Uzm. Dr. Dt.

Şule ŞİMŞEK

Diş Hekimi, Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) - Antalya

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Dişler Arasında Boşluk, Diş, Çene Ve Yüz Arasındaki Uyumsuzluklar, Diş Kırılması, Yer tutucular, Çocuk protezleri, Kanal tedavisi... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 811 37 51
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Özgeçmişi

Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK, 27 Ağustos 1971 tarihinde Ankara'da doğmuştur. İlk okula 1978 yılında Almanya’da başlamıştır. Ortaokul ve lise eğitimini ise Ankara’da tamamlamış, ardından lisans eğitimine Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde başlamıştır. 1996 yılında mezun olmuştur ve Diş Hekimi unvanı almıştır. Lisans eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi Pedodonti Anabilim Dalı'nda uzmanlığını almıştır. İhtisas eğitimini alırken aynı üniversitenin Anabilim Dalı kürsüsünde Araştırma Görevlisi olarak da bulunmuştur. Uzmanlık eğitiminin son yılı olan 2002 yılında bir yandan da Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır.

Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK, 2002 yılında Yeditepe Üniversitesindeki akademik görevinden istifa ederek klinik hekimliğine yönelmiştir ve Marmaris’ de özel muayenehaneciliğe başlamıştır. 2008 yılında Eskişehir’e taşınmıştır ve OldcityDent Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin Pedodontisti olarak mesleki çalışmalarını bir süre burada devam etmiştir. 2012 yılında ise ailevi nedenlerle Antalya’ya taşınmıştır .Sonrasında Özel Attelia Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğinde Pedodontist olarak hastalarına hizmet vermiştir.2016 yılından beri kendi muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.  Çok küçük yaşı veya zihinsel-bedensel özel durumu nedeniyle normal muayenehanede tedavi edilemeyen hastalara yaklaşım sağlayabilmek için hep ameliyathanesi olan merkez ve hastanelerde çalışmayı tercih etmiş olan Dt. ŞİMŞEK, 2014 yılı başından beri Meya Yayın Grubu tarafından organize edilen "Botoks/Dermal Dolgu ve Modal Enstitute" hocaları tarafından Türkiye’de verilen Ortodonti - Ortopedi Eğitimlerinin Tercümanlığını yapmaktadır.

İyi düzeyde İngilizce (okuma, yazma ve konuşma) ve daha iyi düzeyde Almanca (okuma, yazma ve konuşma) bilgisi olan Uzm. Dr. Dt. ŞİMŞEK, 2010 doğumlu olan bir çocuk annesidir. Yelken yapmayı ve bisiklete binmeyi tutkuyla sevmektedir. Boş vakitlerinde oğlu ile birlikte kamp yapmak, oyun oynamak ve kitap okumak zevkle yerine getirdiği hobileri arasındadır.

Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK mezuniyet sonrasında;

Fonksiyonel Çene Ortopedisi ile erken dönem bozuklukların tedavisi (Dr. Patricia Valerio Modal Enstitute - Ekim 2012 )

Sabit Ortodontik Tedaviler (Dr. Patricia Valerio Modal Enstitute - Ekim 2012)

Şeffaf plaklarla ortodontik tedavi (Prof. Dr. Tae Weon Kim, Dr. Niels Stucki / Vestiyer Akademi - Şubat 2013)

Fonksiyonel Çene Ortopedisi ile erken dönem bozuklukların tedavisi – İleri seviye (Dr. Patricia Valerio Modal Enstitute - Mart 2013)

Temporomandinbuler eklem ve uyku bozukluklarının tedavisi (Dr. Patricia Valerio Modal Enstitute - Nisan 2013)

Genişletilmiş Ortodontik Tedavi Eğitimi-1 (Dr. Saulo Gribel PhD, Dr Mamede Anderson PhD / Modal Enstitute - Mayıs 2013)

Genişletilmiş Ortodontik Tedavi Eğitimi-2 (Dr. Saulo Gribel PhD, Dr. Mamede Anderson PhD / Modal Enstitute - Eylül 2013)

İleri Ortodontik Tedavi Eğitimi (Dr. Saulo Gribel PhD, Dr. Mamede Anderson PhD / Modal Enstitute - Kasım 2013)

Botoks ve Dermal Dolgu Eğitimi (Prof. Echart Haneke / Medya Yayın) Eylül 2015)... gibi birçok ulusal ve uluslararası mesleki eğitime katılmıştır.

Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK, hedef yaklaşımını şu şekilde özetlemektedir; "Pedodontist olarak temel hedefim çocuğunuzun sağlıklı süt dişleri, doğru çiğneme, solunum ve yutkunma fonksiyonları ile ideal daimi dişlenmeye, optimum estetiğe ulaşmasına rehberlik etmektir. Dolayısıyla koruyucu uygulamalarla tedavi ihtiyacını azaltmaya, büyüme - gelişim takibi ile gereken müdahaleyi doğru zamanda yapmaya çalışırım. Çocukların artık çok erken yaşta diş hastalıklarına maruz kalması nedeniyle ebeveynlerin etkin şekilde bilgilendirilmesini önemserim."

Ayrıca, normal klinik koşullarda tedavisi yapılamayan çok küçük çocukların, fiziksel veya zihinsel engelli bireylerin genel anestezi altında tedavilerinin yapılması, çürük ile beraberinde getirdiği ağız ve diş hastalıklarının önlenmesine yönelik koruyucu uygulama ve bilgilendirmeler ve çenelerin normal büyüme ve gelişimini engelleyen düzensizlik ve alışkanlıkların giderilmesine, oluşan düzensizliklerin tedavisine yönelik "Fonksiyonel Çene Ortopedisi" uygulamaları mesleki özel ilgi alanlarındandır..

İyi düzeyde İngilizce (okuma, yazma ve konuşma) ve daha iyi düzeyde Almanca (okuma, yazma ve konuşma) bilgisi olan Uzm. Dr. Dt. ŞİMŞEK, 2010 doğumlu olan bir çocuk annesidir. Yelken yapmayı ve bisiklete binmeyi tutkuyla sevmektedir. Boş vakitlerinde oğlu ile birlikte kamp yapmak, oyun oynamak ve kitap okumak zevkle yerine getirdiği hobileri arasındadır.

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Almanca

Diplomalar ve Sertifikalar

Fotoğraflar

Hobiler

 • Yelken Yapmak
 • Bisiklete Binmek
 • Kitap Okumak

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 37 51

Son Cevapladığı Sorular

 • Dişteki oyuklar

  Merhaba benim öndeki dişimin yüzünde ufak bir oyuk var ama oyuk tamamen beyaz çürük gibi durmuyor yemek yediğim zaman biber felan kalıyor nasıl olduğunuda bilmiyorum ne yapmalıyım

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK

  Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 37 51

  Merhaba sayın melda, öncelikle kendi kendinize yapabileceğiniz -standart ağız bakımınızı aksatmamak dışında- pek birşey olmadığını söylemek zorundayım. ayrıca bahsettiğiniz durumun teşhisini de mutlaka diş yüzeyini muayene edecek hekime bırakmamız gerekir. ancak beyaz bir lekeden bahsediyorsak akl... Cevabı gör

 • Dişler arası boşluk

  Merhabalar şule hanım kolay gelsin 6 yaşında oğlum var yan yana bulunan dişleri çekildi ve arasına diğer dişlerle birleşmesin diye tel konulacakmış yardımcı olabilirmisiniz ve bu işlemin diş çekiminden sonraki süresi nedir acaba?

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK

  Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 37 51

  Merhaba sayın birgül. 6 yaş daimi dişlemeye geçişin başlamasını beklediğimiz önemli bir yaştır. gelecekte düşsel bir capraşıklığa neden olmamak için her süt dışının beklenen ömrü boyunca tam ve sağlıklı olarak yerinde bulunması, gelecek dışın yerini tutması gerekir. size önerilerin bir yer tutucu o... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.