Dyt.

Mehlika Öktem Boz

Diyetisyen - İzmir

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Diyet Ve Doğru Beslenme, Zayıflık Ve Kilo Alamama Sorunları, Tip 2 Diyabet, Çocuk ve adölesanlarda beslenme, Diyabet diyeti, Kalp damar hastalıkları ve beslenme... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

11 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Kilo alamama

  Hocam merhaba 19 yasindayim ogrenciyim boy 184 kilo 70 . 10 kilo almak istiyorum ama nasil alabilir im . balik yagi hapi kullanmak istiyorum sizce kilo aldirirmi

  Doktor Cevabı:
  Dyt. Mehlika Öktem Boz

  Dyt. Mehlika Öktem Boz

  Balık yağı hapı omega-3 yağ asitleri yönünden zengindir fakat kilo aldırıcı bir özelliği yoktur. öncelikle ihtiyacınıza göre yeterli kaloriyi alıp almadığınız, herhangi bir fizyolojik sorunun olup olmadığı belirlenmelidir. daha sonra besin destekleri yerine iştah açıcı besinlerden yararlanılarak bes... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Mehlika Öktem Boz Kimdir?

Diet Time Polikliniğinin kurucu diyetisyeni Mehlika Öktem Boz 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin farklı klinik ve polikliniklerinde toplu beslenme hizmetinde bulundu. Endokrin ve dahiliye polikliniklerinde klinik diyetisyeni olarak görev aldı.

2004 yılında özel bir zayıflama merkezinde obezite tedavisinde diyetisyen olarak çalışmaya başladı. Dünya mutfaklarına olan ilgisi nedeniyle bir süreliğine Fransa ve İtalya’da bulundu (Sommier de Villa Nime,Fransa - Seggiovia Monte Solaro Roma, İtalya).

2005 yılında Türkiye’de bir diyetisyenin kurduğu ilk poliklinik olma ünvanına sahip Diet-Time Polikliniğini açtı.O tarihten bu yana profesyonel ekibiyle danışanlarına sağlıklı beslenme ve diyet hizmeti sunmakta ve kurumsal beslenme alanında farklı sektörlerle işbirliği içerisinde çalışmalar yürütmektedir. İzmir’in köklü okullarına kurumsal danışmanlık yapmakta, menülerini planlamakta, ayrıca öğrenci ve velilere yönelik seminerler düzenlemektedir. Tanınmış restaurantlara diyet ve lezzetin buluştuğu tariflerden oluşan menüler hazırlamakta ve Türkiye’nin önde gelen gıda üretim firmalarına danışmanlık hizmeti vermektedir.

Beden sağlığının bütüncül bir yaklaşım gerektirdiği inancıyla yakın zamanda estetik ve fitness birimlerini de hizmete sunan Mehlika Öktem Boz; danışanlarının yaşam kalitesini yükseltmek ve Diet-Time’da edindikleri kazanımları hayat boyu sürdürmelerini sağlamak ilkesinden hareketle ekibinde bulunan medikal estetik hekimi,estetik ve plastik cerrah,diyetisyen,uzman estetisyen ve spor eğitmenleri ile profesyonel sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Toplum sağlığı ile ilgili çalışmalar da yapan Boz, sağlıklı beslenme ve diyet konularında bir çok dergi ve internet sitesine yazılar yazmakta, televizyon programlarına ve konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır.

Ege Genç İş Adamları Derneği üyesi Mehlika Öktem Boz biri kız biri erkek ikiz çocuk annesidir ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.Yoğun iş temposu ile ikiz annesi ve eş olmanın getirdiği sorumlulukları başarıyla harmanlarken, sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya da özen göstermektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09 2004

Tecrübe: 14 yıl 3 ay

Yabancı Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Diet Time Polikliniği
  08 2005 - Şu Anda
 • Özel Zayıflama Merkezi
  09 2004 - 08 2005

Fotoğraflar

Hobiler

 • Kayak
 • Dünya mutfağı
 • Seyahat
 • Şarap
 • Atıcılık

İletişim bilgileri


 • Özel Diet Time Polikliniği
  AdresCumhuriyet Bulvarı Kalyon Apt. No:219 K:4 D:7 Gündoğdu Meydanı Alsancak Tel: 0 530 668 41 25  Konak, İzmir  Haritayı gör  

  Merkez İmkanları

  • Wi-fi
  • Online Doktor Danışma
  • Otopark (Ücretli)
  • İkram
  • Kredi kartı ile ödeme
  • Nakit

Hastalarının Değerlendirmeleri (1)

1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Son. Y..

Diyetisyen Mehlika Öktemin kurduğu poliklinik benim doğum kilolarımdan kurtardı. Diyetisyen Mehlika buldum ve çok memnun kaldım. Çevremin kilolarımı vermeye başlarsam sütüm kesilir baskıları yüzünden baya bi süre kilolu kaldım. Mehlika Öktem doğru beslenme programı ile hem beni zayıflattı hemde çocuğumun beslenmesin de hiç bir sorun olmadı.Beslenme ve diyetetik alanında kendini çok geliştirmiş bir doktor Mehlika Öktem Boz. Eşimin fazla kiloları içinde başvurduk ve oda çok memnun. artık ikimizde Mehlika Öktem Boz sayesinde sportif ve zayıf bir çiftiz. 08-03-2017

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Dyt. Mehlika Öktem Boz tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.