Dr.Öğr.Üyesi

Tuba GÜNEBAK

Diyetisyen - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Gıda Alerjileri, Tip 2 Diyabet, Tip 1 Diyabet, Çocuk ve adölesanlarda beslenme, Çocuk ve ergenlerde kilo kontrolü, Zayıflama programı... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 433 41 06
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Tuba GÜNEBAK Kimdir?

Yrd. Doç. Dr. Tuba GÜNEBAK, 1979 yılında Ankara'da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerini Antalya Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır. Ardından Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde başladığı lisans eğitimini 2001 yılında tamamlamış ve Diyetisyen unvanı almıştır.

2001-2002 yılları arasında Obaköy A.Ş.'ye bağlı olarak çeşitli projelerde diyetisyen olarak görev yapmıştır. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nün açtığı Araştırma Görevliliği sınavında başarılı olarak Eylül 2002'de araştırma görevliliğine ve Diyetetik Anabilim Dalı'nda lisansüstü eğitimine başlamıştır. 2005 yılında yüksek lisans tez çalışmasını tamamlayarak ''Uzman Diyetisyen'' unvanı almıştır. Hemen ardından yine 2005 yılında doktora çalışmasına başlamış ve tamamlamıştır.

Yrd. Doç. Dr. Tuba GÜNEBAK'ın, pek çok kongrede sözel ve poster sunumları, çeşitli bilimsel dergilerde makaleleri bulunmaktadır. 2012 yılı başında Hacettepe Üniversitesi'ndeki görevinden ayrılmış ve kendi kurmuş olduğu Tuba Günebak Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi'nde bilimsel çerçevede, kişiye özel hizmet vermeye başlamıştır.

 Bir kız çocuk annesi olan Yrd. Doç. Dr. Tuba GÜNEBAK, halen Çankaya'da bulunan özel danışma merkezinde danışanlarını kabul etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Gıda Alerjileri

Tip 2 Diyabet

Tip 1 Diyabet

Alkali Diyet

Enteral Beslenme

Doğum Sonrası Ve Emzikli Beslenmesi

Kişiye Özel Diyetler

Koruyucu Sağlık Hizmeti

Parenteral Beslenme

Yeme Bozuklukları

Genetik Hastalıklarda Beslenme Ve Diyet

Menopoz Dönemi Beslenme Ve Diyet

Yemeğe Bağlı Şeker Düşmesi (Reaktif Hipoglisemi)

Sigaraya Bağlı Kilo Problemleri

Gıda İntoleransı

Bebeklerde İnek Sütü Alerjisi

Zayıflık Ve Kilo Alamama Sorunları

Seyahatlerde Beslenme

Özel Durumlarda (oruç-bayram-ameliyat Sonrası Vb) Beslenme

Kadınlarda Adet Dönemi Ve Beslenme

İçeceklerin Özellikleri Ve Değerleri

Madde Bağımlılığı Ve Beslenme Problemleri

Bölgesel Yağlanma Ve Kilo Kontrolü

Yaşlı Beslenmesi

Yatalak Hasta Beslenmesi

Kronik Hastalıklarda Beslenme Tedavisi

Zayıflama (Kilo verme) tedavisi

Kilo Problemleri

Sağlıklı Beslenme

Kavitasyon

Genel Diyet

Bebek Beslenmesi

Gebelik Dönemi Beslenmesi

Okul Çağı Beslenmesi

Sporcu Beslenmesi

Hipertansiyon Ve Beslenme

Gut Hastalığı Ve Diyet Tedavisi

Diyabet / Insulin Direnci Ve Diyet Tedavisi

Diyet Ürünleri

Kilo Kontrolü

Diyet Ve Doğru Beslenme

Besinler Hakkında Herşey

Obezite

Akdeniz Anemisi

Aşırı Kilo Alımı

Bağırsak Enfeksiyonu

Diyabet (Şeker) Hastalığı Ve Diyeti

Besin Hazırlama Ve Pişirme Teknikleri

Besinlerin Saklanma Koşulları

Kolestrol, Trigliserid Vb Yüksekliğinde Beslenme

Tedaviler

Çocuk ve adölesanlarda beslenme

Çocuk ve ergenlerde kilo kontrolü

Zayıflama programı

Kurumsal beslenme danışmanlığı

Gebelik ve beslenme

Gut hastalığı ve beslenme

Sağlıklı kilo alma

Kalp damar hastalıkları ve beslenme

Yaşam koçluğu

Yeme bozukluklarına yönelik beslenme programları

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 433 41 06

Anlaşmalı Kurumlar

 • Aselsan
 • Tai

Son Cevapladığı Sorular

 • Yüz zayıflığı

  Hocam meraba yardımcı docentsiniz inşallah prof'da olursunuz benim sorum şu olacak boyum:1.80 yaşım:20 kilo:78,80 arası yüzüm çok zayıf el bileklerimde çok zayıf özellikle yüzüm'ün dolgunlaşması için ne önerirsiniz doğal çözüm,egzersiz v.b şimdiden teşekkürler bakisolmaz63@gmail.com

  Doktor Cevabı:
  Dr.Öğr.Üyesi Tuba Günebak

  Dr.Öğr.Üyesi Tuba Günebak

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 41 06

  Merhabalar, kilonuz aslında normal görünüyor. ama bu noktada vücudunuzdaki yağ dokusu miktarı önem taşıyor. ölçüm aldırma şansınız var mı? o noktada daha detaylı bilgi verebilirim.

 • Zayıflık sorunu

  Merhabalar hocam yaşım 19 kilom 61 hiç kilo alamıyorum hocam spor yaptım oda olmadı karbonhidrat tozu kullanıcaktım önermediler bana ve yanaklarımda çökme yüzüm çok zayıf hocam ne yapmalıyım

  Doktor Cevabı:
  Dr.Öğr.Üyesi Tuba Günebak

  Dr.Öğr.Üyesi Tuba Günebak

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 41 06

  Merhabalar, boyunuz kaç acaba? kilo almanın sırrı, hacmi küçük, enerji yoğunluğu büyük ürünleri tüketmekten geçer. saygılarımla.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Değerlendirmeleri (2)

2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Merve N.

Tuba Günebak sayesinde giydiğim kıyafetlerle mutlu oluyorum. Bir zamanlar ne kadar kalorili besinler yesem de bir türlü kilo almak nedir bilmiyordum. Tuba Günebak analizler sonucundan da gerçekten şişmanlık gibi bir hastalık olan zayıflığım olduğunu söyledi. Fazla zayıflığım yüzünden sürekli hastalanıyordum, unutkanlığım, ağrılarım oluyordu bu şikayetlerimi de diyetisyen Tuba hanıma anlattım.Bu zayıflığın neden olabileceği üzerine biraz konuştuktan sonra neler yapabileceğimizi konuştuk.Tuba Günebak sırf kilo almak için öyle sürekli abur cuburlara yüklenmemem gerektiği konusunda beni uyardı. Sağlıklı bir şekilde kilo almaya başlamak için Tuba Günebak ne derse yapmaya hazırdım zaten ve yaptımda. Şuanda diyetisyen Tuba hanım ile 3 aydır devam eden bir beslenme programımız var ve her şey çok yolunda ilerliyor. Almam gereken kiloyu aldıktan sonrada Tuba Günebak ile beraber sağlıklı beslenmeye devam edeceğimi düşünüyorum. 01-11-2017

Sedef I.

Menopoz her kadının korkulu rüyası gibi bir şey. Bizim evde de annem menopoz rüzgarları estirmeye başlamıştı ve sonu gelmek bilmiyordu. Aldığı kilolardan dolayıda mutsuzdu ne yapsak ne yapsak derken beslenme ve diyetetik uzmanı tuba günebaktan randevu aldım ve annemi tutup götürdüm. Tuba günebak annem için sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı hazırladı. Bu dönemde vücudumuzdaki değişimlere göre besinler tüketmemiz gerektiğini diyetisyen tuba hanımdan öğrenmiş olduk. menopoz döneminde yaşanan bir çok değişikliğin sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler ile önüne geçebilmek mümkünmüş. Tuba Günebak her konuda gerekli ayrıntıyı bize anlattı ve belirli aralıklar ile beslenme programımızı değiştirdik.Menopoz sıkıntısını atlattıktan sonra bile annem diyetisyen tuba günebak ile sağlıklı beslenme programlarına devam etmekte. 22-09-2017

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Dr.Öğr.Üyesi Tuba GÜNEBAK tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.