Ortaköy Dahiliye - İç Hastalıkları Doktorları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Surekli mide gazi

  Hocam merhaba, sürekli suretle mide gazi ile yanma hissi duyuyorum, endoskopi sonucunda hp cikti, antibiyotikle yok edildi, ama bu yanma hissi ve surekli gegirme ihtiyaci hissetme olayi sonlanmadi, doktorlar hastaligima teşhis koyamıyor, bi fikriniz var mi?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Fonksiyonel dispepsi denilen bir durum. endoskopide önemli birşey olmadığı halde midede yanma ağrı gibi şikayetlerin olmasıdır. stresli mesleklerde daha fazla görülür. hastanın psikolojik durumu da göz önüne alınmalı ve sindirim sisteminin tamamını içeren tedaviler uygulanmalıdır.

 • Mide rahatsizligi

  Merhaba .karnimda surekli siskinlik tikaniklik oluyo.kabizlik yasiyorum siklikla.cok rahatsiz edici ve artik psikolojimi bozuyo .yardimci olabilir misiniz rica etsem

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Kabızlık toplumda %15 sıklıkta görülen sıkıntılı bir durum, tabi kronik olduğu zaman. bayanlarda sıklığı daha fazla. her zaman barsak yavaş çalışmıyor bazen de tuvalet yapma şeklimiz yanlış olabilir. kabızlığın nedeninin iyi sorgulanması yani hastaya zaman ayrılarak tuvalet aktiviteleri daha detaylı... Cevabı gör

 • Irritabl bagirsak sendromu

  Hocam merhaba ibs sikayetim var mart ayindan beri duspatalin retard kullaniyorum bu ilaci ne kadar sure daha icilebilirim 1 sene kullanilabiliyormu

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Bu ilaçlar genelde güvenlidir. ama benim önerim yeni tedavi yaklaşımlarını da denemeniz. ibs barsak beyin aksı dediğimiz barsak florasını da içine alan karışık bir hastalık. ayrıca her ibs hastası aynı değil. hastaya özel tedavi uygulamak gerekiyor.

 • Yemek yiyince midenin bulanmasi

  Yemek yiyemiyorum yemek yerken midem bulanıyor tüm yediklerim geri gelecek gibi oluyor midem kabul etmiyor tüm yemekler midemi bulandiriyor zorla mideme birşeyler bastiriliyormus gibi hissediyorum nedeni nedir?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Çeşitli mide hastalıkları özellikle gastrit, ülser, bazen midede helicobacter pylori olması, mide boşalmasının yavaş olması gibi nedenler olabilir. ayrıca yeni başlanan bir ilaç, sigara alkol tüketimi gibi nedenler olabilir.