Doç. Dr. Fahrettin Uysal, Bursa, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Doç. Dr. Fahrettin Uysal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi - Bursa

Aritmi, Hipertansiyon, Konjenital Kalp Hastalıkları

Takvim talep etDeğerlendir

Adres

Görükle Kampüsü, 16059  Nilüfer, Bursa
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Fahrettin Uysal Kimdir?

Doç. Dr. Fahrettin UYSAL, 1980 yılında Afyon’da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerini tamamlamasının ardından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak 2004 yılında tıp doktoru unvanı almıştır. Ardından 2010 yılında Bakırköy Doğumevi ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Çocuk Hastalıkları ihtisas eğitimini, 2014 yılında ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ise Çocuk Kardiyolojisi yan dal ihtisas eğitimini tamamlamıştır. 2017 yılında Çocuk Kardiyoloji alanında Doçent ünvanı almıştır.

Mesleki çalışmalarına, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde devam etmektedir. Ayrıca evli ve bir erkek, bir kız olmak üzere ikiz çocuk babasıdır.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ULUDAG ÜNIVERSITESI

Yayınlar

 • 1. Uysal F, Bostan OM, Toprak MH, Signak IS, Cil E. Isolated congenital cardiac diverticulum originating from the left ventricular apex: Report of a pediatric case. Ann Pediatr Cardiol. 2016; 9:195-6.
 • 2. Uysal F. Author`s Reply. Anatol J Cardiol. 2016;16:301-2.
 • 3. Uysal F, Bostan OM, Cetin B, Uysal B, Guney B, Cil E. Complete Atrioventricular Block as a Complication of Varicella Infection in a Child: Recovery With a Single Dose of Intravenous Immunoglobulin Therapy. Clin Pediatr (Phila). 2016; 55:677-9.
 • 4. Uysal F, Bostan ÖM, Şenkaya Sığnak I, Güneş M, Çil E. Huge thrombus formation 1 year after percutaneous closure of an atrial septal defect with an Amplatzer septal occluder. Anatol J Cardiol. 2016; 16:63-4.
 • 5. Uysal F, Bostan ÖM, Çil E. Determination of reference values for tricuspid annular plane systolic excursion in healthy Turkish children. Anatol J Cardiol. 2016; 16:354-9.

Yabancı Diller

 • İngilizce

Diplomalar ve Sertifikalar

Ödüller

 • Kronik Böbrek Yetmezlikli Çocuklarda Kardiyak Fonksiyonlarının Değerlendirilmesi Bildirsininde 3.lük Ödülü (18.03.2015)
 • Çocuklarda Senkop:Ritim Holter Monitörüzasyonunun Tanısal Yararlılığı 2. lik Ödülü (18.03.2015)

Hobiler

 • Piyano

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
12 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ender..kdemir

Fahrettin hoca çok iyi bir çocuk kardiyoloji uzmanı..ender hekimlerden biri...iletişimi mükemmel..pedagog olmalıymış diyorum bazen.. teşekkürler 21-01-2020

l..lmaz

Oğlumda Kawasaki hastalığını teşhis edip, başarıyla tedavi eden doktor. Mesleğinde çok iyi, başarılı, ilgili bir hekim. Asıl önemli olan gerçekten mükemmel bir insan. Hoşgörülü, mütevazı,... Çocuğunuzun psikolojisini bile düşünüyor. Yurt dışındayken bile Efruz nasıl? diye mesaj attı. İhmale yer vermiyor, daima yanınızda. Aile bireylerinden birine çocuğumu emanet etmişim gibi... İçimiz o kadar rahat, huzurluyuz ki... Sadece çocuğunuzu değil sizi de tedavi ediyor. Yaşadığınız bütün zorlukların farkında. Desteğini hiç esirgemiyor. İyi ki Fahrettin hocam var. Çok değerli bir insan. Bütün övgüler az. İyi ki varsınız hocam. Allah razı olsun. (Efruz'un annesi) 02-05-2019

lh..lmaz

Yönelttiğim soruya cevap verip hastası olmadığımız halde bize yol göstermiştir sağolsun hem mesleki hep kişisel yaklaşımıyla taktir ediyorum sağolsun böyle hekimler hep var olsun iyiki varlar 11-02-2019

ender..kdemir

Alanının en iyisi mükemmel bir hekim.çocuk kardiyolojide gerçekten aranan bir hekim.basarili ilgili alakalı dinleyen bir uzman 21-07-2018

er..en Varol

Fahrettin bey Allah sizden razı olsun oğlumun geçirmiş olduğu kriz, bizim yaşadığımız çöküntü ve sizin desteginiz.Her şey için çok teşekkür ederiz.Arda Varol'un annesi 23-05-2018

er..en Varol

Fahrettin beyin ilgisi alakası çok güzel oğlum kalp krizi geçirdi kendi çocuğu gibi ilgilenip bütün imkanlarını seferber etti her şey için çok teşekkür ederim Allah başımızdan eksik etmesin Arda VAROL'un annesi 22-05-2018

ender..kdemir

Doç.dr Fahrettin beyle ilk olarak bebeğimizin kalp rahatsızlığı vesilesiyle tanıştık.15 aylikken oglumuza basarili bir operasyon yapildi bence alaninin en iyisi.çok başarılı bir doktor.egolari olmayan iyi bir hekim 24-01-2018

thia..kin

Dear Dr. Uysal, During our stay in Bursa, we received such great medical advice for our kids. We appreciate your help and kindness. Best wishes with your new website. Regards, Cynthia McIntyre Taskin 28-10-2017

yem..ir

Kisa surede sormus oldugum soruya cevap verip bilgilendirme yapti saolsun ilgilendi.Cok tesekkur ederiz . 16-09-2017

min..�nar

Hocam kısa sürede cevap verdiğiniz ve bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim. Sağlıklı günler diliyorum 26-07-2017

a..rsu

Son derece ilgili bir hekim. Hasta iletişimi çok iyi ve güven verici. Teşekkürler 07-06-2017

in..alı

Mükemmel bir doktor, sadece doktorluk değil insanlık olarak da müthiş. Gerçekten iyi ki varsınız.. 06-06-2017

12 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Fahrettin Uysal tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Kızım uzun qt hastası

  Merhaba doktor bey. bize yapılan gen testleri sonucunda esimin de uzun at taşıdığını öğrendik bende birşey çıkmadı. eşim tasiyiciymis gerçi detaylj olarak doktora gitmedi. gittiği doktor esimin hayatını kısıtlamasına gerek kalmadığını bugüne kadar nasıl yasadiysa devam edebileceğini söylemiş ama ben... devamı

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Fahrettin Uysal

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kulakçık gelişmemesi

  İyi günler sayın fahrettin uysal hocam 10 aylık bebeğimde ağlarken morarma ve nefes kesilmesi ile vücudunda kılcal damar döküntüleri mevcut. kontrolünü yapan dr kalp kulakçıklarında gelişmenin olmadığını 18 yaşından sonra müdahale yapılacağını belirtti. ağlarken olan bu kasılmalar ciddi olabilir mi?... devamı

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Fahrettin Uysal

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Yayınladığı Makaleler

Sıkça Sorulan Sorular

Doç. Dr. Fahrettin Uysal kimdir , telefon numarası nedir?

Doç. Dr. F Uysal ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Doç. Dr. Fahrettin Uysal için nasıl randevu alabilirim?

Doç. Dr. F Uysal şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Doç. Dr. Fahrettin Uysal nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Fahrettin Uysal Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Doç. Dr. Fahrettin Uysal hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Fahrettin Uysal Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk Kardiyolojisi uzmanıdır. Anjiyografi, Aritmide ablasyon tedavisi, Balon valvüloplasti, Eko(ekokardiyografi), Elektrofizyolojik test, Implante edilebilen kardiyoverter defibrilatör (icd), Kalp pili takılması, Kardiyak kateterizasyon, Kalp derinliklerinin kapalı yöntemle kapatılması, Holter izlemi alanlarında hizmet veriyor ve Aritmi, Hipertansiyon, Konjenital Kalp Hastalıkları, Akut Romatizmal Ateş, Akut Romatizmal Ateş hastalıkları konusunda çalışıyor.

Doç. Dr. Fahrettin Uysal için muayene ücreti nedir?

Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Doç. Dr. Fahrettin Uysal muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Doç. Dr. Fahrettin Uysal hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?

Doç. Dr. F Uysal ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Doç. Dr. Fahrettin Uysal hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Doç. Dr. F Uysal hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.