Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.
Doç. Dr. Faruk Karateke, Mersin, Genel Cerrahi

Doç. Dr. Faruk Karateke

Genel Cerrahi - Mersin

Hipoparatiroidizm, Paratiroid Bezi Hastalıkları, Karın Ağrısı

Takvim talep etDeğerlendir

Özgeçmiş

Doç.Dr. Faruk Karateke,13 Nisan 1979 tarihinde Hatay’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2003 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak 2010 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. 2016 yılında Genel cerrahi Doçent ünvanı almıştır.

 2010-2016 yılları arasında Adana Numune Eğitim Araştırma Hastanesi'nde,2016-2018 yılları arasında Adana Numune Eğitim Araştırma Hastanesi'nde görev yapmış olup 2018 Mayıs ayından beri VM Medical Park Mersin Hastanesi'nde devam etmektedir.

İleri Laparoskopik cerrahi, Kasık fıtığı, Meme hastalıkları, Tiroid ve Paratiroid hastalıkları, Bariatrik ve metabolik cerrahi, Kolorektal hastalıklar (Barsak kanseri, Hemoroid, Anal fissür), Özefagus ve Mide hastalıkları ile ilgilenmektedir.

SCI ve SCI-e kapsamındaki dergilerde ve yurtiçi dergilerde yayınlanmış toplam 42 adet makalesi ve 50’nin üzerinde ulusal bildirimi vardır. Ayrıca evli ve 1 çocuk babasıdır.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.