Uzm. Dyt.

Deniz BERKSOY

Beslenme ve Diyetetik (Diyetisyen) - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Besinlerin Saklanma Koşulları, Genetik Hastalıklarda Beslenme Ve Diyet, Kronik Hastalıklarda Beslenme Tedavisi, Yeme bozukluklarına yönelik beslenme programları, Kilo verme diyetleri, Karbonhidrat sayımı... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

41 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Gebelik sekeri

  Merhabalar ben 25 haftalk gebeyim gebelik sekerim var dikkat ediyorum sekerim siniri gecmiyor . bebege cig badem ve findigin faydali olduğunu ogrendim . gunde 1 avuc cig badem findik yiyorum sekerimi yukseltirmi ?

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

  Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

  Merhabalar esra hanım; kesinlikle yükseltmez. badem veya fındık protein ağırlıklı besinlerdir ve omega-3 açısından zengindir. bu sebeple rahatlıkla tüketebilirsiniz. miktar olarak 1 avucu geçmemeye çalışın.

 • Gebelik seker hazir yoğurt

  Merhaba 8 haftalik gebeyim hba1c 6.1 aclik 134 tokluk 154 insulin drenci yok doktor bana diyet verdi uyguluyorum fakat internette hazir yogurtta seker var diye okudum hazır yoğurt yiyorum ama farkinda olmadan zararli birşeymi yapıyorum hazır yoğurt ayran tüketiyorum sizce zararlimi yada faydalimi

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

  Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

  Merhabalar, eğer hazır yoğurt meyveli yoğurt ise şeker olur, ama sade olanlarında şeker olmaz. yine de gebelik süresince paketli hazır gıdalardan uzak durmanızda fayda var.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Diyetisyenin İletişim bilgileri

Hakkında

 1. Deniz BERKSOY Kimdir?

  Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY, lisans öncesi eğitimlerinin ardından Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olarak Diyetisyen unvanı almıştır. 4 yıllık lisans eğitimi süresince İzmir Kent Hastanesi, İzmir Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Uygulama Ve Araştırma Merkezi, Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi, Ankara Dışkapı SSK Çocuk Hastanesi gibi Türkiye'nin önde gelen hastanelerinde stajlar yapmıştır.

  2008-2011 yılları arasında Ankara Üniversitesi BESYO Spor Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans derecesini almış ve Uzman Diyetisyen olmuştur. Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca pek çok seminer ve kongreye katılmıştır. 2008 yılında Ankara - İstanbul - İzmir İllerinde Çalışan Sağlık Personeli’nin Obezite Prevelansı’ başlıklı lisans tez araştırması Japonya’nın Yokohama kentinde ‘15. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nde - ICD - poster olarak sunulmuştur.

  Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY'un, 2011 yılında ‘İzmir ve Ankara İllerinde Yaşayan Kadınların Fiziksel Aktivite Düzeylerini ve Beslenme Alışkanlıklarını Etkileyen Faktörlerin Karşılaştırılması’ başlıklı yüksek lisans tez çalışması Antalya’da ‘1. Uluslararası Fiziksel Aktivite, Beslenme ve Sağlık Kongresi’nde sözel bildiri olarak sunulmuştur.

  Üstün Yemekçilik, Base Life Club Spor Merkezi, HDL Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi gibi merkezlerde beslenme eğitimi ve danışmanlık hizmeti vermiş olan Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY, Sky Tv, Yeni Asır Tv, STV, Ege Tv, Star Tv gibi kanallarda beslenme ve obezite konularında haberleri yayınlanmış, Diva, Yeniasır, 9 Eylül, Bugün, Posta, Habertürk, Hürriyet gibi gazete ve dergilerde beslenme ile ilgili çeşitli konularda haber ve yazıları yayınlanmıştır ve yayınlanmaya devam etmektedir.

  2012 yılında İzmir - Konak'ta kurduğu Deniz Diyet Danışmanlık Hizmetleri'nde danışanlarına kilo verme, kilo alma, hamilelik ve emziklilik döneminde beslenme, çocukluk ve ergenlik döneminde beslenme, hastalıklarda beslenme, spora özel beslenme vb. hizmet vermeye devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

Hastalarının Yorumları (2)

2 Yorum Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Deniz Hanım sayesinde kısa zamanda ciddi yağ kaybı sağlayarak istediğimiz sonuca ulaştık. Doğru beslenme programı, sıkı motivasyonu ve güler yüzüyle konusunda gerçekten uzman! Artık ayna karşısında çok daha mutluyum ve bu mutluluğun en büyük mimarı olarak kendisini görüyorum. İyi ki Deniz Hanım'ı seçmişim. 25-11-2015

Deniz Hanım sayesinde kısa zamanda ciddi yağ kaybı sağlayarak istediğimiz sonuca ulaştık. Doğru beslenme programı, sıkı motivasyonu ve güler yüzüyle konusunda gerçekten uzman! Artık ayna karşısında çok daha mutluyum ve bu mutluluğun en büyük mimarı olarak kendisini görüyorum. İyi ki Deniz Hanım'ı seçmişim. 25-11-2015

2 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.