayınlarına, yine uluslararası saygın dergilerde 122 kez atıf (kaynak olarak kullanılmış) yapılmıştır. 

Bilimsel Yayınlar;

Uluslararası yayınlar;

A1. Alkan, N., A. Baksu, B. Baksu ve N. Göker, “Gynecological Examinations for Social and Legal Reasons in Turkey: Hospital Data”, Croat Med J, 43, ).

A2. Baksu, A., B. Baksu ve N. Göker, “Value of Transvaginal Sonography in the Evaluationof Live Monochorionic Diamniotic Twin Ectopic Pregnancy”, J Clin Ultrasound, 30, ).

A3. Kabukcuoğlu, F., A. Baksu, B. Yılmaz, A. Aktumen ve I. Evren, “Malignant Struma Ovarii”, Pathol Oncol Res, 8, ).

A4. Gökdemir, G., A. Baksu, M. Taşkın ve N. Göker, “Vulvovaginal-Gingival Sendrome of Lichen Planus: Diagnostic and Therapeutic Challenge”, Aust N Z J Obstet Gynaecol, 43, ).

A5. Baksu, A., B. Baksu, N. Alkan ve N. Göker, “ An Attempt of Criminal Abortion of a 15-Gestational-Weeks Pregnancy”, Forensic Sci Int, 136, 202-203 Suppl 1 (2003).

A6. Baksu, A., F. Kabukcuoğlu, B. Baksu ve N. Göker, “Bilateral Sertoli Cell Adenoma and Serous Cyst in a Patient With Androgen Insensitivity Syndrome”, Eur J Obstet Gynecol Reprod Biol, 114, ).

A7. Baksu, A., H. Gürarslan ve N. Göker, “Androgen Levels in Preeclamptic Pregnant Women”, Int J Gynaecol Obstet, 84, ).

A8. Baksu, A., B. Baksu ve N. Göker, “Laparoscopic Unwinding and Cyst Aspiration of Twisted Ovary in Spontaneous Ovarian Hyperstimulation Syndrome Associated with Singleton Pregnancy”, Aust N Z J Obstet Gynaecol, 44, ).

A9. Baksu, A., A. Kalan, A. Özkan, B. Baksu, M. Tekelioğlu ve N. Göker, “The Effect of Placental Removal Method and Site of Uterine Repair on Postcesarean Endometritis and Operative Blood Loss”, Acta Obstet Gynecol Scand, 84, ).

A10. Baksu A., A. Özkan, N. Göker, B. Baksu ve A. Uluocak, “Serum Leptin Levels in Preeclamptic Pregnant Women: Relationship to TSH, BMI and Proteinuria”, Am J Perinatol, 22, ).

A11. Baksu, B., A. Baksu, I. Davas, A. Akyol ve G. Gülbaba, “Lipoprotein(a) Levels in Women With Preeclampsia and in Normotensive Pregnant Women”, J Obstet Gynaecol Res,31, ).

A12. Baksu, A., G. Günes, G. Akı, F. Tüysüz ve N. Göker, “Change in Contraceptive Choices and The Effect of Education on Use of Contraception at The Family Planning Clinic of Sisli Etfal Training and Research Hospital, Istanbul, Turkey”, Eur J Contracept Reprod Health Care, 10, ).

A13. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan, B. Baksu ve N. Göker, “Efficacy of Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy on Psychological Symptoms in Women Following Surgical Menopause”, Int J Gynaecol Obstet, 91,58-62 (2005).

A14. Baksu, B., I. Davas, A. Baksu, A. Akyol ve G. Gülbaba, “Plasma Nitric Oxide, Endothelin-1 and Urinary Nitric Oxide and Cyclic Guanosine Monophosphate Levels in Hypertensive Pregnant Women”, Int J Gynaecol Obstet, 90, ).

A15. Gökdemir, G., B. Baksu, A. Baksu, İ. Davas ve A. Köşlü, “The Features of The Patients With Vulvar Dermatoses in Dermatological and Gynecological Practice in Turkey; Is There a Need For an Interdisciplinary Approach?”, J Obstet Gynaecol Res, 31, ).

A16. Baksu A., M. Taşkın, N. Göker, B. Baksu, A. Uluocak, “Plasma Homocysteine in Late Pregnancies Complicated With Preeclampsia and in Newborn”, Am J Perinatol, 23, 31-35 (2006).

A17. Baksu, B., A. Baksu, N. Göker ve S. Çıtak, “Do Different Delivery Systems of Hormone Therapy Have Different Effects on Psychological Symptoms in Surgically Menopausal Women? A Randomized Controlled Trial ”, Maturitas, 62, ).

18-Salihoglu, Ozgul; Karatekin, Guner; Baksu, Basak; Uslu S; Baksu. A; Can G:  ‘Frequency and risk factors of fetal malnutrition among liveborn singleton term neonates using a computerised perinatal data-base, 2000-2006’  Journal of Paediatrics and Child Health; 48,(10) 926-930 (2012)

19-Karacan, M; Batukan M; Çebi Z; Berberoğlugil M; Levent S; Kır M; Baksu A, Özel E, Çamlıbel T. ‘ Screeening cytomegalovirus, rubella and toxoplasma infections in pregnant women with unknown pre-pregnancy serological status’ Arch Gynecol Obstet;  290:1115-1120 (2014)

Uluslararası kongrelerde sunulmuş posterler; 

B1.Baksu, A., B. Merdol, B. Baksu, A. Özkan, O. Aygün, H. Gümüş ve N. Göker, “Plasenta Çıkarım Yönteminin Postsezaryen Enfeksiyonlar ve İntraoperatif Kan Kaybına Etkisi”, Türk-Alman Jinekoloji Derneği'nin 3. Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Kemer-Antalya, 1999.

B2. Baksu, A., Y. Nuri, N. Göker, B. Merdol, S. Özsoy ve B. Baksu, “Normal Gebelerde ve Spontan Abortus Vakalarında Tiroid Hormon Değerleri”, Türk Jinekoloji Derneği’nin II. Uluslararası Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Belek-Antalya, 2000.

B3. Baksu, A., S. Çığşar, S. Kartal, A. B. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kontraseptif Kullanımı ve Yan Etkileri”, Türk-Alman Jinekoloji Derneği'nin 4. Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Antalya, 2001.

B4. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan ve N. Göker, “Efficacy of Tibolone on Psychological and Climacteric Symptoms in Surgical Menopausal Women: A Double Blind, Randomised, Placebo-Controlled Trial”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.

B5. Baksu, A., B. Ayaş, B. Aslan, N. Eren ve N. Göker, “Serum Hormone Levels in Surgical Menopausal Women Receiving Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.

B6. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan ve N. Göker, “Comparison of Effects of Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy on Cognitive Functions in Surgical Menopausal Women”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.

B7. Baksu, A., G.Güneş, G.Akı, F. Tüysüz ve N. Göker, “Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Planlaması Kliniğinde Kontraseptif Kullanımı ve Kontraseptif Tercihler”, 4. Uluslararası Üreme Sağlığı ve Aile Planlaması Kongresi, Ankara, 2005.

Ulusal yayınlar;

D1. Özsoy, S., A. Baksu, N. Yıldız, A. Hanlıoğlu, F. Yazıcıoğlu ve N. Göker, “Endometriyal Patolojilerin Değerlendirilmesinde Endovaginal Sonografinin Yeri”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 4, ).

D2. Özsoy, S., A. Baksu, N. Yıldız ve N. Göker, “Comparison of Transvaginal and Transabdominal Sonography and Correlation of Ultrasound Findings with The Endometrial Histopathology in Patients with Abnormal Uterine Bleeding”, Marmara Medical Journal, 6, ).

D3. Baksu, A., B. Merdol, Ö. Üçpınar, S. Özsoy ve N. Göker, “Benign Uterus Patolojilerinde Histerektomi Öncesi Dilatasyon ve Küretajın Yeri”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 3, 58-60 (1999).

D4. Mutlu, O., A. Baksu, M. Şago, B. Merdol, H. Gürarslan, H. Gümüş, C. Eren ve N. Göker, “Postmenopozal Dönemde Hormon Replasman Tedavisi Alan Kadınlardaki Endometriyal Değişiklikler”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 3, ).

D5. Baksu, A., M. Kutlu, O. Aygün, H. Gümüş ve N. Göker, “Preeklamptik Gebelerde Serum β-HCG Düzeyleri”, Perinatoloji Dergisi, 8, 27-29 (2000).

D6. Baksu A., Y. Nuri, N. Göker, B. Merdol, S. Özsoy ve B. Baksu, “Normal gebelerde ve Spontan Abortus Vakalarında Tiroid Hormon Değerleri”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 4, 82-86 (2000).

D7. Baksu A., B. Merdol ve N. Göker, “Polikistik Over Sendromunda Obezitenin Hormonal Parametreler Üzerine Etkisi”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, 28-30 (2001).

D8. Baksu, A., B. Merdol, B. Baksu, A. Özkan, H. Gümüş ve N. Göker, “Plasenta Çıkarım Yönteminin Postsezaryen Enfeksiyonlar ve İntraoperatif Kan Kaybına Etkisi”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 4, 16-20 (2000).

D9. Baksu, A., M. S. Çığşar, N. Göker ve S. Kartal, “Akraba Evliliği Yapan Kadınlarda Eğitim Düzeyi, Evlilik Yaşı ve Doğurganlık Oranları”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 34,35-40 (2000).

D10. Baksu, A., H. Gümüş, S. Özsoy, B. Ayaş ve N. Göker, “Postmenopozal Kanamalı Kadınlarda Endometriyumun Transvaginal Ultrasonografik Değerlendirilmesi”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, ).

D11. Yıldız, A.B., O. A. Mutlu, C. Eren, S. Kartal, A. Baksu, N. Yıldız, S. Özsoy ve N.Göker , “Pipelle Biyopsi İle Dilatasyon ve Küretajın Endometriyal Örneklendirmedeki Etkinliklerinin Karşılaştırılması”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 35, 50-58 (2001).

D12. Baksu, A., M. Şago, N. Göker ve Ö. Üçpınar, “Normal Gebelikteki Aspartat Aminotransferaz ve Alanin Aminotransferaz Değerleri İle Bu Değerlerdeki Değişimlerin Preeklamptik Hastaya Yaklaşımdaki Önemi”, Perinatoloji Dergisi, 9, 34-39 (2001).

D13. Baksu, A., S. Çığşar, S. Kartal, A. B. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kliniğimizde Kontraseptif Kullanımı”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, ).

D14. Mutlu, O.A., A. Sarı, A. Baksu, A. B. Yıldız, S. Kartal, A. Kalan ve N. Göker, “24-28 Haftalar Arasındaki Gebelerde Gestasyonel Diyabet Tanısı”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 35, 60-64 (2001).

D15. Baksu, A., A. Özkan, B. Ayaş ve N. Göker, “Nonkomünike Uterin Hornu Olan Bir Kadında Geç Başlangıçlı Hematometra, Hematosalpinks ve Akut Batın Tablosu”, Türk Fertilite Dergisi, 10, ).

D16. Baksu, A., ve N. Göker, “Acil Obstetrik ve Jinekolojik Kanamaların Kontrolünde Hipogastrik Arter Ligasyonu Uygulamalarımız”, Kadın Doğum Dergisi, 1, 97-99 (2002).

D17. Baksu, A., A. Özkan, B. Ayaş ve N. Göker, “Bir Plasenta Akreta Olgusu”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 36, 47-49 (2002).

D18. Baksu, A., A. Kerimoğlu, A. Özkan, N. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kliniğimizde 1996-2000 Yılları Arasındaki Sezaryen Endikasyonları ve Oranları”, Kadın Doğum Dergisi, 1, ).

D19. Baksu, A., M. Taşkın ve N. Göker, “Gestasyonel Diyabetes Mellitus, Hipertiroidi ve Erken Doğum Tehdidi Olan Bir Gebede Tekrarlayan Emboli Ataklarının Önlenmesi: Olgu Sunumu”, Kadın Doğum Dergisi, 1, )

D20. Tekelioğlu, M., A. Baksu, C. Çalışkan, M. Toprak, S. Özsoy ve N. Göker, “Postmenopozal Kadınlarda Farklı Hormon Replasman Tedavilerinin Mamografik Yoğunluk Üzerine Etkileri”, Kadın Doğum Dergisi, 2, ).

D21. Baksu, A., S. Kartal, S. Özsoy, A. Özkan, A. B. Yıldız, N. Yıldız ve N. Göker, “Kliniğimizde Laparaskopik Cerrahi Uygulamalarımız”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 17, ).

D22. Özkan, A., A. Baksu ve N. Göker, “Sekonder Kronik Hipertansiyon Üzerine Eklenmiş Süperimpoze Preeklampsi ve HELLP Sendromu: Olgu Sunumu”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 3, 37-39 (2003).

D23. Tekelioğlu, M., A. Baksu, M. Konca ve N. Göker, “Fetal Ağırlık 4500 Gramın Üzerinde Olduğunda Doğum Şekli Ne Olmalı: 10 Yıllık Klinik Deneyimimiz”, Kadın Doğum Dergisi,2, ).

D24. Baksu, A., Ö. Üçpınar, D. Sakız, M. Tekelioğlu, A. Özkan ve N. Göker, “Makroskopik Servikal Lezyonlu Hastaların Servikal Kanser Taramasında Kolposkopinin Yeri”, Kadın Doğum Dergisi, 3, ).

D25. Baksu, A., Y. Yerçok, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Anormal Uterin Kanamalı Kadınların Değerlendirilmesinde Transvaginal Ultrasonografi, Sonohisterografi ve Histeroskopinin Karşılaştırılması”, Kadın Doğum Dergisi, 3, ).

D26. Baksu, B., A. Baksu, S. Çınar, E. Ağar, İ. Davas ve T. Akvardar, “Servisit Olgularında Chlamydia Trachomatis, Ureaplasma Urealiticum ve Mcoplasma Hominis”, Türk Fertilite Dergisi, 12, ).

D27. Tekelioğlu, M., A. Baksu, E. Özel ve N. Göker, “İnterstisyel Ektopik Gebelikte Acil Cerrahi Yaklaşım: İki Olgu Nedeniyle”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 38, 60-62 (2004).

D28. Baksu, A., A. Şaşmazlar, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Makat Prezentasyonlarında Doğum Şeklinin Fetal ve Maternal Sonuçlarla İlişkisi”, Perinatoloji Dergisi, 12, ).

D29. Baksu, B., A. Baksu, İ. Davas, S. Çınar, E. Ağar ve T. Akvardar, “Endoservikal Kültürlerde Ureaplasma Urealiticum ve Mycoplasma Hominis Saptanan Olgularda Roksitromisin, Doksisiklin ve Ofloksasilin Duyarlılığı”, Türkiye Klinikleri Jinekoloji Obstetrik Dergisi, 15, 25-28 (2005).

D30. Baksu, A., A. Şaşmazlar, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Nullipar ve Multipar Tekiz Makat Gelişlerde Doğum: Kliniğimizin 5 Yıllık Sonuçları”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 19, 85-89 (2005).

D31. Baksu, A., F. Kabukçuoğlu, Z. İnce ve N. Göker, “ Premenopozal Dönemdeki Bir Hastada Uterus Rhabdomyosarkomu ”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 43,53-55 (2009)

D32. Palan, P., A Baksu, Ş Çelebi, T. Gültekin, Z. İnce ve N. Göker, “Cerrahi Menopoz Hastalarında Transdermal ve İntranazal Östrojen Tedavilerinin Serum Hormon, Lipid Değerleri ve Mamografik Dansite Üzerine Etkilerinin Karşılaştırılması”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 43,(2), (2009) basılmak üzere kabul edilmiştir.

33-Şekeroğlu, M; Baksu, A; İnce, Z; Gültekin,H;Göken, N; Özsoy, S: ‘Adolesan ve İleri Yaş Gebeliklerde  Obstetrik Sonuçlar’Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni; 43(1) 1-7 (2009)

Ulusal kongrelerde sunulmuş posterler;

E1. Baksu, A., N. Göker ve F. Kabukçuoğlu, “Testiküler Feminizasyon Olgusu”, TİVAK 9. İnfertilite ve Üreme Kongresi, Cilt I, 95, Ankara, 2001.

E2. Özkan, A., A. Baksu ve N. Göker, “Sekonder Kronik Hipertansiyon Üzerine Eklenmiş Süperimpoze Preeklampsi ve HELLP Sendromu: Olgu Sunumu”, TİVAK 9. İnfertilite ve Üreme Kongresi, Cilt I, 106, Ankara, 2001.

E3. Baksu, A., Ö. Üçpınar, D. Sakız, M. Tekelioğlu, A. Özkan ve N. Göker, “Makroskopik Servikal Lezyonlu Hastaların Servikal Kanser Taramasında Kolposkopinin Yeri”, Zeynep Kamil XXI. Jinekopatoloji Kongresi, İstanbul, 2003.

E4. Tekelioğlu, M., A. Baksu, C. Çalışkan, M. Toprak, S. Özsoy ve N. Göker, “Postmenopozal Kadınlarda Farklı Hormon Replasman Tedavilerinin Mamografik Yoğunluk Üzerine Etkileri”, İstanbul Meme Kanseri Konferansı, Cilt 10, 84, İstanbul, 2003.

E5. Baksu, A., Y. Yerçok, S. Özsoy, M. Tekelioğlu ve N. Göker, “Endometriyal Patolojilerin Değerlendirilmesinde Sonohisterografinin Yeri”, Jinekoloji ve Obstetri Derneği’nin 4.Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Cilt 7, 48, Antalya, 2004.

Katılmış olduğu kurslar;

1. Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından, 1-3 Kasım 1991 tarihleri arasında düzenlenen ‘ 1. İnfertilitede Diyagnostik ve Operatif Laparoskopi, Histeroskopi, Lazer Kursu ve Sempozyumu’.

2. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı’nda /1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi, Prenatal Tanı ve Tedavi Kursu’.

3. Türkiye İnfertilite Vakfı tarafından, 26-29 Ekim 1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Üçüncü İnfertilitede ve Reprodüktif Êndokrinoloji’de Temel Tanı ve Tedavi Kursu’.

4. İstanbul Jinekoloji Derneği tarafından, 22-25 Kasım 1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘Mezuniyet Sonrasi Eğitim Kursu’.

5. Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı tarafından, 7-9 Kasım 1996 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Histeroskopi Teorik ve Pratik Kursu’.

6. Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anablim Dalı tarafından, 20-23 Kasım 1997 tarihleri arasında düzenlenen ‘ 2. Yale-Cerrahpaşa Kadın Doğum Günleri Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, Ofis Laparoskopi ve Histeroskopi Workshop’.

7. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği ve Mikrocerrahi Araştırma ve Geliştirme Derneği tarafından /1999 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Temel Mikrocerrahi Kursu’.

8. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilidalı ile Ürojinekoloji Derneği tarafından 21-23 Şubat 2001 tarihleri arasında düzenlenen ‘ III. Ürojinekoloji Mezuniyet Sonrası Kursu’.

9. Fetal Medicine Foundation ve Türk Perinatoloji Derneği tarafından, 16-18 Kasım 2001 tarihleri arasında düzenlenen ‘Advanced Course on Perinatal Ultrasound’.

10. Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı tarafından, 6-14 Kasım 2002 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Eğitici Eğitimi Programı’.

11. Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği tarafından, 12-14 Aralık 2002 tarihleri arasında düzenlenen ‘II. Obstetrik Ultrasonografi ve Fetal Görüntüleme Kursu’.

12. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı tarafından 18.02.2003 tarihinde düzenlenen ‘ 11-14. Gebelik Haftası Ultrasonu Teorik Kursu’.

13. Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği tarafında 02.05.2003 tarihinde düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi ve Fetal Görüntüleme Kursu’.

14. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Perinatoloji Bilim Dalı ve Fetal Medicine Foundation işbirliği ile 18.02.2004 tarihinde düzenlenen ‘ Birinci Trimester Tarama Testi Teorik Kursu’.

15. Toronto Üniversitesi, Princess Margaret Hastanesi, Jinekolojik Onkoloji Bölümünde 19- 30 Aralık 2007 tarihleri arasında gözlemci.

16. World Association of Laparoscopic Surgeons, Jinekolojik Endoskopi Derneği ve İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 16-20 Nisan 2008 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Fellowship in Minimal Access Surgery Course’.

Bilimsel Kongrelerdeki Sunumlar ve Oturum Başkanlıkları

  1-Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi derneği ve Uluslarası Kontinans Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen  ‘ Prevention of Pregnancyı& Chilbirth-Induced Pelvic Floor Dysfunction in Turkey- A Multidisciplinary Approach Course’’, 23 Eylül, Perşembe II oturumunda başkanlık,  23-25 Eylül 2010

2-Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi derneği ve Uluslarası Kontinans Derneği tarafından Edirne’de  düzenlenen ‘ The First Balkan pelvic Floor Dysfunction Symposium’ unda  2 Nisanda, ‘ Types of the  Urinary Incontinance’ konulu sunum, 1-3 nisan 2011

3-    Türkiye Maternal ve Fetal Tıp Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi Kursu’ nda 31 Ekim Fetal Anomaliler-1 oturumunda, oturum başkanlığı, 29-31 Ekim, 2011

4-    Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi Derneği’nin İstanbul’da düzenlediği ‘ Ürojinekoloji İstanbul Toplantısı’nda  1. Oturumda ‘ Aşırı aktif mesane ve tedavisi’ konulu sunum, 16 Aralık, 2012

5-    Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği  ‘11. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, 5. Akdeniz Ülkeleri Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ Gebelik ve Lohusalıkta Görülen  Üriner İnkontinansın Önlenmesi ve Tedavisi’ konulu sunum, 15-19 Mayıs, 2013

6-    Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi Derneği’nin İstanbul’da düzenlediği  ‘ 6. Ulusal Ürojinekoloji Kongresi’nde 1. Oturumda ‘ Tanıdan Tedaviye Mesane Ağrısı Sendromu’ konulu sunum, 23-26 Kasım 2013

7-    Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği  ‘12. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, 6. Akdeniz Ülkeleri Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ Pelvik Taban Cerrahisinde Bilinmesi Gereken Anatomik Yapılar’ konulu sunum 15-19 mayıs 2014

8-Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği  ‘13. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik       Kongresi’ nde ‘ 11 mayıs Genel  Jinekoloji  Oturumunda oturum başkanlığı, 11-15 Mayıs, 2015

9- Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği  ‘ 14. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik       Kongresi’ nde ‘ Doğal Dokuları Kullanarak Transvaginal Kaf Prolapsusu onarımı' konulu sunum  Mayıs, 2016

Atıf Yapılan Yayınlarım ve Atıf Sayısı

1. Screening cytomegalovirus, rubella and toxoplasma infections in pregnant women with unknown pre-pregnancy serological status

By: Karacan, Meric; Batukan, Melike; Cebi, Ziya; et al.

ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS  Volume: 290   Issue: 6   Pages: 1115-1120   Published:DEC 2014

Times Cited: 1

2 .Do different delivery systems of hormone therapy have different effects on psychological symptoms in surgically menopausal women? A randomized controlled trial

By: Baksu, Basak; Baksu, Alparslan; Goker, Nimet; et al.

MATURITAS  Volume: 62   Issue: 2   Pages: 140-145   Published: FEB 20 2009

Times Cited: 2

3.Plasma homocysteine in late pregnancies complicated with preeclampsia and in newborns

By: Baksu, A; Taskin, M; Goker, N; et al.

AMERICAN JOURNAL OF PERINATOLOGY  Volume: 23   Issue: 1   Pages: 31-35   Published: JAN 2006

 Times Cited: 18

4.Efficacy of tibolone and transdermal estrogen therapy on psychological symptoms in women following surgical menopause

By: Baksu, A; Ayas, B; Citak, S; et al.

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 91   Issue: 1   Pages: 58-62  Published: OCT 2005

Times Cited: 15

5-.Plasma nitric oxide, endothelin-1 and urinary nitric oxide and cyclic guanosine monophosphate levels in hypertensive pregnant women

By: Baksu, B; Davas, I; Baksu, A; et al.

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 90   Issue: 2   Pages: 112-117  Published: AUG 2005

Times Cited: 22

6.Change in contraceptive choices and the effect of education on use of contraception at the family planning clinic of Sisli Etfal Training and Research Hospital, Istanbul, Turkey

By: Baksu, A; Gunes, G; Aki, G; et al.

EUROPEAN JOURNAL OF CONTRACEPTION AND REPRODUCTIVE HEALTH CARE  Volume: 10   Issue: 2  Pages: 98-104   Published: JUN 2005

 Times Cited: 2

7.Serum leptin levels in preeclamptic pregnant women: Relationship to thyroid-stimulating hormone, body mass index, and proteinuria

By: Baksu, A; Ozkan, A; Goker, N; et al.

AMERICAN JOURNAL OF PERINATOLOGY  Volume: 22   Issue: 3   Pages: 161-164   Published: APR 2005

Times Cited: 12

8.The effect of placental removal method and site of uterine repair on postcesarean endometritis and operative blood loss

By: Baksu, A; Kalan, A; Ozkan, A; et al.

ACTA OBSTETRICIA ET GYNECOLOGICA SCANDINAVICA  Volume: 84   Issue: 3   Pages: 266-269  Published: MAR 2005

Times Cited: 12

9.Lipoprotein(a) levels in women with pre-eclampsia and in normotensive pregnant women

By: Baksu, B; Baksu, A; Davas, I; et al.

JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY RESEARCH  Volume: 31   Issue: 3   Pages: 277-282  Published: 2005

Times Cited: 10

10.Features of patients with vulvar dermatoses in dermatologic and gynecologic practice in Turkey: Is there a need for an interdisciplinary approach?

By: Gokdemir, G; Baksu, B; Baksu, A; et al.

JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY RESEARCH  Volume: 31   Issue: 5   Pages: 427-431  Published: 2005

11.Bilateral sertoli cell adenoma and serous cyst in a patient with androgen insensitivity syndrome

By: Baksu, A; Kabukcuglu, F; Baksu, B; et al.

EUROPEAN JOURNAL OF OBSTETRICS GYNECOLOGY AND REPRODUCTIVE BIOLOGY  Volume: 114  Issue: 1   Pages: 104-107   Published: MAY 10 2004

Times Cited: 9

12.Androgen levels in pre-eclamptic pregnant women

By: Baksu, A; Gurarslan, H; Goker, N

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 84   Issue: 3   Pages: 247-248  Published: MAR 2004

Times Cited: 5

13.Vulvovaginal-gingival syndrome of lichen planus: Diagnostic and therapeutic challenge

By: Gokdemir, G; Baksu, A; Taskin, M; et al.

AUSTRALIAN & NEW ZEALAND JOURNAL OF OBSTETRICS & GYNAECOLOGY  Volume: 43   Issue: 5  Pages: 389-390   Published: OCT 2003

Times Cited: 4

14-.Value of transvaginal sonography in the evaluation of live monochorionic diamniotic twin ectopic pregnancy

By: Baksu, A; Baksu, B; Goker, N

JOURNAL OF CLINICAL ULTRASOUND  Volume: 30   Issue: 9   Pages: 570-571   Published: NOV-DEC 2002

Times Cited: 1

15.Gynecological examinations for social and legal reasons in turkey: Hospital data

By: Alkan, N; Baksu, A; Basa, B; et al.

CROATIAN MEDICAL JOURNAL  Volume: 43   Issue: 3   Pages: 338-341   Published: JUN 2002

Times Cited: 7

Atıflar

1.HCMV seroprevalence in couples under infertility treatment

By: Kling, Christiane; Kabelitz, Dieter

ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS  Volume: 292   Issue: 2   Pages: 439-443   Published: AUG 2015

2.The influence of the HPG axis on stress response and depressive-like behaviour in a transgenic mouse model of Huntington's disease

By: Du, X.; Pang, T. Y.; Mo, C.; et al.

EXPERIMENTAL NEUROLOGY  Volume: 263   Pages: 63-71   Published: JAN 2015

3.Effects of a continuous-combined regimen of low-dose hormone therapy (oestradiol and norethindrone acetate) and tibolone on the quality of life in symptomatic postmenopausal women: A double-blind, randomised study

By: Polisseni, Alvaro Fernando; Leite Andrade, Amaury Teixeira; Ribeiro, Luiz Claudio; et al.

MATURITAS  Volume: 74   Issue: 2   Pages: 172-178   Published: FEB 2013

4.Impact of continuing folic acid after the first trimester of pregnancy: findings of a randomized trial of Folic Acid Supplementation in the Second and Third Trimesters

By: McNulty, Breige; McNulty, Helene; Marshall, Barry; et al.

AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION  Volume: 98   Issue: 1   Pages: 92-98   Published: JUL 2013  

5.Molecular genetics of preeclampsia and HELLP syndrome - A review

By: Jebbink, Jiska; Wolters, Astrid; Fernando, Febilla; et al.

BIOCHIMICA ET BIOPHYSICA ACTA-MOLECULAR BASIS OF DISEASE  Volume: 1822   Issue: 12   Special Issue: SI   Pages: 1960-1969   Published: DEC 2012

6.Development of a Fluorescence Polarization Immunoassay for Rapid Determination of Sarafloxacin in Milk and Pig Urine

By: Song Pei; Meng Meng; Eremin, Sergei A.; et al.

CHINESE JOURNAL OF ANALYTICAL CHEMISTRY  Volume: 40   Issue: 8   Pages: 1247-1251   Published:AUG 2012

7.The role of homocysteine, asymmetric dimethylarginine and nitric oxide in pre-eclampsia

By: Demir, B.; Demir, S.; Pasa, S.; et al.

JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY  Volume: 32   Issue: 6   Pages: 525-528   Published: AUG 2012

8.Maternal Mthfd1 disruption impairs fetal growth but does not cause neural tube defects in mice

By: Beaudin, Anna E.; Perry, Cheryll A.; Stabler, Sally P.; et al.

AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION  Volume: 95   Issue: 4   Pages: 882-891   Published: APR 2012

9.Value of homocysteine levels, troponin I, and score for neonatal acute physiology and perinatal extension II as early predictors of morbidity

By: Usluer, Hale; Turker, Gulcan; Gokalp, Ayse Sevim

PEDIATRICS INTERNATIONAL  Volume: 54   Issue: 1   Pages: 104-110   Published: FEB 2012

10.Maternal homocysteine and small-for-gestational-age offspring: systematic review and meta-analysis

By: Hogeveen, Marije; Blom, Henk J.; den Heijer, Martin

AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION  Volume: 95   Issue: 1   Pages: 130-136   Published: JAN 2012

11.Association of homocysteine, asymmetric dimethylarginine, and nitric oxide with preeclampsia

By: Mao, Dongwei; Che, Jianhua; Li, Keshen; et al.

ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS  Volume: 282   Issue: 4   Pages: 371-375   Published: OCT 2010

12.Pre-eclampsia: connecting angiogenic and metabolic pathways

By: Shenoy, Vivek; Kanasaki, Keizo; Kalluri, Raghu

TRENDS IN ENDOCRINOLOGY AND METABOLISM  Volume: 21   Issue: 9   Pages: 529-536   Published: SEP 2010

13.Effects of maternal hyperhomocysteinemia induced by methionine intake on oxidative stress and apoptosis in pup rat brain

By: Koz, Sema T.; Gouwy, Nevhayat T.; Demir, Nevgul; et al.

INTERNATIONAL JOURNAL OF DEVELOPMENTAL NEUROSCIENCE  Volume: 28   Issue: 4   Pages: 325-329  Published: JUN 2010

14.Hemolysis and hyperhomocysteinemia caused by cobalamin deficiency: three case reports and review of the literature

By: Acharya, Utkarsh; Gau, Jen-Tzer; Horvath, William; et al.

JOURNAL OF HEMATOLOGY & ONCOLOGY  Volume: 1     Article Number: 26   Published: DEC 18 2008

15.Relation Between Levels of Folic acid, Vitamin B12 and Maternal Homocysteine with Neural Tube Defects and Cleft Lip

By: Chavez-Corral, D., V; Velazco-Campos, M. R.; Sanin, L. H.; et al.

INTERNATIONAL JOURNAL OF MORPHOLOGY  Volume: 26   Issue: 4   Pages: 905-914   Published: DEC 2008

16.Umbilical cord plasma homocysteine concentrations at delivery in pregnancies complicated by pre-eclampsia

By: Napolitano, Peter G.; Wakefield, Charles L.; Elliott, Dawn E.; et al.

AUSTRALIAN & NEW ZEALAND JOURNAL OF OBSTETRICS & GYNAECOLOGY  Volume: 48   Issue: 3  Pages: 261-265   Published: JUN 2008

17.Melatonin inhibits oxidative stress and apoptosis in fetal brains of hyperhomocysteinemic rat dams

By: Baydas, Giyasettin; Koz, Sema T.; Tuzcu, Mehmet; et al.

JOURNAL OF PINEAL RESEARCH  Volume: 43   Issue: 3   Pages: 225-231   Published: OCT 2007

19.Nutritional supplements in pregnancy: commercial push or evidence based?

By: Glenville, Marilyn

CURRENT OPINION IN OBSTETRICS & GYNECOLOGY  Volume: 18   Issue: 6   Pages: 642-647   Published:DEC 2006

20.Relación entre los Niveles de Ácido Fólico, Vitamina B12 y Homocisteína Materna y los Defectos de Tubo Neural y Labio Hendido

Relation Between Levls of Folic acid, Vitamin B12 and Maternal Homocysteine with Neural Tube Defects and Cleft Lip

By: Chávez-Corral, D. V.; Velazco-Campos, M. R; Sanin, L. H; et al.

International Journal of Morphology  Volume: 26   Issue: 4   Pages: 905-914   Published: 2008-12

21.Mood disorders in midlife women: understanding the critical window and its clinical implications

By: Soares, Claudio N.

MENOPAUSE-THE JOURNAL OF THE NORTH AMERICAN MENOPAUSE SOCIETY  Volume: 21   Issue: 2  Pages: 198-206   Published: FEB 2014

22.Comparison of Effects of Two Different Hormone Therapies on Mood in Symptomatic Postmenopausal Women

By: Karsidag, Cagatay; Karsidag, Ayse Yasemin Karageyim; Buyukbayrak, Esra Esim; et al.

NOROPSIKIYATRI ARSIVI-ARCHIVES OF NEUROPSYCHIATRY  Volume: 49   Issue: 1   Pages: 39-43  Published: 2012

23.Short and long term effects of tibolone in postmenopausal women

By: Formoso, Giulio; Perrone, Enrica; Maltoni, Susanna; et al.

COCHRANE DATABASE OF SYSTEMATIC REVIEWS  Issue: 2     Article Number: CD008536   Published: 2012

24.Raloxifene: is it really effective on mood changes in postmenopausal osteopenic women?

By: Karsidag, A. Yasemin Karageyim; Karsidag, Cagatay; Buyukbayrak, Esra Esim; et al.

JOURNAL OF PSYCHOSOMATIC OBSTETRICS AND GYNECOLOGY  Volume: 31   Issue: 4   Pages: 273-278  Published: DEC 2010

25.Challenges and Opportunities to Manage Depression During the Menopausal Transition and Beyond

By: Soares, Claudio N.; Frey, Benicio N.

PSYCHIATRIC CLINICS OF NORTH AMERICA  Volume: 33   Issue: 2   Pages: 295-+ Published: JUN 2010

26.Is placebo as effective as estrogen regimens on vasomotor symptoms in women with surgical menopause?

By: Hassa, H.; Tanir, H. M.; Oge, T.

CLINICAL AND EXPERIMENTAL OBSTETRICS & GYNECOLOGY  Volume: 37   Issue: 2   Pages: 135-137  Published: 2010

27.Do different delivery systems of hormone therapy have different effects on psychological symptoms in surgically menopausal women? A randomized controlled trial

By: Baksu, Basak; Baksu, Alparslan; Goker, Nimet; et al.

MATURITAS  Volume: 62   Issue: 2   Pages: 140-145   Published: FEB 20 2009

28.Chinese Medicinal Herbs in Relieving Perimenopausal Depression: A Randomized, Controlled Trial

By: Qu, Fan; Cai, Xuefen; Gu, Yinger; et al.

JOURNAL OF ALTERNATIVE AND COMPLEMENTARY MEDICINE  Volume: 15   Issue: 1   Pages: 93-100  Published: JAN 2009

29.Menopause and anxiety: immediate and long-term effects

By: Maki, Pauline M.

MENOPAUSE-THE JOURNAL OF THE NORTH AMERICAN MENOPAUSE SOCIETY  Volume: 15   Issue: 6  Pages: 1033-1035   Published: NOV-DEC 2008

30.Tibolone reverses the cognitive effects caused by leuprolide acetate administration, improving mood and quality of life in patients with symptomatic uterine leiomyomas

By: Palomba, Stefano; Orio, Francesco; Falbo, Angela; et al.

FERTILITY AND STERILITY  Volume: 90   Issue: 1   Pages: 165-173   Published: JUL 2008

31.Perceptions of and attitudes toward estrogen therapy among surgically menopausal women in Taiwan

By: Chen, Ruey-Jien; Chang, Ting-Chen; Chow, Song-Nan

MENOPAUSE-THE JOURNAL OF THE NORTH AMERICAN MENOPAUSE SOCIETY  Volume: 15   Issue: 3  Pages: 517-523   Published: MAY-JUN 2008

32.Menopause

By: Nelson, Heidi D.

LANCET  Volume: 371   Issue: 9614   Pages: 760-770   Published: MAR 1 2008

33.Administration of estrogen to ovariectomized rats promotes conditioned place preference and produces moderate levels of estrogen in the nucleus accumbens

By: Frye, CA; Rhodes, ME

BRAIN RESEARCH  Volume: 1067   Issue: 1   Pages: 209-215   Published: JAN 5 2006

34.Inhaled Nitric Oxide Increases Urinary Nitric Oxide Metabolites and Cyclic Guanosine Monophosphate in Premature Infants: Relationship to Pulmonary Outcome

By: Ballard, Philip L.; Keller, Roberta L.; Black, Dennis M.; et al.

Group Author(s): Investigator TOLSURF Pilot; Investigator TOLSURF

AMERICAN JOURNAL OF PERINATOLOGY  Volume: 32   Issue: 3   Pages: 225-232   Published: FEB 2015

35-The therapeutic potential of antioxidants, ER chaperones, NO and H2S donors, and statins for treatment of preeclampsia

By: Cindrova-Davies, Tereza

FRONTIERS IN PHARMACOLOGY  Volume: 5     Article Number: 119   Published: MAY 27 2014

36.Arginine supplementation for improving maternal and neonatal outcomes in hypertensive disorder of pregnancy: A systematic review

By: Gui, Shunping; Jia, Jin; Niu, Xiaoyu; et al.

JOURNAL OF THE RENIN-ANGIOTENSIN-ALDOSTERONE SYSTEM  Volume: 15   Issue: 1   Pages: 88-96  Published: MAR 2014

37.Effects of sFlt-1 and alpha 2-macroglobulin on vascular endothelial growth factor-induced endothelin-1 upregulation in human microvascular endothelial cells

By: Yi, K. W.; Jung, S. H.; Cho, G. J.; et al.

PLACENTA  Volume: 35   Issue: 1   Pages: 64-69   Published: JAN 2014

38.Investigation of the role of the NO-cGMP pathway on YC-1 and DEA/NO effects on thoracic aorta smooth muscle responses in a rat preeclampsia model

By: Turgut, Nergiz Hacer; Temiz, Tijen Kaya; Turgut, Bulent; et al.

CANADIAN JOURNAL OF PHYSIOLOGY AND PHARMACOLOGY  Volume: 91   Issue: 10   Pages: 797-803  Published: OCT 2013

39-.Influence of the AT(2) receptor on the L-arginine-nitric oxide pathway and effects of (-)-epicatechin on HUVECs from women with preeclampsia

By: Gonzalez-Garrido Chem, J. A.; Olivares-Corichi, I. M.; Tovar-Rodriguez, J. M.; et al.

JOURNAL OF HUMAN HYPERTENSION  Volume: 27   Issue: 6   Pages: 355-361   Published: JUN 2013

40-.The potential role of anti tumor necrosis factor-alpha antibodies on some renal functions and vasoregulatory factors in preeclamptic pregnant Wistar rats

By: Gad, Hayam I.

SAUDI MEDICAL JOURNAL  Volume: 34   Issue: 5   Pages: 490-496   Published: MAY 2013

41.The polymorphism for endothelial nitric oxide synthase gene, the level of nitric oxide and the risk for pre-eclampsia: A meta-analysis

By: Dai, Bingqin; Liu, Tiecheng; Zhang, Bingzhen; et al.

GENE  Volume: 519   Issue: 1   Pages: 187-193   Published: APR 25 2013

42.Mechanism of hypertension and proteinuria during angiogenesis inhibition: evolving role of endothelin-1

By: Lankhorst, Stephanie; Kappers, Mariette H. W.; van Esch, Joep H. M.; et al.

JOURNAL OF HYPERTENSION  Volume: 31   Issue: 3   Pages: 444-454   Published: MAR 2013

43.Genetic variants of endothelial nitric synthase in gestational hypertension and preeclampsia

By: Perlik, Michal; Seremak-Mrozikiewicz, Agnieszka; Barlik, Magdalena; et al.

GINEKOLOGIA POLSKA  Volume: 83   Issue: 9   Pages: 652-659   Published: SEP 2012

44.Linking Placental Ischemia and Hypertension in Preeclampsia Role of Endothelin 1

By: George, Eric M.; Granger, Joey P.

HYPERTENSION  Volume: 60   Issue: 2   Pages: 507-511   Published: AUG 2012

45.eNOS Deficiency Acts through Endothelin to Aggravate sFlt-1-Induced Pre-Eclampsia-Like Phenotype

By: Li, Feng; Hagaman, John R.; Kim, Hyung-Suk; et al.

JOURNAL OF THE AMERICAN SOCIETY OF NEPHROLOGY  Volume: 23   Issue: 4   Pages: 652-660  Published: APR 2012

46.Endothelin as a final common pathway in the pathophysiology of preeclampsia: therapeutic implications

By: George, Eric M.; Palei, Ana C.; Granger, Joey P.

CURRENT OPINION IN NEPHROLOGY AND HYPERTENSION  Volume: 21   Issue: 2   Pages: 157-162  Published: MAR 2012

47.Endothelin: Key Mediator of Hypertension in Preeclampsia

By: George, Eric M.; Granger, Joey P.

AMERICAN JOURNAL OF HYPERTENSION  Volume: 24   Issue: 9   Pages: 964-969   Published: SEP 2011

48.Genetic variability of endothelin-1 system in gestational hypertension and preeclampsia

By: Agnieszka, Seremak-Mrozikiewicz; Magdalena, Barlik; Michal, Perlik; et al.

GINEKOLOGIA POLSKA  Volume: 82   Issue: 5   Pages: 363-370   Published: MAY 2011

49.Endothelin-1 system polymorphisms in preeclampsia and gestational hypertension

By: Seremak-Mrozikiewicz, A.; Barlik, M.; Drews, K.

Edited by: BenRafael, Z; Fauser, BCJM; Frydman, R

Conference: 14th World Congress on Controversies in Obstetrics, Gynecology and Infertility (COGI) Location:Paris, FRANCE Date: NOV 17-20, 2011

14TH WORLD CONGRESS ON CONTROVERSIES IN OBSTETRICS, GYNECOLOGY & INFERTILITY (COGI)  Pages: 161-164   Published: 2011

50.Interleukin-10 reduces inflammation, endothelial dysfunction, and blood pressure in hypertensive pregnant rats

By: Tinsley, John H.; South, Sanique; Chiasson, Valorie L.; et al.

AMERICAN JOURNAL OF PHYSIOLOGY-REGULATORY INTEGRATIVE AND COMPARATIVE PHYSIOLOGY  Volume: 298   Issue: 3   Pages: R713-R719   Published: MAR 2010

51.Serum Mast Cell Tryptase, Eosinophil Cationic Protein, Endothelin-1 and Cytokine Levels in Preeclampsia and Healthy Pregnancy

By: Noyan, Tevfik; Kolusari, Ali; Kamaci, Mansur

TURKISH JOURNAL OF BIOCHEMISTRY-TURK BIYOKIMYA DERGISI  Volume: 34   Issue: 1   Pages: 19-24  Published: 2009

52.Plasma nitric oxide, endothelin-1, arginase and superoxide dismutase in pre-eclamptic women

By: Bernardi, Fabiana; Constantino, Larissa; Machado, Roberta; et al.

JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY RESEARCH  Volume: 34   Issue: 6   Pages: 957-963  Published: DEC 2008

53.Molecular aspects of preeclampsia

By: Mohaupt, Markus

MOLECULAR ASPECTS OF MEDICINE  Volume: 28   Issue: 2   Pages: 169-191   Published: APR 2007

54.Endothelin 1 and angiotensin II in preeeclampsia

By: Carolina Ariza, Ana; Bobadilla, Norma A.; Halhali, Ali

REVISTA DE INVESTIGACION CLINICA  Volume: 59   Issue: 1   Pages: 48-56   Published: JAN-FEB 2007

55.Sexual and reproductive health issues of Turkish immigrants in the Netherlands

By: Loeber, Olga

EUROPEAN JOURNAL OF CONTRACEPTION AND REPRODUCTIVE HEALTH CARE  Volume: 13   Issue: 4  Pages: 330-338   Article Number: PII 90730

56.Factors associated with contraceptive use in Tehran, Iran

By: Sadat-Hashemi, Seyed Mahdi; Ghorbani, Raheb; Majdabadi, Hesamodin Askari; et al.

EUROPEAN JOURNAL OF CONTRACEPTION AND REPRODUCTIVE HEALTH CARE  Volume: 12   Issue: 2  Pages: 148-153   Published: JUN 2007

57.Chronic hyperleptinemia results in the development of hypertension in pregnant rats

By: Palei, Ana C.; Spradley, Frank T.; Granger, Joey P.

AMERICAN JOURNAL OF PHYSIOLOGY-REGULATORY INTEGRATIVE AND COMPARATIVE PHYSIOLOGY  Volume: 308   Issue: 10   Pages: R855-R861   Published: MAY 15 2015

58.The Influence of Overweight and Obesity on Maternal Soluble fms-Like Tyrosine Kinase 1 and Its Relationship With Leptin During Pregnancy

By: Straughen, Jennifer K.; Misra, Dawn P.; Kumar, Pawan; et al.

REPRODUCTIVE SCIENCES  Volume: 20   Issue: 3   Pages: 269-275   Published: MAR 2013

59.Relation between first trimester maternal serum leptin levels and body mass index in normotensive and pre-eclamptic pregnancies - Role of leptin as a marker of pre-eclampsia: A prospective case-control study

By: Samolis, Sofoklis; Papastefanou, Ioannis; Panagopoulos, Perikles; et al.

GYNECOLOGICAL ENDOCRINOLOGY  Volume: 26   Issue: 5   Pages: 338-343   Published: MAY 2010

60.Leptin gene (TTTC)(n) microsatellite polymorphism in pre-eclampsia and HELLP syndrome

By: Nagy, Balint; Varkonyi, Tibor; Molvarec, Attila; et al.

CLINICAL CHEMISTRY AND LABORATORY MEDICINE  Volume: 47   Issue: 9   Pages: 1033-1037   Published:SEP 2009

61.Serum markers for pre-eclampsia: An update on the analytes to be determined in the first, second, and third trimester

By: Bersinger, N. A.; Baumann, M. U.

Conference: 25th CORATA-IBS Meeting Location: La Rochelle, FRANCE Date: MAY 21, 2008

IMMUNO-ANALYSE & BIOLOGIE SPECIALISEE  Volume: 24   Issue: 2   Pages: 58-68   Published: APR 2009

62.Role of Cytokines in the Pathophysiology of Hypertension during Preeclampsia

By: Saeed, Sheikh Arshad; Khan, Nadia Saeed; Saleem, Asma; et al.

JOURNAL OF THE CHEMICAL SOCIETY OF PAKISTAN  Volume: 31   Issue: 1   Pages: 175-185   Published:FEB 2009

63.HIGH MATERNAL SERUM LEPTIN AND INTERLEUKIN-6 LEVELS IN PRE-ECLAMPSIA AND RELATIONSHIPS WITH CLINICAL AND METABOLICAL PARAMETERS OF DISEASE SEVERITY AND PREGNANCY OUTCOME

By: Mihu, D.; Georgescu, C.; Mihu, C.; et al.

ACTA ENDOCRINOLOGICA-BUCHAREST  Volume: 5   Issue: 1   Pages: 49-60   Published: JAN-MAR 2009

64.Serum visfatin levels in late pregnancy and pre-eclampsia

By: Hu, Wensheng; Wang, Zhengping; Wang, Hanzhi; et al.

ACTA OBSTETRICIA ET GYNECOLOGICA SCANDINAVICA  Volume: 87   Issue: 4   Pages: 413-418  Published: 2008

65.Placental cytokines and preeclampsia

By: Keelan, Jeffrey A.; Mitchell, Murray D.

FRONTIERS IN BIOSCIENCE  Volume: 12   Pages: 2706-2727   Published: JAN 1 2007

66.Serum adiponectin, leptin and soluble leptin receptor in pre-eclampsia

By: Lu, Donghong; Yang, Xiaofu; Wu, Yuzhong; et al.

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 95   Issue: 2   Pages: 121-126  Published: NOV 2006

67.Leptin in pregnancy: An update

By: Henson, MC; Castracane, VD

BIOLOGY OF REPRODUCTION  Volume: 74   Issue: 2   Pages: 218-229   Published: FEB 2006

68.A randomized controlled trial of uterine exteriorization versus in situ repair of the uterine incision during cesarean delivery

By: El-Khayat, Waleed; Elsharkawi, Mohamed; Hassan, Amr

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 127   Issue: 2   Pages: 163-166  Published: NOV 2014

69.The effect of placental removal method on perioperative hemorrhage at cesarean delivery; a randomized clinical trial

By: Gun, Ismet; Ozdamar, Ozkan; Ertugrul, Serkan; et al.

ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS  Volume: 288   Issue: 3   Pages: 563-567   Published: SEP 2013

70.Chronic pain after childbirth

By: Landau, R.; Bollag, L.; Ortner, C.

INTERNATIONAL JOURNAL OF OBSTETRIC ANESTHESIA  Volume: 22   Issue: 2   Pages: 133-145  Published: APR 2013

71.Effects of method of uterine repair on surgical outcome of cesarean delivery

By: Doganay, Melike; Tonguc, Esra Aysin; Var, Turgut

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 111   Issue: 2   Pages: 175-178  Published: NOV 2010

72.Extraabdominal vs intraabdominal uterine repair at cesarean delivery: a metaanalysis

By: Walsh, Colin A.; Walsh, Stewart R.

AMERICAN JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNECOLOGY  Volume: 200   Issue: 6     Article Number:625.e1   Published: JUN 2009

73.Surgical management of canine and feline dystocia

By: Traas, A. M.

Conference: Annual Meeting of the Society-for-Theriogenology Location: St Louis, MO Date: 2008

Sponsor(s): Soc Theriogenol

THERIOGENOLOGY  Volume: 70   Issue: 3   Pages: 337-342   Published: AUG 2008

74.Prevention and early management of immediate postpartum haemorrhage: Policies in six perinatal networks in France

By: Deneux-Tharaux, C.; Dreyfus, M.; Goffinet, F.; et al.

JOURNAL DE GYNECOLOGIE OBSTETRIQUE ET BIOLOGIE DE LA REPRODUCTION  Volume: 37   Issue: 3  Pages: 237-245   Published: MAY 2008

75.Oxytocin-ergometrine co-administration does not reduce blood loss at caesarean delivery for labour arrest

By: Balki, M.; Dhumne, S.; Kasodekar, S.; et al.

Conference: 39th Annual Meeting of the Society-for-Obstetric-Anesthesia-and-Perinatology Location: Banff, CANADA Date: MAY 16-19, 2007

BJOG-AN INTERNATIONAL JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY  Volume: 115   Issue: 5  Pages: 579-584   Published: APR 2008

76.Uterine exteriorization compared with in situ repair at cesarean delivery - A randomized controlled trial

By: Coutinho, Isabela Cristina; de Amorim, Melania Maria Ramos; Katz, Leila; et al.

OBSTETRICS AND GYNECOLOGY  Volume: 111   Issue: 3   Pages: 639-647   Published: MAR 2008

77.Methods of delivering the placenta at caesarean section

By: Anorlu, Rose I.; Maholwana, Babalwa; Hofmeyr, G. Justus

COCHRANE DATABASE OF SYSTEMATIC REVIEWS  Issue: 3     Article Number: CD004737   Published: 2008  

78-Complications of exteriorized compared with in situ uterine repair at cesarean delivery under spinal anesthesia - A randomized controlled trial

By: Siddiqui, Mughina; Goldmnidt, Eric; Fallah, Shafagh; et al.

Conference: 37th Annual Meeting of the Society-for-Obstetric-Anesthesia-and-Perinatology Location: Palm Desert, CA Date: MAY 04-07, 2005

OBSTETRICS AND GYNECOLOGY  Volume: 110   Issue: 3   Pages: 570-575   Published: SEP 2007

79.Influence of uterine exteriorization versus in situ repair on post-cesarean maternal pain: a randomized trial

By: Nafisi, S.

INTERNATIONAL JOURNAL OF OBSTETRIC ANESTHESIA  Volume: 16   Issue: 2   Pages: 135-138  Published: APR 2007

80.Decreased Maternal Serum 2-Methoxyestradiol Levels are Associated with the Development of Preeclampsia

By: Shen, Zhijun; Wu, Yanming; Chen, Xiao; et al.

CELLULAR PHYSIOLOGY AND BIOCHEMISTRY  Volume: 34   Issue: 6   Pages: 2189-2199   Published: 2014

81.The current status of lipoprotein (a) in pregnancy: A literature review

By: Fanshawe, Angela E.; Ibrahim, Michael

JOURNAL OF CARDIOLOGY  Volume: 61   Issue: 1-2   Pages: 99-106   Published: JAN-FEB 2013

82.Lipid concentration in small for gestational age (SGA) pregnancies and hypertensive disorders

By: Ziaei, Saeideh; Jahanian, Shahideh; Kazemnejad, Anoshirvan

PREGNANCY HYPERTENSION-AN INTERNATIONAL JOURNAL OF WOMENS CARDIOVASCULAR HEALTH  Volume: 2   Issue: 2   Pages: 164-167   Published: APR 2012

83.Role of dyslipidemia in preeclamptic overweight pregnant women

By: Sharami, Seyede Hajar; Tangestani, Azita; Faraji, Roya; et al.

IRANIAN JOURNAL OF REPRODUCTIVE MEDICINE  Volume: 10   Issue: 2   Pages: 105-112   Published: MAR 2012

84.Serum Homocysteine and Lipoprotein(a) Levels in Preeclamptic Pregnants

By: Isildak, Murat Yasar; Yildirmak, Sembol Tuerkmen; Dogan, Serkan; et al.

Conference: 6th National Congress of Clinical Biochemistry Location: Antalya, TURKEY Date: APR 26-30, 2006

TRAKYA UNIVERSITESI TIP FAKULTESI DERGISI  Volume: 26   Issue: 3   Pages: 208-213   Published: SEP 2009

85.Evaluating the association between all components of the metabolic syndrome and pre-eclampsia

By: Srinivas, Sindhu K.; Sammel, Mary D.; Bastek, Jamie; et al.

JOURNAL OF MATERNAL-FETAL & NEONATAL MEDICINE  Volume: 22   Issue: 6   Pages: 501-509  Published: 2009

86.Fetal lipoprotein changes in pre-eclampsia

By: Catarino, Cristina; Rebelo, Irene; Belo, Luis; et al.

ACTA OBSTETRICIA ET GYNECOLOGICA SCANDINAVICA  Volume: 87   Issue: 6   Pages: 628-634  Published: 2008

87.Lipoprotein: from a new antigen to a cariovascular risk factor

By: Sorell Gomez, Luis; Bermudez, Fernando; Bermudez, Valmore; et al.

REVISTA LATINOAMERICANA DE HIPERTENSION  Volume: 2   Issue: 6   Pages: 165-178   Published: 2007

88.Extremely large vulvar fibroma in a 15-year-old girl

By: Veleminsky, Milos, Jr.

NEUROENDOCRINOLOGY LETTERS  Volume: 33   Issue: 6   Pages: 600-602   Published: 2012

89.Prevalences of and risk factors for vulvar diseases in Nepal: a hospital-based study

By: Pathak, Deeptara; Agrawal, Sudha; Dhali, Tapan K.

INTERNATIONAL JOURNAL OF DERMATOLOGY  Volume: 50   Issue: 2   Pages: 161-167   Published: FEB 2011

90.BILATERAL SERTOLI CELL ADENOMA IN GONADS, ASSOCIATED WITH SEROUS CYSTADENOMA

By: Fernandez-Vega, Ivan; Santos-Juanes, Jorge; Garcia-Pravia, Carmen

POLISH JOURNAL OF PATHOLOGY  Volume: 65   Issue: 2   Pages: 154-156   Published: JUN 2014

91.Evaluation of Retained Testes in Adolescent Girls and Women with Complete Androgen Insensitivity Syndrome

By: Nakhal, Rola S.; Hall-Craggs, Margaret; Freeman, Alex; et al.

RADIOLOGY  Volume: 268   Issue: 1   Pages: 153-160   Published: JUL 2013

92.Bilateral Sertoli cell tumors of the testis-a likely new extracolonic manifestation of familial adenomatous polyposis

By: Xiao, Guang-Qian; Granato, Roberto C.; Unger, Pamela D.

VIRCHOWS ARCHIV  Volume: 461   Issue: 6   Pages: 713-715   Published: DEC 2012

93.Sertoli cell tumor and intratubular germ cell neoplasia located in separate gonads in an adolescent patient with complete androgen insensitivity: a case report and review of literature

By: Lin, Maria H.; Shamszadeh, Masoud; Pitukcheewanont, Pisit

JOURNAL OF PEDIATRIC ENDOCRINOLOGY & METABOLISM  Volume: 25   Issue: 5-6   Pages: 547-551  Published: JUN 2012

94.Laparoscopic gonadectomy for androgen insensitivity syndrome - case report

By: Jedrzejczak, Piotr; Serdynska-Szuster, Monika; Wachowiak-Ochmanska, Katarzyna; et al.

GINEKOLOGIA POLSKA  Volume: 81   Issue: 6   Pages: 457-460   Published: JUN 2010

95.Incidental detection of Sertoli-Leydig cell tumor by FDG PET/CT imaging in a patient with androgen insensitivity syndrome

By: Ozulker, Tamer; Ozpacaci, Tevfik; Ozulker, Filiz; et al.

ANNALS OF NUCLEAR MEDICINE  Volume: 24   Issue: 1   Pages: 35-39   Published: JAN 2010

96-A Rare Case of Large Epididymal Cyst in Androgen Insensitivity Syndrome Removed Laparoscopically

By: Kriplani, Alka; Savithrisowmya, S.; Agarwal, Nutan; et al.

JOURNAL OF MINIMALLY INVASIVE GYNECOLOGY  Volume: 16   Issue: 4   Pages: 504-506   Published: JUL-AUG 2009

97.Androgen insensitivity syndrome with serous gonadal cyst

By: Yanai, Yoko; Hiroi, Hisahiko; Osuga, Yutaka; et al.

FERTILITY AND STERILITY  Volume: 90   Issue: 5     Article Number: 2018.e9   Published: NOV 2008

98.A Sertoli-Leydig cell tumor in a patient with complete androgen insensitivity syndrome - A case report

By: Choi, Min Sung; Kim, Dong Won; Jin, So-Young; et al.

KOREAN JOURNAL OF PATHOLOGY  Volume: 41   Issue: 1   Pages: 59-62   Published: FEB 2007

99.Fetal sex-related dysregulation in testosterone production and their receptor expression in the human placenta with preeclampsia

By: Sathishkumar, K.; Balakrishnan, M.; Chinnathambi, V.; et al.

JOURNAL OF PERINATOLOGY  Volume: 32   Issue: 5   Pages: 328-335   Published: MAY 2012

100.Serum testosterone levels during early pregnancy in patients developing preeclampsia

By: Tuutti, Eija K.; Hamalainen, Esa K.; Sainio, Susanna M.; et al.

SCANDINAVIAN JOURNAL OF CLINICAL & LABORATORY INVESTIGATION  Volume: 71   Issue: 5   Pages:413-418   Published: SEP 2011

101.Pregnancy characteristics and maternal breast cancer risk: a review of the epidemiologic literature

By: Nechuta, Sarah; Paneth, Nigel; Velie, Ellen M.

CANCER CAUSES & CONTROL  Volume: 21   Issue: 7   Pages: 967-989   Published: JUL 2010

102.Pregnancy, progesterone and progestins in relation to breast cancer risk

By: Campagnoli, C; Abba, C; Ambroggio, S; et al.

Conference: Scientific Meeting of the European-Progestin-Club Location: Amsterdam, NETHERLANDS Date:OCT 05, 2004

JOURNAL OF STEROID BIOCHEMISTRY AND MOLECULAR BIOLOGY  Volume: 97   Issue: 5   Pages: 441-450  Published: DEC 2005

103.Vulvovaginal-gingival syndrome

By: Panagiotopoulou, N.; Wong, C. S. M.; Winter-Roach, B.

JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY  Volume: 30   Issue: 3   Pages: 226-230   Published: APR 2010

104.Vulvovaginal gingival syndrome and coeliac disease

By: de Lima, A. S.; Werner, B.; Mukai, M. M.; et al.

JOURNAL OF THE EUROPEAN ACADEMY OF DERMATOLOGY AND VENEREOLOGY  Volume: 22   Issue: 9  Pages: 1122-1123   Published: SEP 2008

105.Vulvar lichen planus

By: Goldstein, AT; Metz, A

CLINICAL OBSTETRICS AND GYNECOLOGY  Volume: 48   Issue: 4   Pages: 818-823   Published: DEC 2005

106.Oro-vaginal-vulvar lichen planus: report of two new cases

By: Petruzzi, M; De Benedittis, M; Carriero, C; et al.

MATURITAS  Volume: 50   Issue: 2   Pages: 140-150   Published: FEB 14 2005

107.LIVE TWIN ECTOPIC PREGNANCY WITH ADVANCED GESTATION

By: Sergel, Michelle J.; Greenberg, David T.

JOURNAL OF EMERGENCY MEDICINE  Volume: 37   Issue: 1   Pages: 77-78   Published: JUL 2009

108.Promoting women's human rights: A qualitative analysis of midwives' perceptions about virginity control and hymen 'reconstruction'

By: Christianson, Monica; Eriksson, Carola

EUROPEAN JOURNAL OF CONTRACEPTION AND REPRODUCTIVE HEALTH CARE  Volume: 20   Issue: 3  Pages: 181-192   Published: JUN 2015

109.Gender Differences in the Perception of Honour Killing in Individualist Versus Collectivistic Cultures: Comparison Between Italy and Turkey

By: Caffaro, Federica; Ferraris, Federico; Schmidt, Susanna

SEX ROLES  Volume: 71   Issue: 9-10   Pages: 296-318   Published: NOV 2014

110.Turkish nursing students' knowledge and perceptions regarding virginity

By: Zeyneloglu, Simge; Kisa, Sezer; Yilmaz, Duygu

NURSE EDUCATION TODAY  Volume: 33   Issue: 2   Pages: 110-115   Published: FEB 2013

111.The experience and responses of Swedish health professionals to patients requesting virginity restoration (hymen repair)

By: Essen, Birgitta; Blomkvist, Anna; Helstrom, Lotti; et al.

REPRODUCTIVE HEALTH MATTERS  Volume: 18   Issue: 35   Pages: 38-46   Article Number: PII S0968-8080(10)35498-X   Published: MAY 2010

112-Cultural Factors in the Diagnosis and Treatment of Traumatised Migrant Patients from Turkey

By: Schouler-Ocak, Meryam; Reiske, Sophie-Luise; Rapp, Michael A.; et al.

TRANSCULTURAL PSYCHIATRY  Volume: 45   Issue: 4   Pages: 652-670   Published: DEC 2008

113.Consequences of domestic violence on women's mental health in Bosnia and Herzegovina

By: Avdibegovic, Esmina; Sinanovic, Osman

CROATIAN MEDICAL JOURNAL  Volume: 47   Issue: 5   Pages: 730-741   Published: OCT 2006

Diploma aldığı kurum

 • EGE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL SISLI ETFAL EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850)811 68 90

Son Cevapladığı Sorular

 • Polikistik over sendromu

  Merhaba:) ben 20 yasindayim. kilolu biri de degilim aksine zayifim. ve gecen sene pco tanisi konuldu. adet duzensizligi icin duphaston ictim. 3-4 gun sonra oldum. doktoruma eger olmazsam tekrar bu ilaci icebilir miyim diye sordum icebilirsin demisti. diger ay gecikmeli oldu. ondan sonra ki ay olmadi... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Alparslan BAKSU

  Prof. Dr. Alparslan BAKSU

    İletişim & Randevu: 0 (850)811 68 90

  Öncelikle hormon testleriniz yapılmalı. sonra da uygun doğum kontrol haplarında birisini sürekli kullanmanız gerekir. çok zayıfsanız birkaç kilo almanız iyi olur.

 • Doğum dil idi

  4 ay oldu normal doğum yapana...dikislerimi dikerken cok zorladilar bir dikiş açılmışti... hocam dk.rada gidemedim bebeyime bakicak kimse yok diye 4 aydır bi sorun yoktu ama son2 gündür kokulu akıntı veya karnimda hafif ağrı var

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Alparslan BAKSU

  Prof. Dr. Alparslan BAKSU

    İletişim & Randevu: 0 (850)811 68 90

  Mutlaka ameliyat olduğunuz yere kontrole gidin. enfeksiyon var gibi.tedavi görmeniz gerekir

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Yorumları (57)

56 Yorum Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Eşimin tanıdığı bir doktor tarafından tavsiye üzerine tanışmıştık. Hamileliğimin 23. haftasında rahim açılması sorunu yaşadım. Tedaviyi yapan hastane bana ilaçlarla bu sorunu giderebileceğini, ameliyat olduğunu ama yapamıyacaklarını söyledi. Eşim Alparslan hocamla görüştüğünde bize hemen gelmemizi söyledi. Muayene sonrası bebeklerin kurtulması için rahimin dikilmesi gerektiğini söyledi. Eşim ve ben kendisinin bize verdiği güvenle ameliyatı yaptırdık. Çok şükür bu ameliyat sonrası 35 hafta 4 gün sonra ikizlerim sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiler. Ameliyatın yapıldığı günden çocukların dünyaya geldiği zaman aralığında her an kendisine ulaşabildik. Arada yaşadığımız sıkıntılarımızda bize destek oldu. İhtiyacımız olduğunda hep yanımızdaydı. Zorlu zamanlarımızı hep kendisinin destekleriyle atlattık. Alparslan hocama 2 evladımın sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini ve sezaryan sonrası yaşanan sıkıntının giderilmesiyle hayatımı borçluyum. Eşim ve ben kendisine herşey için teşekkür ediyoruz. Bizim için çok değerli biri. Çocuk sahibi olmak isteyen, bu aşamada sorun yaşayan herkese Prof. Dr. Alparslan hocamı tavsiye ediyorum. Güvenle gidebileceğiniz birisidir. 04-10-2017

Ne kadar teşekkür etsek az kalır. Annemin rahim kanseri ameliyatını yaptı hocamız. Korkularla, endişeyle, dualarla girilen ameliyattan çok şükür hiçbirşey olmamış gibi, kanser tanısı koyulmadan önceki mutlu günlerimiz gibi çıktık. Hastalarla, hasta yakınlarıyla iletişimi mükemmel. Alanında bizce Türkiye'nin en önemli doktorlarından bir tanesi. Kanser gibi bir dert yaşarken Alparslan Hoca gibi bir doktorumuz olmasına ne kadar şükretsek azdır. Hiç düşünmeden yakınlarıma, çevremdekilere tavsiye ettiğimiz bir isim. 08-09-2017

İnsanlar belli bir hastalık sonrasında tedavi için hele de ülkemizde çaresizlik hissederek sıkı bir sekilde doktor araştırmalarına girerler. Çevresinde bulunan arkadaş eş dost herkesten bir tavsiye isterler. Benimde çok değerli Alparslan BAKSU ile tanışmam böyle oldu. Yaptığım check up sonrasi Moralimizi bozan ailece bizi göz yaşlarına boğan gittiğimiz hastanede konan tanı sonrası rahmin ve kızlık zarinin alınacağı yonundeydi. Bu ailece hepimiz için bir yıkım ve çaresiz hissettirmeye yetecek bir haberdi. Bir çok hastane dolandik ve herseferinde aynı cevabı duymak gerçekten umudumuzu yitirmemize sebep olmuştu.. Sonra ne mi oldu ? Sonrasını tanımlamak gerekirse en iyi kelime mucize olurdu.Düşünsenize geleceginizi planlarken hayal kurarken en büyük hayallerinizden biri cocuktur işte bu benim elimden alınmıştı.çok uzatmak anlamsız. Ameliyat başarılı geçti.mahir bir el küçük bir ameliyat kesiği ve titizlikle başlayıp biten operasyon , bu tarz ameliyatlar da işi zorlaştıran büyüklükteki kisti ve miyomlari alabildi ve tum hayallerimi bana geri verdi. Kesik kapatıldı ve yok denecek kadar bir iz kaldı. Bu yüzden çok teşekkür ederim ve bu yorumu yazma amacım tamamen benimle aynı durumu yaşayan kişilerle yolunun kesişmesini ve onlara da umut olmasını sağlamaktır. 14-08-2017

İnternette bile bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim doktor Alparslan bey.takdir edilecek bir doktorunuz çok teşekkür ederim 11-08-2017

Hamile kaldığımı öğrendiğimde ayağımdan 2 tane röntgen çekilmiştim. Buna istinaden hamileliğimin başlangıcında gittiğim 2 farklı kadın doğum doktoru, bebek gelişimi ile ilgili oldukça can sıkan şeylerden bahsettiler. Hamile kaldığıma sevinemeden bebeğimi kaybetme korkusu yaşadım. Alparslan Hocama gittiğimde oldukça moralsizdim. Durumu anlattığımda bana yaklaşımı samimi ve bebeğimin taşıdığı risklerin normal bir gebelikle aynı düzeyde olduğunu söylemesi sonucu odasından çıktığımda bebeğimi kucağıma almışçasına sevindim. Bundan sonraki süreci birlikte geçirdik ve Alparslan Hocam sayesinde 2 hafta önce kızım Zeynep Erva’yı normal doğumla kucağıma aldım. 7.7.2017 tarihinde kızımı en baştan beri istediğim gibi normal doğumla kucağıma almak nasip oldu. Bebeğinizi güvenle Alparslan Hocamıza emanet edebilirsiniz. Tekrardan teşekkür ederim. 31-07-2017

Hocam size çok teşekkür ederim, bukadar hızlı yanıtladınız alah rağzı olsun sizden iyi çalışmalar 27-07-2017

çümlelerime şöyle başlamak istiyorum Prf.Dr Alparsan BAKSU siz işinizi bilginizi titizlikle istisna ile yapan süper bir hekim siniz 10 yıldır anne ve baba olamıyorduk tüp bebek tedavisine başladık sizinle ilk tüp bebek denememizde bizi anne ve baba yatınız için size sonsuz teşekürler hocam harika bir insan sınız duygularımın tarifi yok 14-07-2017

Prof.Dr. Alparslan Baksu'yu doktor bir akrabamın tavsiyesiyle buldum. Ameliyat oldum ve hiç ameliyat olmamış gibiyim. Tam bir profesyonellik ve titizlikle alanına hakim bir doktor. Ota-jinemed hastanesi çalışanları da çok iyi. Aşırı memnun kaldım. Allah hastalık vermesin olur da sıkıntıya düşerseniz gözünüz kapalı gidin ve sonuna kadar güvenin derim. İyi ki tanımışım ve iyi ki Alparslan hocaya ameliyat olmuşum. 12-07-2017

Alparslan Baksu hocam size sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Toprak Barışı bize sağlıklı kavuşturduğunuz için ne desek kelimeler yetersiz kalır. Hamileliğim boyunca bana güven verdiniz. Sabrınız, alanınızda uzman oluşunuz ve deneyiminizle tüm endişelerimi giderip bu süreci saglıklı geçirmemi sağladınız. Epidüralsiz tamamen doğal doğum yapmak istiyordum bir taraftan da çok korkuyordum. Doğumdan önce paylaşımlarınızla bana güven verdiniz, kendime ve bebeğime inanmamı sağladınız. Doğum sırasında bilgili ve deneyimli yönlendirmenizle doğal doğum yapmamı sağladınız. Yatıştırıcı ve güven veren yönergelerinizle sağlıklı bir doğum oldu. Çok teşekkürler yeniden, iyi ki varsınız. 12-07-2017

Alparslan hocamın yanına gittiğimizde 31 haftalık anne karnında bebeğimiz vardı bebeğimizin kalbinde 3,5 cm büyüklüğünde birden fazla kitle vardı Alparslan hocamdan allah razı olsun 38 haftaya kadar sabırla bekleterek eşime ve bana güler yüzlü hoş görüşlü davranarak bize cok yardımcı oldu her hafta düzenli olarak muğla Fethiye den yanına gittik ve dogum olacagın da kendi ekibiyle dogum gercekleşti şuan 14 günlük gayet sağlıklı bebeğimiz var ve hala Alparslan hocamla takipteyiz bütün samimiyet le en az 10 tane doktora gittim Alparslan hocamdan önce ve doktorlar yaşamaz dediler sonuç Alparslan hocam sayesinde bebeğimizi kucağımıza, aldık tekrar tekrar hocam dan Allah razı olsun 30-06-2017

Sevgili Alparslan bey için ne yazsam az kalır. Bundan 4 sene önce , Elçim arkadaşımın ikiz bebeklerini görmeye gittiğimde , kulağıma fısıldadı, "eğer bir gün ihtiyacın olursa ALPARSLAN BAKSU Harika biri hiç tereddüt etme". Henüz evli Bile değildim. Evlendim. 1,5 yıllık süreç sonuç vermedi. Ve bir gün ALPARSLAN BAKSU aklıma geldi , eşimle randevu alıp hemen gittik. İlk muayenede rahim duvarımın inceliğinin önemli bir sebep olduğunu söyledi ve hemen tedaviye başladık. İnanın bir an bile tereddüt etmedik. Dürüstlüğünün, kendinden eminliğinin ötesinde, ne kadar profesyonel olduğunu hissettiğimiz (Prof.) doktorumuzun aurası, bizi ilk görüşmemizden itibaren şifa ile gönülden sardı. Geçen sene tam da bugünlerde yapılan ilk transferimizle , 38 hafta sonra bebeğimi kucağıma sağlıkla aldım. 38 yaşında, rahim duvarı incelmiş, yumurtaları son derece az olan ben, bugün kucağımda bir can taşıyorum. Alparslan beyin güleryüzü, samimiyeti, içtenliği ve ne zaman olursa olsun telefonun diğer ucundaki cevapları bizi rahatlattı , mutlu etti, güven içinde ilerlememizi sağladı. Yaşamımın geri kalan kısmının artık bambaşka bir anlamı var, aldığım her nefesin bambaşka bir ritmi var. Varolun. Kendisine olan teşekkürümüz sonsuz, ikinci bebeğimiz için de beraber olacağız. Sevgili doktorumuz Bilginiz, engin tecrübeniz, sağlığınız ve enerjiniz daim olsun🙏🙏🙏 18-06-2017

Narsude CELIK

Farkli sehirledeyiz nette bile bukadar yardimci olan bi hekim birebirde muhtesemdir eminim soruma aninda cevap verdiginiz icin minnettarim sizin gibi hekimlerin cogalmasi dilegiyle .. sevgiler 05-06-2017

Rahimim de oluşan myomlar nedeniyle sık aralıklarla aşırı miktarda ve çok sancılı regl kanamalarım vardı. Bu sebeple, vücudumda demir eksikliği (hgb), migren, baş dönmesi, kalpte çarpıntı ve halsizlik hali vardı. Devamlı iğne ve hap şeklinde demir takviyeleri alsam da, kendime gelemiyor, ruhsal dengem bozuluyordu. Ayrıca, idrar torbamda baskı nedeniyle sık sık tuvalete gitme ihtiyacı hissediyordum. Bundan dolayı su içmekten korkuyordum. Yaşam kalitem sıfıra yakındı. Gittiğim doktorlar bana rahimin alınması gerektiğini söylüyorlardı. Çocuk doğurmak istediğimden dolayı bende ameliyat olmaya yanaşmıyordum. Cok arayışlar sonrasında buldum Doktorumu. Bana durumumu net ifadelerle anlattı ve beni ameliyata ikna etti. Herşeyden öte cok iyi bir cerrah. Gerçek bir Tıp Hekimi... Süper Doktordur. İşini titizlikle ve özenle yapıyor. Zor ameliyatların doktorudur. Ameliyatım esnasında sürpriz bir durumla karşılaşmış, yapılması gereken en iyi müdahaleyi yapmış ve rahimimi kurtarmıştır. Bundan dolayı ona minnettarım. Kendim tecrübe ettiğim için herkese rahatlıkla Alpaslan hocamı tavsiye edebilirim. Ameliyat sonrasında da ilgisi sürekli üzerimde olup, sıkıntı yaşamadan çabuk toparlanmama yardımcı olmuştur. Yakın çevrem benim büyük bir ameliyat geçirdiğimi anlamadı bile. Bu kadar net söyleyebilirim. Kendisi son derece samimi, alçakgönüllü, çok nazik, işinin ehli, tamamen güvenebileceğiniz, dürüst ve başarılıdır… Karşıma çıktığınızdan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum Hocam. İyi ki varsınız, iyi ki size ameliyat olmuşum. Herşey için teşekkürler… 16-05-2017

Fatma Caymaz Merhabalar arkadaşlar yumurtalıklarda kist hikayem ocak ayında aniden başladı çok sevgili doktorum Alparslan bey beni kurtardı.Evet aniden yüksek ateş kusma ve çok şiddetli ağrı ile Bursa da Uludağ Üniversitesi Prof'larından birine sonra diğerine ki yazık o diplomalara) gittim kanser şüphesiyle hemen acil ameliyat rahim yumurtalıklar tüpler alınacak dediler ne kadar üzüldügümü aģlafıģımı eşim dahil anlatamam. Bır akşam o hasta halimde internette sorunum ile ilgili yazıları okurken Prof Dr Alparslan Baksu ćıktı karşıma Allah gönderdi onu bize akşam saatinde de aradık duramıyordum aģrıdan ateşten moralim iz ćok bozuktu geç saatte aramamıza rağmen çok ilgilendi tahlil sonuçlarını hemen whatsapp aracılığı ile baktı anında bizi rahatlattı ertesi gün İstanbul a muayeneye gittik korkulacak hiçbirşey yok enfeksiyon sonucu sağ yumurtalık iltihaplı kist dedi enfeksiyon tedavisinden sonra ameliyatta sadece sağ yumurtalık ve kist temizlendi ćok başarılı bir şekilde arkadaşlar lütfen uzak demeyin Nerede olursanız olun Alparslan beyi bulun onu anlatmaya kelimeler yetmez doktor deģil kardeş arkadaş gibi davrandı hangi saat olira olsun ćooook yardımcı oldu ameliyat sonrası da ćok titiz davrandı doktorumu çok seviyorum aldığı ücretler ki ćok uygundu katbekat kat helâl olsun Allahın insanlara gönderdiği üstün yetenekli bir doktorsun öğretim üyesi olduğuna çok seviniyorum çünkü senin gibi mucize insanlar yetiştireceksin sonsuz teşekkürler çok sevgili Prof. Dr Alparslan Baksu sizinle GURUR duysun jinemed İstanbul 😍😍😍😍💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕👏👏👏👏👏👏👏 12-05-2017

Nil Dandin

Prof Dr Alparslan bey'i tavsiye eden eczane sahibi tanıdığım sayesinde randevu alarak tanıma fırsatı buldum ki,iyiki tanımışım.şuan oğlumun kucağımda olmasını sağlayan doktorumuza sonsuz teşekkürler ediyorum. Daha önce 3 kere düşük ile sonuçlanan gebelik kayıpları yaşadım. Tekrar gebe kaldığımda da Alparslan bey den randevu alarak bu riskli sürece beraber başladık.yakın takibi,ilgisi ve uyguladığı tedavi sonuçunda oğlumuz Aslan Sabri yi kucağıma verdi. Allah'ıma şükürler olsun ki,sağlıklı nurtopu gibi bir evlat sahibi oldum. Desteklerinden dolayı çok rahat mutlu ve huzurlu bir gebelik geçirdiğim için tekrar tekrar teşekkür eder ve benim gibi problemli gebelik yaşayanlara tavsiye ederim.. Sevgiler Nil kaynak 05-05-2017

Merhaba, yakın zamanda sürekli gittiğim hastane kapanınca işyerine yakın olması sebebiyle Ota jinemed hastanesine gitmeye karar verdim. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucunda Alparslan Beyden randevu aldım ve muayene oldum. Var olduğunu bildiğim bir miyomumun alınması gerektiğini belirtti. Ancak Alparslan bey sadece bununla kalmadı ve tüm kontrollerimi detaylıca yapıp her konuda beni bilgilendirdi. Muayene ve amelyat sürecimi sıkı takip etmeai, detaycı oluşu ve herşeyimle bizzat kendisinin ilgilenmesi beni rahat ve güvende hissettirdi. Ayrıca kendisi çok nazik biri. Güvenle gidebilirsiniz. Sevgiler 05-05-2017

Esra Zeynep

Alparslan beyin daha evvelinde ismini duymama rağmen tercih etmeyişim beni geçtiğimiz ay, 1 ay kadar yatağa mahkum etmek durumunda bıraktı.. 24 mart 2017 tarihinde Hizmet Memorial hastanesinde rahimde polip oluşması sebebiyle ,1 bayan 1 erkek 2 doktor tarafından ameliyata alındım ve ameliyat çok iyi geçtiği için ?!! 6 saat sonra taburcu edildim!! Aynı günün akşamı sancılarım başlaması ile birlikte ameliyatı yapan doktorun: 2 GÜN SONRA İŞE BAŞLAYABİLİRSİN demesi akabinde ben gitgide artan sancılar sebebiyle 3. gün sonunda sancılardan tamamen yataktan kalkamaz hale geldim. doktorlar ile telefon görüşmelerimizde : AĞRI KESİCİ VE ANTİBİYOTİĞE DEVAM EDERSEM BİRKAÇ GÜN İÇİNDE GEÇECEĞİ bilgisine rağmen 6.güne kadar ancak dayanıp çağrılmamama rağmen yeniden ayı doktorlara muayeneye gittim. HER İKİ DOKTORDA (isimlerini zikretmek istemiyorum zira kendilerini başka mecrada takipte olduğum durumlar mevcut olucak) hiç bir şeyim olmadığını sadece ağrı eşiğimin düşük olduğunu belirtip ağrı kesiciye devam etmem gerektiğini belirterek eve gönderdiler. fakat ben artık bırakın yürümeyi üst üste nefes aldığımda bile sancılarım arttığı bir hale gelmiştim.. ertesi gün doktor olan kuzenimin Alparslan beyi ameliyattan önce olduğu gibi bana yeniden önermesi üzerine kendisine muayeneye gittim sonuç: ENFEKSİYON İLE HEMATOM OLUŞTUĞUNU tespit etmesi üzerine yaklaşık 10 gün süren bir tedavi süresi başlamış oldu bunun 3 günü hastanede yatmak zorunda kaldım, geri kalan sürede de sabah akşam hastaneye gidip iğne ve antibiyotik serum aldım. ve 10. gün sonunda Alparslan beyin vesilesi ve gayreti ile tüm sancılarımdan kurtuldum.. ufak bir polip ameliyatı sebebiyle max.3 gün de ayağa kalkmam gerekirken HİZMET MEMORİAL HASTANESİNDEKİ TECRÜBELİ 2 DOKTOR ??!!! 1 HAFTA BOYUNCA GİT GİDE ARTAN SANCILARIMA RAĞMEN HİÇ BİR TAHLİL V.S YAPMADAN ÜSTÜNE BASA BASA AĞRI EŞİĞİMİN DÜŞÜK OLDUĞUNA KAANAT GETİRMELERİNE RAĞMEN; Alparslan beyin ilk dakikadaki tepkisi; AĞRI EŞİĞİ HASTAYI BU HALE SOKMAZ SORUN YOK DEDİLERSE DE BİZ O SORUNU BULMAK ZORUNDAYIZ!!! Ve dediği gibi sorunu bulup çözdü… Bu süreçte hem 3 yaşında olan çocuğum, hem banka personeli olmam sebebiyle iş yerine 3 hafta gidemediğim için iş yerimle sorun yaşayan ben, hem işine gidemeyen eşim, sağlık sorunu bir yana her yandan bir düzine problem ile uğraşmak durumunda kaldık… Tüm bu yaşananlar akabinde Alparslan beye büyük bir teşekkürü borç bilirim.. 18-04-2017

Sayın Alparslan Hocayla arkadaşım aracılığıyla tanıştım. 49 yaşındayım. Son bir yıldır aşırı miktarda ve çok ağrılı adet kanamam oluyordu bu yüzden de kan değerlerim düşük çıkıyordu sürekli demir, b12 takviyesi alıyordum. Her zaman gittiğim doktora gittim ve 8-9 cm boyutlarında myom ve ayrıca polip olduğunu ve almaya gerek olmadığını söyledi ancak myomun varlığı beni gerçekten rahatsız ettiği için başka bir doktora başvurdum ve aynı tanı burda da konuldu hekim myomun çok büyük olduğunu ve rahmin alınması gerektiğini ifade etti. Ben kendi kişisel tercihim dolasıyla rahim aldırmak istemedim başka bir seçeneğimin olup olmadığını sorduğumda endometrial biyopsi yapalım denildi ve poliplerin inceleneceği söylendi fakat ameliyattan sonra öğrendim ki rahim içinden alınması gereken parça alınmamış ve rahim duvarında biyopsi tarzında bişey yapılmış yani ben boşu boşuna ameliyat korkusu yaşadım ve anestezi aldım ki bunun psikolojik ve zaman kaybından bahsetmiyorum bile. Sonra da yollarımız Alparslan Beyle kesişti ve ilk tanıdığım andan itibaren önce güven vererek beni rahatlattı sonra tek tek anlattı: rahimin alınmasına gerek olmadığını, 11-12 cm büyüklüğüne ulaşan myomu açık yöntemle karından alacağını ve histereskopik yöntemle de polipleri inceleyeceğini söyledi. Ameliyatım başarıyla gerçekleştirdi ve almaya korkulan myomu Alpaslan Bey tereddütsüz aldı. Sağlığıma beni kavuşturan, bana her konuda güven veren doktoruma sonsuz teşekkür ediyorum, çok minnettarım. Herkese rahatlıkla tavsiye ederim. Tekrardan herşey için çok teşekkür ediyorum Alparslan hocam, sevgi ve sağlıkla kalın. 13-04-2017

Merhaba, Hamileliğimden önce 4 cm lik rahim dışında (rahimle bağlantılı) ve 1-1,5 cm lik rahim içinde olmak üzere myomlarım vardı. Hamileliğimle beraber onlarda büyüdü. İlk 4 ay gittiğim doktorun myomları önemsememesi, hiç üzerinde durmaması üzerine yeni bir doktor arayışına girdik. Bir tanıdığımınızın referansı ile Alparslan hoca ile tanıştık ve bu yolculuğu kendisi ile tamamladık. İyiki kendisi ile tanışma fırsatımız olmuş. Hamileliğimin 5. Ayından itibaren erken doğum (düşük tehlikesi) nedeniyle evde dinlenerek geçirmek durumunda kaldım. Erken doğum tehlikesi myomların büyümesi tüm bu olumsuzluklarda Alparslan hocanın sakin duruşu, olabilecek en kötü şeyi söylediğinde bile sanki olağan bir şeyi dinliyormuşuz gibi normal karşılamamızı nasıl sağladığını hala anlayabilmiş değiliz :) Öncelikle güven veren bir duruşu var ve siz ancak doğumdan sonra iyiki güvenmişim diyebiliyorsunuz. Güleryüzlü, konuşkan, sizi dinleyen, aklınıza gelen her soruyu sorabileceğiniz ve en önemlisi doğru cevap alabileceğiniz birisi. Doğum sırasında 10 cm ve 6 cm e ulaşan iki myom alınmış ve bebeğimiz gayet sağlıklı dünyaya gelmiştir. Doktorumuza herşey için teşekkür ederiz ve herkese tavsiye ederiz :) Banu Şen 11-04-2017

Sevgili doktorum Alpaslan baksu ile kardeşim sayesinde tanıştım. İyikide tanımışım onu... Yumurtalıklarımda menepoz sonrası bir kist oluştu. Son 6 ayda bayağı büyümüştü. Alparslan bey korkulacak birşey olmadığını, ama ameliyat olmam gerektiğini söyledi ve ameliyatımı yaptı. Onun sayesinde sağlığıma kavuştum. Sevgili doktorum iyi ki varsınız. İyi ki benim doktorumsunuz. SONSUZ SEVGİLER 10-04-2017

Prof. Dr. Alparslan Baksu ile tesadüfen tanıştım. Ama hiç bir tesadüf beni daha mutlu edemezdi. Deneyimi ve donanımı ile her şeyi çok önceden öngörüp bu doğrultuda tedavi ediyor. İlk bebeğime hamile kaldığımda tanıştım kendisiyle, iyiki tanışmışım. Bebeğimin gelişiminin normal olmadığını çok önceden anladı ve bizi duruma tüm samimiyeti ile hazırladı. Bebeğimi kaybettikten sonra da psikolojim ile yakından ilgilenip o dönemi daha kolay atlatmamı sağladı. Sonrasında bize çizdiği mükemmel yol haritası ile yeniden hamile kaldım ve hamilelik sürecimi hem çok sağlıklı hem de çok keyifli geçirdim. Son aylarıma doğru suyumun azalması ile yaşadığımız gerginliği de tüm soğuk kanlılığı ve güler yüzü ile kolaylıkla atlatmamı sağladı ve bebeğimi sorunsuz bir şekilde kucağıma aldım. Farklı bir doktorun elinde olsam belkide bebeğimi çoktan kaybetmiş olacaktım. Suyum erken geldiği için bebeğimi hemen almak isteyeceklerdi. Ama Alparslan Bey'in müthiş öngörüleri sayesinde çok kolay bir doğum yaşadım. Dünyanın en mutlu insanıyım şimdi. Sezeryan doğum yapmama rağmen belli belirsiz bir çizgim var. Doğumum sonrasında da takibi hiç bırakmayarak çok kısa sürede iyileşmemi sağladı. Tanıdığım günden itibaren kendisini telefonundan ne zaman arasam ulaşrım ve son derece samimi tavrı ile beni bilgilendirir. Bilgisi, deneyimi, yaklaşımı, öngörüleri, samimiyeti ile tanıdığım en mükemmel doktor. Keşke tüm doktorlar işini Alparslan Bey gibi severek yapsa. 07-04-2017

Yesim Avci

Alparslan hocayla sıkıntılı bir dogum süreci yasayan bir arkadasimin gebeligi sırasinda tanistim. Hamile kaldigimda arayip ne yapmam gerektigini sordugum surec itibariyle kendisine istedigimde aklima her takilan soruda aradim ve her arayisimda ulastim. Gebeligimin ilk haftalarinda yasadigim dusuk riskinde gerekli onlemleri alarak bebegimizin tutunmasini sagladi.ilerleyen aylarda 23.haftamizda tekrar bir kanama gecirdik ve sonraki surecte bizimle yakindan ilgilenerek 37.haftada oglumuzu kucagimiza almamizi sagladi ki en buyuk korkumuz daha once gelmesiydi.mutlaka Hastanede yattigimiz dönemde hergun gelip bize sonraki sureclerin nasil olacagini tum ihtimalleri aktardi bu sayede tum kaygilarimizi dizginlememizde bize yardimci oldu.Sunu da belirtmeliyim ki Ota jinemed hastanesinde kaldigimiz surecte kesinlikle hemsire ve katta bizimle ilgilenen kat gorewlilerin guler yuzu pozitif enerjileri size hastanede oldugunuzu unutturuyor. Ilk kez anne olan biri olarak en buyuk sansimin Alparslan bey oldugunu kesinlikle soylemeliyim. Dogumdan sonraki surecte hic şıkıntımız olmadi. Doguma kadar bebek odakli dogumdan sonra ise tamamen anne odakli yaklasimi sayesinde size o kadar iyi hissettiriyor ki baska doktora gitmeyi aklinizin ucundan geciremezsiniz. Hocama emeklerinden ötürü sonsuz tesekkurlerimizi borc biliriz. Eger gebelik surecinde ve bir hekim arayisi icerisindeyseniz kesinlikle ama kesinlikle Alparslan hocayla tanismalisiniz. Bunlari bir cok dr arastirmis biri olarak gönül rahatligiyla soyluyor ve her annenin benim kadar sansli olmasini temenni ediyorum. Yesim AVCI 04-04-2017

Ayşegül Demirkol

Kıymetli doktorumuz Prof. Dr. Alparslan Baksu’nun Ota&Jinemed Hastanesinde tedavisine girmem, yaklaşık bir buçuk yıla yakın bir zamandır süratle büyüyen miyomlarımın yarattığı yoğun karın-mide rahatsızlıklarından dolayı doktor arayışına girdiğimiz sırada tavsiye üzerine gerçekleşti. İlk etapta, mevcut olan endişe ve korkularımı, Alparslan bey’in donanımı, işine hakimiyeti, hastasına verdiği şefkat ve güvenle üzerimden atarak başarılı bir rahim ve miyom ameliyatı geçirdim. Ameliyatım ve sonrasında sağlığıma hızla kavuşmam için göstermiş olduğu ilgi ve takibinden dolayı sevgili doktoruma yürekten teşekkür ediyorum. Konuyla ilgili doktor arayışında olan herkese doktorum Alparslan bey’in tedavisine girmesini içtenlikle tavsiye ediyorum. / Ayşegül Demirkol 02-04-2017

Merhabalar Alparslan hocam ben 26 sene önce prematüre bi bebek olarak Şişli etfal de dünyaya geldim küçüklüğümden beri annemden hep isminizi duymuştum merak ettim isminizi araştırmak istedim ve bu sayfa çıktı karşıma annem yeni doğduğumda 3 ay hastanede yattığımı ve benimle çok ilgilendiğinizi söylemişti bende içimden gelerek sayfanıza yazmak istedim size şimdi burdan teşekkür etmek istiyorum iyi akşamlar 13-03-2017

Hamileliğin 21.haftasinda plesanta previa olduğumu öğrendim, nedir,ne değildir bilmiyordum,riskli bir gebelik olduğunu ve herhangi bir hastanede herhangi bir doktor tarafından yapılacak bir ameliyat süreci olduğunu öğrendiğinde bir kaç doktor gezdim ve hiç birinde o güveni alamadım, Alparslan hocayı hem internet üzerinden araştırarak hemde eşimin bir arkadaşınin tavsiyesi üzerine gittik,ilk muayenede durumun ciddiyetini anlattı ve rahatlıkla üstesinden gelebileceğini belirterek içimiz i rahatlatti ve gerçekten de dediği gibi oldu,kanamalı olarak gittim ve gerekli tetkikleri yaparak erken gelen doğum süreciyle, başarılı bir ameliyat süreci geçirdim, Alparslan hoca ameliyat sonrası da bebegimin küvez lik durumunda da psikolojik destek sağladı, kendisini tanıdığım için çok şanslıyım .Sonsuz teşekkürler. 13-03-2017

Müjde Özdemir

Kendisiyle tanışmamız pek hoş bir zamanda olmasa bile iyiki tanımışım. Geçirdiğim dış gebelik sonucu gittiğim iki doktorda acil açık ameliyat ile tüpümün ve gerekirse yumurtalığımında alınabileceğini söyledi. Ama Alparslan Bey yaptığı laproskopi operasyonu ile tüplere ve yumurtalıklara dokunmadan gebeliği sonlandırdı. Ve sonrasında 4.ay sonra yeniden hamile kaldım, bu kezde erken doğum riskim vardı. Ama tecrübesiyle onunda üstesinden geldi ve çok şükürki meleğime kavuştum. Gözünüz arkada kalmadan once Allah'a sonra kendisine güvenebilirsiniz. 25-02-2017

41. yaşımda hiç beklemediğim bir zamanda hamile olduğumu öğrendim. Hazırlıksız yakalandığım hamileliğimi, hekim ve hastane süreçleri bakımından bir hayli tatsız geçirdim. Son bir şans olarak Ota- Jinemed Hastanesi' ne gitmeye karar verdim. Bir iş arkadaşımdan Alparslan Bey' in adını duymuştum. Kendisinden işinin ehli ve çok iyi bir insan olarak bahsetmişti. Hastane bankosunda Alparslan Bey' in uygun olup olmadığını sordum, çok şükür uygundu ve beni muayene etti. Hamileliğimin 32. haftası yeni dolmuştu ve henüz yarım saat önce tanışmış olduğum Alparslan Hoca acilen bebeğimi dünyaya getirmek zorunda olduğumu, içeride durumunun sıkıntılı olduğunu söylemişti. Kendinden emin, sakin, tatlı sert ve güvenilir haliyle eşimin ve benim geçirdiğimiz şoku kolaylıkla atlatmamızı sağladı ve kontrolü altında hastaneden geçirdiğimiz iki günün ardından sorunsuz bir ameliyatla oğlum Ada dünyaya geldi. Ada bir ay hastanede kaldı, çok kaygılı olduğum bu zaman diliminde de Alparslan Hoca hep yanımızdaydı. Babamın gönlü kalmasın diye resmi olarak kullanmasak da oğlumuza hocamız nedeniyle Arslan Ada diyoruz  İhtiyaç duyduğumda Alparslan Bey’ e giderken, sağlık sorunlarımı halletmenin dışında güzel bir sohbet de yapacağımızı biliyorum. 25-02-2017

Sevgili doktorum Alparslan Bey ile uzun bir sürecin ardından vazgeçmek üzereyken tanıştık. Doğru yönlendirmeleri , uygun tedavi yöntemi ve her zaman pozitif yaklaşımıyla istenen sonuca ulaşmamıza vesile oldu.İkiz bebeklerime hamileliğim boyunca yakından takibi , ilgisi ve engin bilgisiyle bizim en büyük desteğimizdi. En büyük korkum olan erken doğum ihtimalini mesleki etik anlayışı ,kendisine olan güveni ve tabiki müthiş tecrübesiyle ortadan kaldırdı ve oğlullarımızı sağlıklı bir şekilde , zamanında kucağımıza aldık.Hamilelik öncesi ve hamilelik sürecinde kendisiyle yola devam etmek benim en büyük şansımdı. İyi ki sizi tanıdık , iyi ki sizin gibi hekimler hala var . 21-02-2017

Meral Atmaca ÜNVEREN

ALPARSLAN BEY GERÇEKTEN MÜKEMMEL BİR HEKİM AYNI ZAMANDA SÜPER BİR İ N S A N SAYISIZ MESLEKTAŞINA GÖRE ANNE OLMAM MÜMKÜN DEĞİLDİ rahim duvarında 12 cm büyüklüğünde miyom olduğu için anne olamayacağımı sürekli düşükler yaşayacağımı bu yüzden de rahim alınmalı dendi .Dünyamızı başımıza yıktılar eşimin teyzesi (allah razı olsun)aracılığı ile Alparslan bey ile tanıştım ve kendisi o kadar ilgili ve pozitiftiki eşimle azda olsa kendimize geldik . Miyomu küçültmesi gerektiğini ve bunun için bir iğne yapılmalı dedi ! Yapay menapoza girdim 3 ay çok stresli geçecek demişti ki oyle de oldu ve sonunda miyom 9cm olmuş operasyonu başarılı bitirme noktasına gelinmişti.Yumurtalıklarıma zarar vermemek adına küçültü ve başarılı bir operasyon oldu.1 yıl sonra biricik oğlum Efe'ye gebe kaldım hamileliğim boyunca tüm kontrollerimde gayet ilgili ve dikkatli olan ALPARSLAN beye sonsuz duacıyım, gerçekten tekrar tekrar teşekkürler. Sevgili oğlum 8 yaşında ve çooook mutluyuz bizde anne,baba olabildik.İYİKİ KENDİSİNİ TANIDIK İYİKİ VAR. Emeğine ve yüreğine sağlık . 14-02-2017

8 aydır devam eden aşırı ve kesilmeyen kanamamdan dolayı doktor arayışındayken Alparslan hocamı buldum.ilk önce netten sorular sordum kendisine anında geri döndü bilgilendirdi bu ilgisi bana dahada güven verdi Kütahya dan kalkıp İstanbul a Alparslan hocama gittik eşimle beraber.öyle güzel karşılandık ki daha hocamı görür görmez doğru yerde olduğumu hissettim.detaylı bi muayeneden sonra içimi o kadar güzel rahatlattı ki kafamda hiç bir soru işareti kalmadı.şimdi ne zaman ihtiyacım olsa kapısını çalabileceğim sonsuz bilgisine güvendiğim samimi ilgili şahane bir doktorum var artık.kendisine sonsuz teşekkür ediyorum,iyiki sizi tanımışız. 11-02-2017

Hanife Bıyıklı

Yaşadığım sürece duacisi olduğum saygı değer hocam Kabul olmuş bir Duam dir ALPASLAN BAKSU 2003 yılından 2007 yılına kadar farklı farklı sebeblerden 3 gebeligim de bebekleri kaybettim bu zaman zarfında gitmedigim doktor ve hastane nerdeyse kalmamıştır malesef çok acı ve Üzgün geçen tedavilerimde hep sonuçsuz kalmisim pskolijim bozuldu 1.gebeligim birbuçuk aylıkken düşük oldu 2. gebeligim 7 aylık bebegim her hafta gördüğüm tedavi aralarda özel doktora gittiğim halde rahimde oluşan enfeksiyonu farkedememiş rahimde oluşan çatlak nedeni ile surekli bebeğin suyu bosaliyordu ve o kadar gördüğüm tedavilerde uygun tedavi bulamamistirlar ve bebek Rahmë yapismis canlı canlı kaziyarak aldılar açıklamaları anneyi zor kurtardık enfeksiyon nerdeyse anneyi zehirlemış gibi .ve malesef 2. Bebegimide kaybetmiş oldum 3 . Gebeligimde hastane degistirdim ama malesef birbuçuk aylik ken karnimda öldü Şişli Etfal hastanesinde gördüğüm bir hemsireye lutven bana doktor onerirmisin diye rica ettim bana ALPASLAN BAKSU hocamizi tavsiye etti Ve hemen randovu aldım . İlk gittiğim gün 3 tüp tahlil yaptırdı tahliller hayli yüksek fiyatta olduğundan devletin verdiği imkanlardan bilgilendirdi oraya gönderdi. Ve Birde fa ya mahsus 3 tüp tahlil sonucu sorunumun ne olduğunu anlayıp ona göre tedavi uygulayarak Şükürler olsun sağlıklı gebelik sonucu 1 kızım oldu şimdi 10 yaşında 2 . Defa bebek düşününce koşa koşa gittiğim tek adres ve 1 oğlum oldu Şimdi 7 yaşında O kadar memmun kaldimki ömrümün sonuna kadar duacisiyim gördüğüm bütün sorunlu gebelere tavsiye ediyorum maddi manevi her şekilde hastasina yardimci olan sevkatli ve güler yüzlü hocamız sonsuz saygılar diliyorum Aslında yazmakla bitiremem ama Kisacasi çok hastene çok doktor gezmiş biri olarak .Alpaslan hocam bizim için çok değerli kalbimizde her zaman yeri farklıdır saygiyla selamlıyorum 09-02-2017

Hanife Bıyıklı

Yaşadığım sürece duacisi olduğum saygı değer hocam Kabul olmuş bir Duam dir ALPASLAN BAKSU 2003 yılından 2007 yılına kadar farklı farklı sebeblerden 3 gebeligim de bebekleri kaybettim bu zaman zarfında gitmedigim doktor ve hastane nerdeyse kalmamıştır malesef çok acı ve Üzgün geçen tedavilerimde hep sonuçsuz kalmisim pskolijim bozuldu 1.gebeligim birbuçuk aylıkken düşük oldu 2. gebeligim 7 aylık bebegim her hafta gördüğüm tedavi aralarda özel doktora gittiğim halde rahimde oluşan enfeksiyonu farkedememiş rahimde oluşan çatlak nedeni ile surekli bebeğin suyu bosaliyordu ve o kadar gördüğüm tedavilerde uygun tedavi bulamamistirlar ve bebek Rahmë yapismis canlı canlı kaziyarak aldılar açıklamaları anneyi zor kurtardık enfeksiyon nerdeyse anneyi zehirlemış gibi .ve malesef 2. Bebegimide kaybetmiş oldum 3 . Gebeligimde hastane degistirdim ama malesef birbuçuk aylik ken karnimda öldü Şişli Etfal hastanesinde gördüğüm bir hemsireye lutven bana doktor onerirmisin diye rica ettim bana ALPASLAN BAKSU hocamizi tavsiye etti Ve hemen randovu aldım . İlk gittiğim gün 3 tüp tahlil yaptırdı tahliller hayli yüksek fiyatta olduğundan devletin verdiği imkanlardan bilgilendirdi oraya gönderdi. Ve Birde fa ya mahsus 3 tüp tahlil sonucu sorunumun ne olduğunu anlayıp ona göre tedavi uygulayarak Şükürler olsun sağlıklı gebelik sonucu 1 kızım oldu şimdi 10 yaşında 2 . Defa bebek düşününce koşa koşa gittiğim tek adres ve 1 oğlum oldu Şimdi 7 yaşında O kadar memmun kaldimki ömrümün sonuna kadar duacisiyim gördüğüm bütün sorunlu gebelere tavsiye ediyorum maddi manevi her şekilde hastasina yardimci olan sevkatli ve güler yüzlü hocamız sonsuz saygılar diliyorum Aslında yazmakla bitiremem ama Kisacasi çok hastene çok doktor gezmiş biri olarak .Alpaslan hocam bizim için çok değerli kalbimizde her zaman yeri farklıdır saygiyla selamlıyorum 09-02-2017

Asli Ozturk

20 küsur yıldan beri doktorumdur. Mesleki bilgi ve becerilerinin tartışılmaz düzeyde iyi olmasının yanı sıra; içtenliği, hastaya verdiği güven ve huzur bambaşkadır. Her zaman güvende ve emin ellerde olduğunu bildiğiniz mükemmel doktor, Hipokrat yeminine sadık, etik, dosdoğru bir insan benim için. Doktor arayışı içinde olanlara gözüm kapalı önerebileceğim tek doktordur. İyi ki varsınız. Aslı Öztürk 06-02-2017

Sonsuz bilgi ve tecrübesiyle iki oğlumuzuda sağlıkla kucağımıza almamıza vesile olan alparslan beye minnettarız.Sevgiler... 03-02-2017

Sevgili doktorum Alp arslan bey bir tanıdık vasıtasıyla bizim evlat sahibi olma surecimizde en zor zamanımızda tanıştık 2011 yılında hamile kaldığımda Alparslan beyden önce kaç farklı Dr a gittiysem troidlerimden dolayı bebeğimin alınması gerektiğini söylediler, karnımda oleceğini yada sakat olacagını soyledıler taki hocamızla tanıyana dek gebeliğimin 3 ayında son anına kadar Engin tecrübesi, güleryüzü, samimiyeti ve verdiği güvenle moralle sorunsuz bir hamilelik geçirdim ve oğlumu kucağıma aldım. Daha sonra da her türlü sknti da yardımcı oldu 2016 yilinda ikinci kez anne olmaya karar verdiğimde yine hocamızla devam ettik troid sorununa rağmen kızımız da sağlıkla dünyaya geldi. doğum sonrasında kızımın rahatsızlığında ilk kendisini aramak geldi aklımıza her konuda bize çok yarımcı oldu her sorumuza her sorunumuza bıkmadan usanmadan yardımcı oldu eşimde ailemde sonsuz duacıyız kendisine çevremizde, ailemizde herkese tavsiye ettiğimiz çok değerli doktorumuz ailemizden biri gibi hissettiğiniz doktorumuz her şey için tekrar tekrar teşekkür ederiz. 03-02-2017

TC Özgül Kis OZ'demir

. 02-02-2017

TC Özgül Kis OZ'demir

Prof.Dr.Alparslan Baksu , tek kelime ile ifade etmek gerekirse ;kendi alanındaki donanımıyla mükemmel bir doktor olmasının yanı sıra mükemmel bir insan..çok zor ve sıkıntılı geçen hamilelik sürecimde en iyi tedavi sürecini başlatarak zamanında oğlumu kucağıma almamı sağlayan doktor,sadece hamilelik değil doğum sürecim de mükemmel geçti. eğer şuan sağlıkla evladımı kucağıma aldıysam Alparslan Bey'in sayesindedir.Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. 02-02-2017

İkinci çocuğumun doğumu için kendime yeni bir doktor arayışında hislerim doğrultusunda karşıma Prof. Dr. Alparslan Bey çıktığı için kendimi çok şanslı hissediyorum. Benim böylesine önemli bir konuda asıl ihtiyacım süreçi benimle beraber takip edecek, sorularıma ve ihtiyaçlarıma cevap bulmak için zaman ayırabilecek kendi alanında uzman birisiydi. Alparslan bey ile "iyi ki" tanışmışım, kendisi ile olan ilk tanışmamızla kendimi huzurlu, güvenli olarak hissetmeye başladım. Tüm hamileliğim süresince tarafıma ve yakınımdakilere göstermiş olduğu yakınlık ve samimiyet tüm aile olarak kendisine ayrı bir sempati duymamızı sağlamiştir. Doğum ve sonrasındaki ilgisi herhalde hiç unutamayacağım ender anılarımdadir. Bunu herkesle paylaşırım, Alparslan bey doğum sonrasında bana ve aileme çok değerli vaktini ayırıp sonrasında beni ve bebeği bekleyen durumlar ve yapılması gerekenlerle ilgili değerli bilgilerini paylaşmış, bıkmadan sıkılmadan tüm sorularımıza samimi ve her zaman ki profesyonelliği ile ilaç olmuştur. Sevgili Alparslan Bey bu noktada doktorum olmanın dışında örnek bir birey olması ile yapmış olduğu tavsiyeler, hayata bakış açısı ile hayatımın her alanında "koçluk" anlamında da saygı ve sevgi duyduğum değerli hocamdir. 20-01-2017

Sorumla hemen ilgilendi 12-01-2017

TC Nedret Yıldırım

1994 yılından beri doktorum olan Alparslan bey ile tanıştığım için çok şanslıyım. Bütün rahatsızlıklarımı tedavi ederek hayatımı kurtardı.Hamileliğim süresince yakın ilgisi nazik davranışları ve doğum sırasındaki başarıları unutulmazdır. Yaşadığım sürece gideceğim tek doktor olarak kalacaktır. HANDAN GÖKALP 04-01-2017

Değerli doktorum Prof. Dr Alparslan Baksu'ya sorunumu çözmek için yaptığım internet araştırmaları sonucunda ulaştım. Ve ulaştığım günden beri "iyi ki" diyorum. Rahimde 13 cm miyomum vardı ve 23 yaşındaydım hangi doktora gittiysem rahimin alınacağını söyledi ve hatta daha da kötü senaryolar duydum ta ki o müthis, güleryüzlü, Allahın biz aciz kullarına lutfettigi sihirli ellere sahip Alparslan Baksu hocamı görene kadar.. ilk girdigim anda ki samimiyeti, sıcakkanlılıgı, kendinden emin tavrı, rahatlatıcı konuşması, yardımseverliği, gereksiz bilgiye yer vermemesi, ve en önemlisi hastasına verdigi değer ve güvenle aileme de bana da doğru yerdeyiz dedirtti. Ve yanından ağlayarak değil gülerek çıktıgım ilk doktor oldu. 1 hafta içinde gözüm kapalı güvenerek gittim ameliyata.. sonrasında da ne en küçük bir ağrı, ne bir acı hissetmedim. Ameliyat süreci için söyledigi herşey birebir oldu ve hiçbir olumsuzluk yaşamadım ameliyat sonrasında da her türlü bilgilendirdi ve çok ilgilendi bugun taburcu oldum ve son derece hastasını anlayan, yeterince bilgilendiren, hassas çalışan, ayrıntıları atlamayan mükemmel bir doktor ve saygın bir insan tanımış olduk. Alparslan hocamın ilgisi ve başarısından dolayı ameliyatımın 2. günü olmasına ragmen şimdi çok daha iyiyim. Emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Sevgiler.. 29-12-2016

Prof. Dr. Alparslan Baksu'dan internette hakkinda yapilan yorumlari dikkate alarak randevu aldim. Yaptirdigim check up sonucunda tarafima polip oldugunu soylediklerinde sasirdim cunku yedi ay once probekurtaj yontemi ile kendiside profersor olan doktorum ikinci kez polipimi aldigini soylemisti. Ondokuz ay icinde ucuncu kez polip aldirmam soz konusuydu. Check up yaptirdigim hastanedeki doktor (bu doktora tavrıni, tarzıni, hastaya yaklasimini hic begenmedigim icin devam etmedim ) polipin yedi ayda bu boyuta gelemeyecegini, bu polipin daha onceki operasyonda alinmadigini soylemesi uzerine arastirmalarim sonucu Alparslan Bey'e ulastim. Kendisi de muayene sonucunda bu polipin daha once alinmadigini soyledi ve histeroskopi yontemiyle polibi aldi. Kendisi hem isi konusunda verdigi guvenle hem de hastaya yaklasimi konusunda hakkindaki yorumlari fazlasiyla hak eden bir doktor. Kendisine cok tesekkur ediyorum. Keske butun doktorlar sizin gibi olsa diyecegim ama cok zor, en azindan bizler gibi derdine derman arayan daha nice hastalara şifa olmaniz dilegiyle bu yorumu yapmayi borç kabul edip, başarılarınızın devamını dilerim. 28-12-2016

Tecrübesine ve bilgisine gözümü kırpmadan güvenenildiğim doktorum, Prof. Dr. Alparslan Baksu'ya iki yıl önce oldukça kötü bir dönem geçiriyorken tesadüfen gittim ve bir daha bırakmadım. Uzun süredir hastası olduğum değerli doktorum; asla hastası için gerekli olmayan tedavi yöntemlerini uygulamaz, hastasını yakından takip eder, samimi ve insana güven verir, rahatlatır. Hastasını sıkılmadan sabırla dinler. Sorununuz her neyse en ince ayrıntısına kadar sizi bilgilendirir. Prof. Dr. Alparslan Baksu ile yollarımız kesiştiği için, çok çok mutluyum. Rahatsızlığınız için endişelenseniz bile size öyle güven verir ki negatif bir şey düşünmemeniz için elinden geleni yapar. Hastasının psikolojisini düşünür ve tedavi yöntemlerini buna göre yapar. Hızlı ve başarılı sonuçlar veren, tedavi yöntemleri uygulayan değerli doktorum Alparslan Baksu'ya çok teşekkür ediyorum. İyi ki sizi tanımışım. İstanbul'da hiç şüphesiz güvenebileceğiniz, tecrübeli ve başarılı tek doktor diyebilirim. Çünkü ben Şehir bile değiştirsem bırakmayacağım tek doktor. 26-12-2016

Prof. Dr. Alparslan Bey'le tanışma hikayemiz aynı zamanda ender rastlanan bir durumla birlikte oldu. Böyle bir durumu yaşarken iyi ki yanımdaymış, iyi ki o varmış diyorum. Bundan 2,5 sene kadar önce hamile olduğumu kendi yaptığım testle fark edip 7. haftalarda kalp atışlarını duymak için hastaneye gittiğimde maalesef bebeğin yaşamadığını, alınması gerektiğini öğrendim. O an hastanede Alparslan Bey vardı ve benim kürtaj operasyonumu yaptı. Bu operasyondan 6-7 gün kadar sonra bende bulantı, yorgunluk, kokulardan tiksinme gibi belirtiler başladı, herhalde hasta oldum geçer diye bekledim ancak ilerleyen günlerde daha da artar hale gelince Alparslan Bey'i aradım. Bana hemen kendisine kontrole gelmemi istedi. Gittim ve istediği testleri yaptırdım. Sonuçlarını hastanede akşam geç saat olmasına rağmen birlikte bekledik. Ve maalesef kötü haberi öğrendim ki kanımda gebelik hormonu oldukça yüksek çıkmıştı. Alparslan Bey bana rahim dışında konumlanmış başka bir gebeliğimin daha olduğunu söyleyerek, yaptığı detaylı ultrason taramasında sol tüple rahmin birleştiği bölgede kalp atışları olan bir gebelik kesesi tespit etti ve dış gebelik teşhisi koydu. Bunun çok riskli olduğunu her an iç kanama geçirebileceğimi, eğer müdahale edilmezse çok kötü sonuçlar doğurabileceğini söyledi. Benim eve gitmeme müsaade etmedi ve hemen oda ayarlayarak yatışımı yaptırdı. Ameliyata alması gerektiğini dış gebelik bulunan tüpümü kaybedebileceğimi söyledi. Ben tabi karmakarışık bir ruh halinde, şaşkınlık, tedirginlik, endişe, üzüntü, tekrar çocuk sahibi olabilecek miyim soruları kafamda, kısaca berbat bir haldeydim. Ancak onun bana verdiği güveni, açıklayıcı ve rahatlatıcı konuşmalarını, ameliyatımı tekrar çocuk sahibi olabileyim diye en uygun şekilde yapacağını anlatmasını kısaca o halimde beni sakinleştirmesini asla unutamam. Ertesi sabah erkenden ameliyatımı yaparak, kendime geldiğimde tüpümü almadan dış gebeliği temizlediğini, ameliyatımı nasıl yaptığını benim anlayabileceğim dilde güzelce izah edip, ameliyat ağrılarımı bile hissetmeyecek kadar beni mutlu etmesini de unutamam. Tecrübesi, bilgi birikimi, erken teşhisi ve profesyonel müdahalesiyle kendisini aramasaydım belki de çok kötü sonuçlar yaşayabileceğim bir durumdan olabilecek en iyi şekilde beni kurtardığını biliyorum. Üstelik yine onun tavsiyeleriyle 3 ay gibi kısa bir süre sonra tekrar hamile kaldım. Bu gebeliğimi de sayesinde o kadar sorunsuz, onun takibiyle kontrollü ve sağlıklı yaşadım ki, son güne kadar işimde de çalıştım, hatta hatta belki biraz sözünü dinlemedim fazla çalıştım :)) bebeğimiz beklenenden bir hafta kadar erken geldi. Ama sağ olsun Alparslan Bey yine zamanında yerinde tespit ve müdahalesiyle bize hemen yetişerek, minik Poyraz'ımızı kucağımıza sağlıkla ve kolayca verdi. Mesleki mükemmelliği zaten şüphesiz...bunun yanında insani mükemmelliği, yaklaşımı, ilgisi, hep iyi olalım diye, aklımıza takılan sorunlarda tane tane bıkıp usanmadan verdiği tavsiyeleri, önerileriyle, hayattaki en değerlimizi bize kavuşturan değerli doktorumuz Alparslan Bey'e sonsuz teşekkürler... 26-12-2016

Alparslan Bey ile ilk defa 1996 yılında kızımın doğumundan önce tanıştım. Hamilelik döneminde kontrollere sürekli olarak gittim.Bilgisi,güven veren kişiliği,yönlendirmeleri ve sorunlardaki çözüm önerileri son derece sonuç alıcıdır. 1997 yılında ilk çocuğum sezeryan operasyonu ile doğdu. O zamanda 1.günde ayağa kalkmam ve ağrısız operasyonu yapması mükemmeldi. Ilk doğumumdan 9 yıl sonra 2. Çocuğumun da hamilelik dönemimin rahat geçmesinde ve sezeryan ile doğum operasyonunun yapılmasında çok emeği vardır. En büyük dileğim kızımın doğumunda Alparslan Beyin doktorumuz olarak bulunmasıdır. Herkese tavsiye ettiğim Alparslan Beyin en önemli özelliği ulaşılabilirliğİ ve sorulara verdiği tatmin edici bilgilerdir. Her şey için teşekkür ederim. 26-12-2016

Basit bir polip ameliyatı sonrası karnımda şiddetli ağrılar olmaya başladı. 1 ay boyunca sebebini öğrenebilmek için doktor doktor gezdim ve nihayet uzun süren teşhis aşaması sonrasında ameliyatta enfeksiyon kaptığım anlaşıldı. Bunun üzerine ameliyat olduğum hastanede tekrar tedavi görmek istemediğim için arkadaşımın da doktoru olan ayrıca benim de rutin kontrollerimi gerçekleştiren Alparslan hocaya gittim. Muayene sonrası zaten uzun süredir yaşadığımız sıkıntıları tahmin ederek gayet açıklayıcı ve rahatlatıcı şekilde durumu anlattı ve bir an önce tedaviye başlanması ve gerekirse tekrar ameliyat olabileceğimi belirtti. Ameliyatımı da büyük bir özenle yapan Alparslan hoca sayesinde tekrar sağlığıma kavuştum. Yakın ilgisi ve yaşadığımız olumsuzluklardan dolayı oldukça kaygılı olan aileme ve bana açıklayıcı ve destekleyici tavrı için de ayrıca teşekkür ederim. 26-12-2016

Alpaslan Beyle babamı kaybettiğim kötü günlerim sırasında ve bu kötü günleri çocukla avunarak unutabilirim düşüncesiyle iyi bir doğum doktoru ararken tanıştım.Uzun zaman hasta bakmaktan yaşımda ilerlemişti. Alpaslan bey dürüstlüğü,güvenilirliği,tecrübeleriyle,içten samimiyetiyle bana neler yapmam gerektiğini ve yaşımdan dolayı acele karar vermem gerektiğini söyledi.Eşimde bende çocuk istediğimizden dolayı kısa sürede karar verdik. Alpaslan beyin bilgisi yardımları ve Allahın izniyle hamile kaldım. Üstüme titreyen bir doktor oldu Alpaslan bey ince ince oya yapar gibi ilgilenir üstüne düşer hastasının.Beni nerdeyse her hafta çağırdı kontrole, testlere Doktorum sayesinde çok rahat ve güvenli bir hamilelik geçirdim.Doğumumda bir o kadar rahat ve mutlu geçti.Ameliyathanede doğum stresi yaşatmadi bana güldük resimler çektirdik.Sonunda güzel kızımı verdi bana Ona çok şey borçluyum.Güzel kızımı sağlıklı dünyaya getirmemi sağladı. Değerli doktorum Alpaslan Baksu ya çok teşekkür ediyorum.İyiki sizi tanımışım.Bizim için aileden biri oldunuz. Herkeze güvenle tavsiye ettiğim doktoruma herşey için teşekkür ederim 22-12-2016

Değerli doktorum Prof. Dr. Alparslan Baksu'ya yaptığımız internet araştırmaları sonucunda ulaştık. Rahmimde 12 cm. büyüklüğünde dev bir miyom vardı. Yaşım 35, gebelik durumum ve çocuğum yoktu.Teşhis üniversite hastanesinde kondu. Hangi doktora gittiysem miyomun büyüklüğünden dolayı rahimin alınabileceğini, miyomların iyi huylu olduğunu ama düşük bir ihtimal de olsa kötü huylu da olabileceğini söylediler. Söylenilen kötü senaryolardan dolayı psikolojim altüst oldu, çok yıpratıcı ve stresli günler geçirdim. İnternet araştırmalarımız sonucunda hocamıza ulaştık ve randevu aldık. Muayene için gittiğimizde hocamız bize çok samimi, güler yüzlü, açıklayıcı ve güven verici konuştu. Ameliyatın aşamalarını ve rahmin alınması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Net ve açıklayıcı konuştu, güven verdi. 2 gün sonrası için ameliyat kararı aldık. Ameliyata gözüm kapalı, güvenerek, kafamda hiçbir soru işareti olmadan gittim. Ameliyat çok başarılı geçti, sonrasında da hiçbir problem yaşamadım. Hocam ameliyat öncesi ve sonrasında benimle çok yakından ilgilendi. işini çok iyi yapan hocamız, hassas ve mükemmel bir doktor. Problemi olan herkes gözü kapalı gidebilir. İlgi ve alaka ve emeğinden dolayı Prof. Dr. Alparslan Baksu hocama çok teşekkür ediyorum. 22-12-2016

Yaşadığım sağlık sorunları neticesinde gittiğim birçok doktorun kafa karıştırıcı yaklaşımları sebebiyle içine düştüğüm karamsar ve güvensiz ruh halinden web üzerinden yaptığım araştırmalar neticesinde isminizi görüp hemen randevu alarak tanıştığım ilk muayenede içimi rahatlatan pozitif, son derece ilgili yaklaşımınızla bana umut ışığı oldunuz. Sayenizde, kısa sürede rahmim ve yumurtalığım alınmadan sağlığıma kavuştum. Siz ve ekibinize çok teşekkür ediyorum. İyi ki sizin gibi mesleğine aşık, hastasıyla birebir iletişimini çok kuvvetli kuran her saniye ilgilenen bir hocamızla yolum kesişti. Siz olmasaydınız, bu süreç benim için çok zor olacaktı. İyi ki varsınız. Hasta olmayı kimse istemez, ama hasta olduğunuzda da her alanda bir Alparslan Baksuya ihtiyaç var. 22-12-2016

Prof.Dr. Alparslan Bey'i nice zahmetler sonunda kavuştuğum bebeğim takibini kim yapacak diye ararken doktor bir hastasının tavsiyesi ve internette yaptığım ayrıntılı araştırmalar sonucunda buldum. Bir ebe olarak çok fazla kadın dogum doktoru tanıdığımdan güvenmem, inanmam da son derece önemliydi. Kendisi güler yüzlü, her ayrıntıyı inceleyen takip eden harika bir doktor. Sizi sizden çok düşünüyor. İlk bebeğim kızımı sağlıcakla kucağımıza aldık. Size ne kadar teşekkür etsek az. İyi ki varsınız. Yıldız-Murat Uğurlu 20-12-2016

Eda Sefer Güngör

Tavsiye üzerine kendisine ulaştığım,İki hamileliğimde de kendimi uzman ellerine teslim ettiğim,her jinekolojik problem yaşadığımda rahatlıkla aradığım naif ve samimi yaklaşımı ile içimi rahatlatan,mesleki bilgi ve becerisine son derece güvendiğim,ne yapsam hakkını ödeyemeyeceğim vazgeçilmez doktorumdur..benim doktorumdur...Eda Güngör 19-12-2016

Profesör Doktor Alparslan BAKSU benim için insani değerlerin tümünü ruhunda taşıyan,sihirli ellere sahip Türkiyenin gizli kalmış hazinelerindendir.Onun için yazdığım,yazacağım hiçbir şey onun hayatıma kattığı anlamı açıklamaya yetmeyecektir,çünkü tüm kelimeler kifayetsiz kalacaktır.Dünyam başıma yıkıldı deďiğim anda rahimimi saran 15 tane miyomu rahimimi almadan ve anne olma umudumu elimden almadan çıkartarak benim hayatımın yeniden anlam kazanmasını sağladı.Mütevazi kişiliği,kibirsiz ifadeleri ve güven veren sıcaklığıyla benim için hayatımdaki en büyük değerlerden oldu.Tam 4 yıl doldu onun Doktırum olduğundan bugüne geçen zaman dilimi ve 4 yıldır her duamda yer aldı ismi.Rabbim ellerine dert vermesin.Binlerce evladım varken biyolojik olarak bir tane evlat sahibi olabilme umudumu yüreğimde taşıma sebebi olan kanatsız bir melektir çünkü kendisi.Her şey için Çok teşekkür ederim Sayın hocam.Benim hayatımdaki yerin her zaman zirve olacak.Sağol,var ol.Sevgiyle ve saygıyla kal. 16-12-2016

Prf.DR. Alparslan Baksu hayatımda karşılaştığım en iyi doktorlardan biridir.5 yıldır kendisinin hastasıyım ve yıllık kontrollerimide takip etmektedir.Yakalandığım HPV DNA VİRÜS ü hastalandığında beni tedavi etmiş ve bu hastalıktan rahimi almadan kurtarmıştır.Bu hastalık sürecinde benim bu hastalığı yenebileceğime beni inandırmıştır.Başka doktorların rahim ameliyatı ile tedavi edebileceği hastalığı o küçük operasyonlarla tedavi etmiş beni sağlığıma kavuşturmuştur.Kendisine sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilir kariyerinde başarılar dilerim.ARZU K. 16-12-2016

Prof.Dr.Alparslan Baksu , eğer tek kelime ile ifade etmek gerekirse ;kendi alanındaki donanımıyla mükemmel bir doktor olmasının yanı sıra mükemmel insan....çok zor ve sıkıntılı geçen hamilelik sürecimde en iyi tedavi sürecini başlatarak zamanında oğlumu kucağıma almamı sağlayan tek doktor,sadece hamilelik değil doğum sürecim de mükemmel geçti.....eğer şuan sağlıkla evladımı kucağıma aldıysam Alparslan Bey'in sayesinde demekten kaçınamam...doğru tanı ve kusursuz işleyen tedavi süreci ....insanın kafasında sorular olmadan kendini güvende hissetmesi ve doktorun da hastasına bunu hissettirmesi vazgeçilmez.....tüm destekleriniz için çok teşekkür ederim.... 13-12-2016

Anl Gngr

Prf.Dr Alparsan BAKSU hayatımda ki şanslarımdan diye nitelendirdiğim insanlardandır.Bence bir hastanın doktoruna güvenebilmesi çok önemlidir.Acaba bu tanı doğrumu,bu müdahele gerçekten gerekli mi vb . soruların hastanın kafasında olmaması doktorum diyorsa doğrusu budur diyebilmek,her sorusunu rahatça sorup cevabını alabilmek bence en önemlisi.Alparslan bey 10 senedir süren hasta -doktor ilişkimde ki en önemli nokta benim için bu oldu,gereksiz hiç bir müdahalede bulunmadı,başka doktorların operasyon dediği durumları müdahelesiz tedavi etti.Hamilelik sürecim de ve sonrasında her ihtiyacım olduğunda kendisine çok kolay ulaşabildim,bitip bitmek bilmeyen tüm kaygı ve sorularıma he zaman cevap oldu,hatta çoğu zaman kendisine'' siz sadece benim jinekoloğum değil aynı zamanda yaşam kocumsunuz ''diye takılırım.Sayesinde çok konforlu bir hamilelik ve doğum yaşadım.Her zaman güvende ve emin ellerde olduğunu bilmek çok önemli.Her şey için sonsuz teşekkürler.... 12-12-2016

Alparslan bey gibi bir hekimin hastasi oldugum icin kendimi cok sansli hissediyorum. Yardimlariyla, titizligi ve bilgileriyle oglumu kucagima aldim. Sonsuz tesekkur ediyorum. 07-12-2016

57 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.