Bilecik Boksör Kırığı Doktorları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Boksör kırığı sonrasi problemler

  İyi gunler yaklasik 23 gun once sag 5.metakarpalimde boksor kirigi meydana geldi ve 2 gün once alçım cikarildi. sorum şu suan metakarpalim yaklasik 1 2 cm geride görünüyor elimle dokundugumda 1 2 cm geride acik ve net sekilde bi cikinti oldugunu goruyorum ve parmagimi kapatamiyorum. sizce metakarpal...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

  Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

  Merhaba, röntgenlerinizi görmeden yorum yapmam doğru olmaz. tedavinizi yapan doktorunuz sizi en iyi şekilde aydınlatacaktır. geçmiş olsun.

 • Boksör kırığı

  Hocam ben sinirlenip elimi duvara vurdum boksör kırığı tanisi konuldu ve atel (alçı) uygulaması yapıldı. 15 gün alçıda kaldı ve kendim çıkarmam söylendi. ama serce parmağımin eklem üstü hala şişmiş durumda ve kapatıp açarken ağrısı oluyor sizce normal bi durum mu?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

  Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

  Merhaba, boksör kırığının normal alçı süresi 6 haftadır. sonrasında da fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulanması gerekir. geçmiş olsun.

 • Boksör kırığı ameliyatı

  Merhaba doktor bey, benim elimde 5. metakarp kemiğimde boksör kırığı denilen kırık oluştu. ilk acile gittiğimde alçıya alınıp açılanma düzeltilmişti. 20 gün kadar alçıda o şekilde durduktan sonra röntgen filmi çekilip kırık eski halini almış 108 derece açıyla duruyor dendi. daha sonra ameliyat oldum...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

  Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

  Merhaba, eğer dediğiniz gibi yanlış bir kaynama mevcutsa fizik tedaviyle eski fonksiyonunu kazanması zor olabilir. ameliyatınızı yapan doktorunuz size en doğru cevabı verecektir. geçmiş olsun.

 • Boksör kırığı sonucu kısıtlılık

  Hocam merhaba kapıya yumruk atma sonucu sağ el 5. parmak boksör kırığı meydana geldi.ameliyatla dışarıdan teller ile sabitlenerek 40 gün bekledim.daha sonrasında fizik tedaviye başladım.şuan 18. seansınımıda yaptım.ama yumruk yaparken serçe parmağım hala bükülmüyor ve topuz denilen kemikte yok gibi....

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

  Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

  Merhaba, kırığınız eğri kaynamış olabilir. ilk ve son röntgenlerinizi görmeden net cevap verebilmek zor. ameliyatınızı yapan doktorunuz sizi daha iyi aydınlatacaktır. geçmiş olsun.