Hatay Endodonti (Kanal Tedavisi) Hekimleri

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku

Dt. Mehmet Adıgüzel

Dt. Mehmet Adıgüzel

Diş Hekimliği , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi  Tayfur Sökmen Kampüsü, 31060 Alahan-Antakya/Antakya/Hatay, Turkey 

Sayfa : 1/1 | Toplam 1 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Kanal tedavisi sonrası şiddetli ağrı

  Merhaba dün 16 numaralı dişime kanal tedavisi yapıldı.fakat tedavi sonrası ağrılarımda hiçbir azalma olmadı aksine fazlasıyla artış var.o kadar dayanılmaz bir ağrı ki 2 saatte bir ağrı kesici almama rağmen geçmiyor gece uyutmuyor.acilde yapılan enjeksiyon bile geçirmiyor antibiyotige başladım fakat...

  Doktor Cevabı:
  Yrd. Doç. Dr. Güzide Pelin SEZGİN

  Yrd. Doç. Dr. Güzide Pelin SEZGİN

  Kanal tedavisinden sonra birkaç gün ağrı olabilmektedir,özellikle ilgili dişin üzerine baskıda ve çiğnemede,fakat bikaç gün içinde toparlanmaktadır,ağrınız geçmezse birkaç gün içinde tekrar hekiminize görünmenizde fayda var,geçmiş olsun.

 • Diş kanal tedavisi 10 seans oldu ama hala bir ilerleme yok

  Hocam cevabınız için teşekkür ederim. gittiğim doktor ilk diş hekimimdi. şu an kanal tedavisi yaptığı dişe de 10-12 yıl önce dolgu yapmıştı. o zamanlar kanal tedavisi yapıldı mı hatırlamıyorum. bugün doktoruma neden bu kadar uzun sürüyor diye sorduğumda; başka bir diş hekimine gitsen bu kadar uğraşm...

  Doktor Cevabı:
  Dt. Oktay DÜLGER

  Dt. Oktay DÜLGER

  Etik olmaya çalışmanızı kutluyorum. kanal tedavisi günümüz endodontisinde 1-1,5 saat kadar sürer. çok ender durumlarda ikinci bir seansa ihtiyaç duyulur. endodonti uzmanı bulmaya veya üniversite polikliniğinde hocalara başvurmaya çalışın.

 • Diş kanal tedavisi 10 seans oldu ama hala bir ilerleme yok

  Hocam merhaba, daha önce dolgu yaptırdığım arka alt çene dişimin dolgusu üstten biraz kırılmıştı,biraz ağrı yapınca diş hekimine gittim. doktor film çekti sonra bana; bu diş kurtarılır ama ne özele ne de hastaneye git, üniversite hastanesindeki hocalardan özel randevu al, bana güven dedi. ben dokto...

  Doktor Cevabı:
  Dt. Oktay DÜLGER

  Dt. Oktay DÜLGER

  Ne özele ne de hastaneye git, üniversite hastanesindeki hocalardan özel randevu al, veya endodomti uzmanı bulabiliyorsan bul, ilk dişhekimine ve bana güven!

 • Kanal tedavi sonrası 1 ay

  26 gün önce tek seansta kanal tedavisi oldum.1 hafta içerisinde şişllik indi ve ağrı kalmadı. fakat son bir haftadır yüzümde kanal tedavisinin olduğu kısımda uyuşma ve hafif şişlik var. dişimde herhangi bir ağrı yok kullanma konusunda da rahatım ama yanağıma iğne batıyormuş gibi bir his var.

  Doktor Cevabı:
  Dr. Dt. Gökalp Turan KARAMAN

  Dr. Dt. Gökalp Turan KARAMAN

  Ahmet bey öncelikle geçmiş olsun. bahsetmiş olduğunuz şikayetlerde bazen kanal tedavisinin tekrarı gerekebiliyor. tabiki dişinizin ilk durumunu ve röntgenlerinizi bilemediğim için tedaviyi yapan doktorunuza veya bir endodontiste muayene olmanızda fayda görüyorum.