Uzm. Dyt.

Sabiha ATAÇ ASAN

Diyetisyen - Bursa

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Zayıflama (Kilo verme) tedavisi, Diyet Ve Doğru Beslenme, Kilo Kontrolü, Zayıflama diyetleri, Sağlıklı kilo alma, Diyabet diyeti... Tümü

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0 (850) 811 52 99
* Standart tarife ile ücretlendirilir.
Randevu Al

Randevu Takvimi

 • Özel Jimer Hastanesi
  AdresOdunluk Mahallesi, Mihraplı Cd. No:6 (Carrefour arkası)  Nilüfer, Bursa 
  Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.

Hakkında

Sabiha ATAÇ ASAN Kimdir?

Uzm. Dyt. Sabiha ATAÇ, 1985 yılında Bursa'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde başladığı eğitimini başarıyla tamamlayarak Diyetisyen Unvanı almıştır.

Hacettepe Üniversitesi Yetişkin ve Onkoloji Hastaneleri’nde, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde, Ankara İhsan Doğramacı ve Dr. Sami Ulus Çocuk Hastaneleri’nde, Bursa Acıbadem Hastanesi’nde total parenteral beslenme, endokrin ve metabolizma-hastalıklarda hastalıklarda beslenme, ana-çocuk beslenmesi, kurum beslenmesi konularında stajyer diyetisyen olarak görev almış olan Dyt. Sabiha ATAÇ, Mezuniyetinin ardından Bursa’da o dönem yeni açılmakta olan Özel jimer hastanesinde çalışma hayatına atılmış ve tüm kuruluş süreçlerini yöneterek bu kurumda 10 yılı aşkın süredir danışan kabul etmektedir.

Yüksek lisans eğitimini ise Acıbadem üniversitesi beslenme ve diyetetik bölümünde Prof Dr. Murat Baş danışmanlığında tamamlamış olup Uzman Diyetisyen ünvanına hak kazanmıştır. 

Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonun düzenlediği eğitim basamaklarını tamamlayarak Futbolcu Diyetisyenliği uzmanlığını almış, ulusal ve Uluslar arası pek çok kongre ve kurslara katılımlar sağlamış olup geriatri diyetisyenliği, kardiyometabolik sendrom diyetisyenliği, karbonhidrat sayımı ve diyabet diyetisyenliği konuları da uzmanlık alanlarıdır. çalışmakta olduğu kurumda obezite ve kronik hastalıklarda tıbbi beslenme tedavilerinin yanı sıra infertilite,polikistikover, gebelik ve emziklilk dönemlerinde beslenme alanında da yoğun çalışmaları mevcuttur. lisans tezini anne sütünün önemi ve yüksek lisans tezini ise polikistik over sendromlu kadınlarda diyet tedavisi üzerine çalışmıştır. 

Meslek  hayatı boyunca Ankara İli Çevresi Annelerin Emzirme Durumları ve Etkileyen Faktörlerin Saptanması ( Hacettepe Üniversitesi ve Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Doğum Hastanesi Kapsamında), Ankara İli Çevresi 65 Yaş Üstü Bireylerin Beslenme Durumlarının Saptanması, Enteral ve Parenteral Nutrisyon, Yanıklı Hastalarda Beslenme Destek Tedavisi ve Enteral-Parenteral Yol İle Glutamin Kullanımı - Olgu Sunumu, Onkolojik Hastalıklarda Beslenme, Çocukluk Döneminde Beslenme, Karbonhidrat Metabolizması hastalıklarında Beslenme Destek Tedavisi, Protein Enerji Malnutrisyonunda Beslenme Destek Tedavisi, Obezite ve Kilo Kontrolünde Beslenme Destek Tedavisi, ISO 22000 Kalite Güvence Sistemleri, Sporcularda Müsabaka Öncesi, Sırası ve Sonrasında Beslenme, Anne Sütü ve Önemi, Anne Sütü Beslenmenin Üstünlükleri, Gebe ve Emziklilik Dönemlerinde Beslenme, Gebelikte Demir ve Folik Asidin Önemi, Menopoz ve Osteoporoz Döneminde Beslenme, İdeal kilo ve obezite, Okul öncesi ve okul çağı döneminde beslenme, polikistik over  sendromlu kadınlarda kurkumin veya beyaz fasulye ekstresi desteğinin antropometrik ve biyokimyasal parametrelere etkisi konularında çalışmalar hazırlamıştır. Çok sayıda dergi ve gazete köşelerinde televizyon programlarında toplum beslenmesi adına bilgilerini paylaşmaya çalışmaktadır. Sporcu beslenmesi üzerine özellikle profesyonel spor eğitmenleri ve fizyoterapistler ile işbirliği yapmaktadır. Bursa da pek çok rotary klup, dernek, okul ve kreşlere eğitimler vermekte ve beslenme danışmanlığı yapmaktadır. Hastalıklarda diyet tedavileri ile ilgili bursa’daki pek çok endokrinolog, jinekolog hekim ve tüp bebek merkezleri konsültasyonu ile multidisipliner çalışmalar yürütmektedir.

Uzm. Dyt. Sabiha ATAÇ, mesleki çalışmalarına Bursa Özel Jimer Hastanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Zayıflama (Kilo verme) tedavisi

Diyet Ve Doğru Beslenme

Kilo Kontrolü

Genel Diyet

Çocukluk Çağında Beslenme

Diyabet / Insulin Direnci Ve Diyet Tedavisi

Diyabet (Şeker) Hastalığı Ve Diyeti

Yemeğe Bağlı Şeker Düşmesi (Reaktif Hipoglisemi)

Kronik Hastalıklarda Beslenme Tedavisi

Gebelik Dönemi Beslenmesi

Doğum Sonrası Ve Emzikli Beslenmesi

Sporcu Beslenmesi

Kilo Problemleri

Sağlıklı Beslenme

Gut Hastalığı Ve Diyet Tedavisi

Zayıflık Ve Kilo Alamama Sorunları

Besinler Hakkında Herşey

Seyahatlerde Beslenme

Tip 1 Diyabet

Tedaviler

Zayıflama diyetleri

Sağlıklı kilo alma

Diyabet diyeti

Çocuk ve adölesanlarda beslenme

Çocuk ve ergenlerde kilo kontrolü

İnsülin direnci ve metabolik sendrom

Gebelik ve beslenme

Gebelikte sağlıklı kilo alımı ve emzirme dönemi beslenmesi

Kalp damar hastalıkları ve beslenme

Karbonhidrat sayımı

Troid hastalıklarında beslenme

Reaktif hipoglisemi ve beslenme

Beslenme planı

Gut hastalığı ve beslenme

Vücut Analizi

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 52 99

Son Cevapladığı Sorular

 • 17.2.2008 tarihinden çorba diyeti yapıyorum.içindekiler;soğan,havuç,kereviz

  17.2.2008 tarihinden çorba diyeti yapıyorum.içindekiler;soğan,havuç,kereviz,patates,brokoli,ısırgan,ıspanak,karnıbahar,maydanoz , nane acı salça,ve kaşık sarı mercimekle,bulgur bu karışımı püre yapıyorum ve 1 kaşık yağla 1 tatlı kaşığı mısır unu ile kavurup içine döküyorum.1 dilim uno kepek ve 1 ade... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dyt. Sabiha ATAÇ ASAN

  Uzm. Dyt. Sabiha ATAÇ ASAN

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 52 99

  Merhaba merih hn, haftalık 0,5 - 1 kg kaybı ideal dir. günde 6 öğün 3 ana 3 ara olmak üzere tüketmelisiniz. uzun süre aç kalmayınız, aç kalarak diyet yapmamalısınız, tükettiğiniz kalori biraz kısıtlı az yağlı sebze yemekleri tüketebilirsiniz. sürekli çorba içmak zorunda değilsiniz. daha düzenli besl... Cevabı gör

 • Mrh dr.hanım benim sorum şu ben 5 yıldır diyetle urşırorum hep kendim çabal

  Mrh dr.hanım benim sorum şu ben 5 yıldır diyetle urşırorum hep kendim çabaladım ve1 yıl önce doktor ile 10 kilo verdim ama bıraktıktan sonra tekrar aldım tekrar aynı diyete başlasam işe yararmı acaba bide benim sürekli yeme isteyi oluştu bunu nasıl engeleye bilirim ve tatlı tuketimim istesemde yiyio... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dyt. Sabiha ATAÇ ASAN

  Uzm. Dyt. Sabiha ATAÇ ASAN

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 52 99

  Merhaba öncelikle daha önceki diyetin size uygun olup olmadığına bir diyetisyene danışıp karar verin, istemeden tatlı tüketmenizin sebebi kan şeker profilizdeki bozukluktan dolayı olabilir bir endokrinog hekimle görüşebilirsiniz. diyet psikolojisine girip motivasyonunuzu bozmayın, hayatınız boyunca... Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dyt. Sabiha ATAÇ ASAN tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.