Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen, İstanbul, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi - İstanbul

Astım, Allerjik Astım, Çocuk alerjileri

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Küçükbakkalköy Mahallesi, Merdivenköy Yolu Cd. CZD Plaza No 12 Kat 1 Ataşehir İstanbul (Ataşehir Öğretmenevi Karşısı)  Ataşehir, İstanbul
İstanbul Alerji

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi İkram Oyun Odası Kredi kartı ile ödeme Nakit

Şule Çağlayan Sözmen Hakkında

Şule Çağlayan Sözmen Kimdir?

Doç. Dr. Şule Çağlayan SÖZMEN, 1980 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2004 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. 2005 - 2010 yılları arasında yine Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Uzmanlık eğitimi sırasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde Avrupa’nın önde gelen Tıp Fakültelerinden biri olan Erasmus Üniversitesi Tıp Merkezi Sophia Çocuk Hastanesi’nde Pediatrik Solunum Bölümü’nde 1 ay süreyle gözlemci olarak bulunmuş olan Doç. Dr. Şule Çağlayan SÖZMEN, Yan Dal Uzmanlık Sınavı’nda Türkiye 3.sü olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Alerji ve İmmunoloji Bilim Dalı'ında eğitim almıştır.

Doç. Dr. Şule Çağlayan SÖZMEN, 2013 yılında Avrupa Alerji ve Klinik İmmunoloji Derneği (EAACI) Board sınavını kazanmış, 2014 yılında Avrupa Allerji ve Klinik İmmunoloji Derneği bursunu kazanarak 3 ay süreyle Parma Üniversitesi (İtalya) Tıp Fakültesi Çocuk Alerji Bölümü’nde besin alerjilerinde yama testlerinin yerini değerlendiren bir çalışma yaptı ve araştırma makalesi Pediatric Allergy ve Immunology dergisinde yayımlanmıştır ayrıca Ekim 2017’de Doçentlik ünvan ve yetkisini almıştır.

Mayıs 2018’de Avrupa Alerji ve Klinik İmmunoloji Derneği’nden Avrupa Pediatrik Alerji Uzmanı standartlarına uygun olduğuna dair diploma almış ve 2015-2018 yılları arasında Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk Alerji polikliniğinde Devlet Hizmet Yükümlülüğü’nü tamamlamıştır.

Doç. Dr. Şule Çağlayan SÖZMEN, Şu anda yürütücülüğünü Almanya’nın yapmakta olduğu Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya, Arnavutluk, Yunanistan ve Türkiye’nin dahil toplam yedi Akdeniz ülkesinde 10 klinik merkezin katılımıyla polen alerjisi tanı ve tedavisinde moleküler yöntemlerin araştırıldığı çok uluslu projede araştırıcı olarak çalışmaktadır. Mesleki çalışmalarına ise, Ataşehir'de bulunan İstanbul Alerji'de devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • DOKUZ EYLÜL ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06 2007

Tecrübe: 13 yıl 1 ay

Yayınlar

 • A1.Işık S, Çağlayan Sözmen Ş, Asilsoy S, Kılıçarslan SK, Anal Ö, Karaman Ö, Uzuner N “Knowledge levels related to allergen specific immunotherapy and perspectives of parents whose children were diagnosed with asthma and/or allergic rhinitis in Turkey
 • A2.Işık S, Çağlayan Sözmen Ş, Güzeloğlu E, Öztürk T, Asilsoy S “Pulmonary hydatid cyst disease mimicking necrotizing pneumonia in a child with leucocytoclastic vasculitis” Turk Pediatri Ars., 53(2):117-119pp., 2018. DOI: 10.5152/TurkPediatriArs.
 • A3.Işık S, Çağlar A, Eroğlu-Filibeli B, Çağlayan Sözmen Ş, Arıkan Ayyıldız Z, Asilsoy S, Uzuner N “Knowledge, perpectives and attitudes about allergen-specific immunotherapy for respiratory allergic disease among paediatricians in Turkey” Allergologia etI
 • A4.Çağlayan Sözmen Ş, Karaman M, Cilaker Mıçılı S, Isik S, Bagriyanik A, Arikan Ayyildiz Z, Uzuner N, Anal O, Karaman Ö “Effects of Quercetin Treatment on Epithelium-Derived Cytokines and Epithelial Cell Apoptosis in Allergic Airway Inflammation Mice Mode
 • A5. Çağlayan Sözmen Ş, Karaman M, Çilaker Mıçılı S, Işık S, Arıkan Ayyıldız Z, Bağrıyanık HA, Uzuner N, Karaman Ö “ Resveratrol ameliorates 2,4-dinitrofluorobenzene-induced atopic dermatitis-like lesions through effects on the epithelium” Peer Journal, 4:

Yabancı Diller

 • İngilizce (YDS:86/2015)

Deneyimler

 • İzmir Buca Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
  03 2015 - Şu Anda
 • Dokuz Eylül Üniversitesi
  04 2012 - 03 2015
 • T.c. Sağ.bak.izmir Güney Bölg. Hast.birl.sağlık Bilimleri Üni.dr.behçet Uz Çocuk Hast. Ve Cer. Eğt.a
  01 2011 - 04 2012
 • İzmir Tire Devlet Hastanesi
  09 2010 - 01 2011
 • İzmir Tire Devlet Hastanesi
  09 2010 - 09 2010

Diplomalar ve Sertifikalar

Ödüller

 • Avrupa Alerji ve Klinik İmmnunoloji Derneği (EAACI) Abstract Prize (01.01.2014)
 • Çocuk Allerji ve Astım Akademisi Derneği 9. Ulusal Kongresi Poster Ödülü, (01.01.2014)
 • Avrupa Alerji ve Klinik İmmunoloji Derneği(EAACI) Clinical Fellowship Award (01.02.2014)

Hobiler

 • Pilates ve nefes egzersizleri
 • Yüzme
 • Özellikle beslenme ve psikoloji alanında kitap okumak
 • Yeni kültürler tanımak

Doktor Yorumları

Değerlendir
4 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

emin..akuş

Çok iyi bir doktor. Hastalarıyla ilgi ve alakası çok iyi. Çok memnunuz ve gönül rahatlığıyla önerebileceğimiz bir hekim. 27-06-2019

AN..OY

Doktor Şule Hanımı iyi ki tercih etmişiz. Kendisi bizimle çok ilgilendi. Çok memnun ayrıldık. Teşekkürler Şule Hanım. 26-06-2019

is Nur..gel

Çok profesyonel bir hekim. İyiki Şule Hanım ile yollarımız kesişmiş.Mükemmel bir hekim. Sizin gibi hekimlere ihtiyacımız var. 24-06-2019

nar..doğan

Gördüğüm en ilgili, en güler yüzlü ve hastasına kıymet veren doktorlardan biri. sorduğumuz her soruyu detaylıca cevaplayan, hastasının sorununa çare bulmak için gerçekten çok çaba sarfeden bir doktor. kendisine güvenim sonsuz.. keşke her doktor Şule hanım gibi olsa.. 12-12-2018

4 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sıkça Sorulan Sorular

Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen kimdir , telefon numarası nedir?
Doç. Dr. � Çağlayan Sözmen ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen için nasıl randevu alabilirim?
Doç. Dr. � Çağlayan Sözmen şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen İstanbul Alerji bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi uzmanıdır. Alerji tanı ve tedavileri, Besin Alerjisi Takibi, Çocukluk çağı alerji hastalıklarının erken tanısı, Çocukta gelişimi izleme, Çocuklarda egzema, Alerjen immünoterapisi, Alerji değerlendirmesi ve tedavisi, Besin yükleme testi, Çocuklarda allerjen immunoterapi, Desensitizasyon alanlarında hizmet veriyor ve Astım, Allerjik Astım, Çocuk alerjileri, Besin Allerjisi (Gıda Alerjisi), Ev Tozu Alerjisi hastalıkları konusunda çalışıyor.

Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Doç. Dr. � Çağlayan Sözmen ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Doç. Dr. � Çağlayan Sözmen hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.