Doç. Dr.

Barış Öztürk

Diyetisyen - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları:Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

18 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Şekerli yiyemiyorum

  Merhaba. şikayetim şu, şekerli şeyler yiyince 5 dk içerisinde başıma inanılmaz ağrı yapışıyor. meyve dahi yiyemz oldum. kan şekim 104 demir 24 demir bağlama 437 ve vitamin değerlerim de oldukça düşük, şekerli yiyememin bunlarla bir alakası var mı yada neden kaynaklanıyor. gerçekten bu konuda yardımı... devamı

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Barış Öztürk

  Doç. Dr. Barış Öztürk

  Merhaba şekerli besinleri tükettikten sonraki şikayetlerinizin sebebi insülin direncidir. aşağıdaki testleri yaptırırsanız emin olabiliriz. homair vit d3

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Barış Öztürk Kimdir?

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde tamamlayarak Diyetisyen ünvanı almıştır. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi süresince Obezite, Diyabet, Oksidatif Stress, Antioksidan Metabolizması, Klinik Beslenme, Fonksiyonel besinler, Toplu beslenme sistemleri, Besin hijyeni, Besin Mikrobiyolojisi, Probiyotikler, Kefir, Beslenme Genetiği, Moleküler Beslenme, Beslenme-Kanser ilişkisi konularında tez çalışmaları ve araştırmalar yapmış, klinik deneyimler kazanmış ve saha araştırmalarına katkılarda bulunmuştur. Beslenme ve Diyetetik alanında çeşitli üniversitelerde Yard.Doç.Dr. ünvanı ile öğretim üyesi olarak görev yapmış ve YÖK nezdinde Doç.Dr. ünvanı almıştır.

Üniversite hastanelerinde Klinik Beslenme ünitesi, Diyet Polikliniği, Nutrisyon Destek Ünitesi, Nutrisyon Eczanesi ve Toplu Beslenme birimlerinin kuruculuğunu üstlenmiş, Kalite Akreditasyon Birimi yöneticiliği yapmıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi kurucuları arasında yer alarak Fakülte Dekan Yardımcılığı, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmüş, Birçok önlisans, lisans, yükseklisans ve doktora programlarının açılmasında öncü rol üstlenmiştir. Uluslararası Kardiyometabolik Sendrom Kongresinin organizasyonu başta olmak üzere, çok sayıda bilimsel ve sosyal organizasyonun gerçekleştirilmesini sağlamıştır. British University of Nicosia Rektör yardımcılığı görevine atanarak bu üniversitede birçok Fakülte ve Yüksekokulun kuruluşunu sağlamış, üniversitenin YÖK tarafından tanınmasında aktif rol üstlenmiştir.

Doç. Dr. Öztürk, ulusal ve uluslararası pek çok kongreye davetli konuşmacı olarak katılmış bunların yanı sıra yürüttüğü çalışmaların raporlarını da bu kongrelerde sözlü bildiri olarak sunmuştur. Ayrıca uluslararası ve ulusal dergilerde makaleleri yayınlanmıştır.

Halen Biruni Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarını sürdürmekte ve İrene Group Bünyesinde İrene Diet&Wellness, İrene Academy, Catering, Medikal ve diğer sağlık hizmetleri alanında yeni oluşumlara öncülük yapmaya devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

İletişim bilgileri


 • Biruni Üniversite Hastanesi
  AdresBeşyol Mh. Eski Londra Asf No:10 Florya / İstanbul  , İstanbul  Haritayı gör  
 • Hospitaleste
  AdresÇilekli Cd, Gazeteci Ümit Deniz Sk. No:1, 34330 Etiler – Beşiktaş / İstanbul – TÜRKİYE  Beşiktaş, İstanbul  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Barış Öztürk tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.