Dr. Dt.

Esra ÇAKIR

Diş Hekimi, Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) -

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Sedasyonla Çocuk Diş Tedavisi, Diş Ağrısı, Ağız Kokusu (Halitosis), Yer tutucu, Kanal tedavisi, Çocuk protezleri... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

18 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Bebeğim hkk

  Merhaba bebeğim 13 aylık üst ve alt ön toplamda 4 dişi çıktı. üst dişleri çok ayrık şimdi ise alt yan dişlerinden biri çıkıyor üst yan dişleri çıkmadan alt yan dişinin çıkmadı normal midir üst dişleri ayrık olduğu için üst yan dişleri çıkamıyor olabilir mi teşekkürler.

  Doktor Cevabı:
  Dr. Dt. Esra ÇAKIR

  Dr. Dt. Esra ÇAKIR

  Her şey çok normal görünüyor. tüm bebeklerin dişlenme sırası ve zamanı aynı değildir. üst dişlerdeki ayrıklık da beklenen bir durumdur. yan keser dişleri çıktıkça biraz daha birbirlerine yaklaşırlar. bu aylar için endişelenecek bir durum yoktur. iyi günler dilerim.

 • 3 yaşındaki çocukta apse yapan çürük dişler çekilmeli mi?

  Kolay gelsin doktor hanım, 3 yaşında oğlumun bazı dişleri çürük ancak ön iki dişi çok daha fazla çürük ve yaklaşık iki ayda bir apse yapıyor, oğlumun ateşi çıkıyor, huzursuzlanıyor. en son 10 güne yakındır azitro 30 mg bitti ve akabinde augmentin 400 antibiyotik kullanmaktayız. dişinin üstünde dama... devamı

  Doktor Cevabı:
  Dr. Dt. Esra ÇAKIR

  Dr. Dt. Esra ÇAKIR

  Öncelikle geçmiş olsun. kullanabileceğiniz antibiyotikleri zaten kullanmışsınız. tahminimce akut safha artık kronik bir durum almıştır. çocuğunuzu bir pedodontiste götürmenizi tavsiye ederim. muayene sonrası size muhtemelen dişin durumuna göre çekim ya da kanal tedavisi önerilecektir. bu karar için... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Esra ÇAKIR Kimdir?

1983 yılında Aydın’da doğdu.  İlk öğretimini Çine Feride-Raşit Kalkan İlk Öğretim Okulu'nda, Orta okul ve liseyi Çine Mehmet Tuncer Anadolu Lisesi'nde okudu. Diş hekimliği eğitimini 2001-2006 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi'nde aldı. Doktora eğitimini ise 2010 yılında ‘Güçlendirilmiş beyazlatma sisteminin diş rengi ve mine mikrosertliği üzerindeki etkinliğinin in vitro olarak değerlendirilmesi’ isimli tez çalışması ile Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamladı.

Ocak 2011 – Eylül 2014  tarihleri arasında Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde Pedodonti Uzmanı olarak çalıştı. Eylül 2014 itibariyle görevine  Doruk Özel Bursa Hastanesinde devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Diploma aldığı kurum

 • GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Dr. Dt. Esra ÇAKIR tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.