Dil Konusma Bozuklukları Terapisti

Deniz KALAY

Dil Konuşma Bozuklukları - Manisa

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Zihin engeline bağlı dil ve konuşma bozuklukları, Hızlı - bozuk konuşma (Cluttering), Alternatif ve destekleyici iletişim, Değerlendirme... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

117 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Yedi yaş kekemeliği

  7 yaşında kızım var.3 yaşında korktuğu için bazen kelimeni ilk hecesini tekrarlamaya başladı .şimdi yedi yaşında ve bu arttı.pisikoloğa götürdüm.ilaç tedavisine başlayalım dedi.ne yapmayalım.

  Doktor Cevabı:
  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Deniz Kalay

  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Deniz Kalay

  Merhaba. doktoronuz ilaç uygun gördüyse altında yatan nedenler vardır. ancak bununla birlikte dil ve konuşma terapistinden yardım almanızı ve terapiye başlamanızı öneririm. düzenli terapiyle daha güzel sonuç alabileceğinizi düşünüyorum.

 • Konuşma bozukluğu ve motor becerisi zayıflığı

  Hocam on yaşında bir oğlum var. hiperaktif ve disleksi raporu var. konuşmasında da sorun yaşıyoruz. uzun cümleler kuramıyor. kendisini ifade etmekte zorlanıyor. motor ve el becerileri oldukça zayıf. mesela bir oyuna başlayacağı zaman onun sıralaması gibi aşamaları kurgulayamıyor.yavaşla hızlının ara... devamı

  Doktor Cevabı:
  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Deniz Kalay

  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Deniz Kalay

  Merhaba. özel eğtim desteği alıyor olmalısınız. bunun yanında dil becerilerini geliştirmeye yönelik terapi yapılabilir. kritik dönemi geçirmiş fakat yine de varolan becerilerinin üstüne yenileri eklenmeye çalışılabilir. bununla ilgili bir dil terapistiyle yüz yüze görüşmenizi tavsiye ederim.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

İletişim bilgileri


 • Deniz Dil Konuşma ve Terapi Merkezi
  AdresYarhasanlar Mah. İbrahim Gökçen Bulvarı No:27/4  Merkez, Manisa  Haritayı gör  

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Deniz KALAY tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.