Dyt.

Derya Dinçer Akın

Diyetisyen - İstanbul

  Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Okul Çağı Beslenmesi, Genetik Hastalıklarda Beslenme Ve Diyet, Besinler Hakkında Herşey, Sağlıklı kilo alma, Kilo alma, Zayıflama programı... Tümü

  Bu hekim siz misiniz?

  Hemen bilgilerinizi güncelleyin

  Bilgilerinizi güncelleyin!

  1 Profil Görüntüleme

  Son 30 günlük profil görüntülenme.

  0 Takvim Talebi

  Toplam randevu takvimi talebi.

  Takvim talep edin

  Hakkında

  Derya Dinçer Akın Kimdir?

  1981 Bolu doğumluyum. 2004 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldum. Mezun olur olmaz Alanya Başkent Üniversitesi Araştırma ve Uygulama  HastanesindeKlinik, Kurum ve Poliklinik diyetisyenliği yaparak göreve başladım. 2004 Kasım ayında V.K.V. Amerikan Hastanesi'nde Kurum Diyetisyenliği ve Hijyen Koordinatörü olarak çalışmak üzere İstanbul maceram başladı. 2005 Ekim ayında V. K.V Medamerikan Polikliniği'nde Poliklinik ve Kurum Diyetisyenliği görevine başladım. Eş zamanlı olarak V.K.V. Özel Koç İlköğretim Okulu ve Lisesine Menü Planlama ve Öğrencilerin Büyüme ve Gelişmelerini takip etmek için danışmanlık yaptım. 2011 Mayıs ayı itibariyle Yeditepe Üniversitesi Hastanesi ve Yeditepe Üniversitesi Bağdat Caddesi Polikliniği olmak üzere iki ayrı yerde Beslenme ve Diyet Bölümü Koordinaörlüğü görevini yürütmekteyim. 

  Çalışma alanlarım;

  Yatarak hizmet alan hastalara hastalıklarına göre (Kardiovasküler Hastalıklar, Diyabet, İnsülin Direnci, Böbrek Hastalıkları, Karaciğer Hastalıkları, Onkolojik Hastalıklar, Nutrisyonel olarak özel durumlarda, Yoğun Bakım Hastalarının beslenmelerini düzenlemek)

  Polikliniğe gelen danışanlarıma bireysel olarak yaşam ve çalışma şartlarına göre  (Obezite, Kilo Alma, Gebelik öncesi ve sonrası beslenme, Emzikli dönem Beslenmesi, Bebek- Çocuk ve Erkenlik dönemi özel beslenmesi, Tüp bebek beslenmesi, Kistik Fibrozis, Çölyak vb. gibi hastalıklara sahip bireylerde özel durum beslenmesi, vb.) beslenme programlarını oluşturmak, düzenlemek ve takip etmek.

  Ayrıca Çoçuk Diyabet Diyetisyenliği (Karbonhidrat Sayımı), Evde ve Bakımevlerinde  bakıma muhtaç insanların beslenmesi (Geriatrik- Yaşlılık Beslenmesi), Evde Nutrisyonel Beslenme gibi beslenme hizmetleri vermekteyim. 

  Kurumsal olarak, Yatan hasta ve personel menülerini düzenleme, hijyen koordinatörlüğü gibi hizmetlerde vermekteyim.

  Bunların dışında Kurumsal olarak da okullara ve şirketlere menü planlama, sağlıklı beslenmeye ve hastalıklara yönelik eğitimler, şirket çalışanlarına yüksek konsantrasyon ve performans artırıcı beslenme danışmalığı (Kurumsal Wellness) hizmetleri vermekteyim.

  Diploma aldığı kurum

  • BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

  İletişim bilgileri


  • Yeditepe Üniversitesi Hastanesi
   Adresİçerenköy Mah. Hastane Yolu Sok. No: 102-104  Ataşehir, İstanbul  Haritayı gör  
  • Yeditepe Üniversitesi Bağdat Caddesi Polikliniği
   AdresBağdat Cad. No:238 Göztepe  Kadıköy, İstanbul  Haritayı gör  

  Hakkında Değerlendirme Yapın

  Hakkında değerlendirme yapın

  Dyt. Derya Dinçer Akın tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

  DEĞERLENDİR


  .