Dil Konusma Bozuklukları Terapisti

Elif Horozoğlu

Dil Konuşma Bozuklukları - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Değerlendirme... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

21 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Konuşma sorunu

  Merhaba doktor hanım ben rusyada yaşıyorum oğlum 3 yaşına girdi ve kelime sayısı çok yetersiz ihtiyaçlarının hiç birini söyleyerek ifade etmiyor bize işaret dili kullanıyor çay su süt baba ve rusça birkaç kelime dışında isteksiz konuşmaya karşı müzik dinlemeyi çok sever dinlediği şarkıların melodisi... devamı

  Doktor Cevabı:
  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Elif Horozoğlu

  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Elif Horozoğlu

  Ayten hanım merhaba. 3 yaşındaki bir çocuğun en az 50 civarı sözcüğü kullanmasını; "anne gel", "araba gitti" gibi basit cümleler kurmasını bekliyoruz. çocuğunuz farklı bir ülkede bulunduğu için hem türkçe hem rusça'ya maruz kaldığından bu durum dil gelişimini yavaşlatmış olabilir. kendiliğinden açıl... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Elif Horozoğlu Kimdir?

Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Elif HOROZOĞLU, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünde başladığı lisans eğitimini 2010 yılında tamamlamıştır. 2013 yılında ise Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapistliği yüksek lisansını bitirmiş ve “Uzman Dil ve Konuşma Terapisti” unvanı almıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapistliği bölümünde doktora eğitimine halen devam etmektedir. 

Dil ve konuşma terapistliği uzmanlık eğitimi esnasında Anadolu Üniversitesi bünyesinde bulunan Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde (DİLKOM) dil ve konuşma bozukluklarının tanısı, değerlendirilmesi ve terapisi alanında 500 saat klinik uygulama yapmış olan Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Elif HOROZOĞLU, aynı zamanda Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi’nde bulunan Nöroloji, Kulak Burun Boğaz kliniklerinde gözlemde bulunmuş ve bu alanlardaki uzmanlardan ders alma fırsatı bulmuştur. 

2010-2013 yılları arasında rehabilitasyon ve özel eğitim merkezlerinde psikolog olarak hizmet vermiş olan Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Elif HOROZOĞLU, 2013 yılından beri Andikom Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi'nde dil ve konuşma terapisti olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca kendisi, Dil ve Konuşma Bozuklukları Derneği ve Türk Psikologlar Derneği’ne üyesidir. 

İlgi Alanları

İletişim bilgileri


Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Elif Horozoğlu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.