Yrd. Doç. Dr.

Pınar KARATABAN

Diş Hekimi, Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Ağız Kokusu (Halitosis), Süt Dişi Çekilmesi, Çocukluklarda Diş Çürükleri, Yer tutucular, Çocuk protezleri, Kanal tedavisi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

86 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Sebepsiz diş agrısı

  İyi günler.. sol arka dört dişim sürekli sızliyor ve migren atağımla birlikte zonklamaya başliyor ve göze vuruyor çekilen röntgende hiç bi sorun gözükmüyor. şimdiden teşekkürler

  Doktor Cevabı:
  Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

  Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

  Merhaba, eğer dişlerinizde herhangi bir çürük yoksa bir kbb uzmanına muayene olmanızı öneririm..

 • Diş ağrısı

  Merhaba doktor hanım benim dişlerimin üstünde yağ bezesi çıktı ve hala aldırmadim bu durum beni çok rahatsız ediyor bezenin olduğu bölge sürekli şişiyor ve apse yapıyor doktora gidiyorum sürekli aynı şeyleri söylüyor lütfen bu sorunuma yardımcı olur musunuz teşekkürler.

  Doktor Cevabı:
  Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

  Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

  Merhaba, bahsettiğiniz durum yağ bezesinden ziyade diş absesi gibi anlaşılıyor. abseli bir dişin tedavisi ise kanal tedavisi ya da çekimdir. diş tedavi edilmediği sürece sürekli abse yapmaya devam edecektir. en iyisi bu konu ile ilgili bir kanal tedavisi uzmanına muayene olmak olabilir.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Diş Hekimliğinin İletişim bilgileri

Hakkında

 1. Pınar KARATABAN Kimdir?

  Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN, 1975 yılında İstanbul'da doğmuştur Lisans öncesi öğrenimini 1993 yılında İSTEK Vakfı Uluğbey Lisesi'nde bitirmiştir. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini 1998 yılında tamamlayarak Diş Hekimi unvanı almıştır. 

  Mezuniyeti sonrasında 3 yıl özel bir hastanede kadrolu diş hekimi olarak çalışan Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN, 2001 yılında Marmara Üniversitesi Pedodonti Anabilim Dalı'nda Pedodonti alanında doktora eğitimine başlamıştır. Bu süre zarfında birçok ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve eğitime, çeşitli çalışma ve sunumlarla katılmıştır. 2008 yılında "Serebral Palsi'li Çocuklarda Oklüzyonun Model Analizi ile İncelenmesi, Çürük Oluşum Sıklığı, Periodontal Durum ve Kas Disfonksiyonlarının Değerlendirilmesi" başlıklı tezi ile doktora derecesini ve Dr. Med. Dt  unvanını almıştır.

  Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN, mesleki çalışmalarını sürdürdüğü İmpladent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde başarılı tedaviler uygulamaktadır.

Diploma aldığı kurum

 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.