Afyon Karahisar Böcek Alerjisi

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Uyuz tedavisi

  Merhaba doktor bey , ben yaklasir 6 aydir cok siddetli bir sekilde kasiniyorm ne duruyo ne geciyo ve sanirim ben uyuz oldum artk bundan supheleniyorum ege universitesi dahil yaptirmadigim hic bir test kalmadi sonucu bulamadilar deri kazimasi uyuz incelemesi yapilmasi gerekiyormus bunu siz yapiyormus...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Cengiz KIRMAZ

  Prof. Dr. Cengiz KIRMAZ

  Biopsi gerekecek o vakit. evet yapıyorum...

 • Böcek sinek sokması ile şişme

  Hocam merhaba oğlum alerjik bir çocuk ama çok şiddetli değil. şu anda bu yaz iki kez oldu sinek yada böcek ısırmasından şişme oluyor vücudunda. ilaç kullanıyorum ama yaklaşık 4-5 günde normale dönüyor. şişen bölümde ateş oluyor. ne yapabiliriz?

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Seval GÜNEŞER KENDİRLİ

  Uzm. Dr. Seval GÜNEŞER KENDİRLİ

  Sayın bayan çocuğunuzda haşere alerjisi varsa korunmak gerekirse ilaç almak lazım. ciddi olay varsa allerji uzmanına başvurun . ben emekliyim hekimlik yapmıyorum . geçmiş olsun.

 • Ari alerjisi

  Arı alerjisi önleyecek ön önlem varmıdır,arı sokmasında uygulanacak sprey,hap,iğne gibi en etkili uygulama nedir.

  Doktor Cevabı:
  Dr. Serkan TANALEL

  Dr. Serkan TANALEL

  Ürtiker, anjiödem ve anaflaksi gibi allerjik durumlara neden olabilen arı sokmaları ilerleyen saatlerde ses kısıklığı, nefes darlığı, dolaşım bozukluklarına neden olabilir. alerjisi olan kişi yaşanabilecek alerji durumlarına karşı bir sağlık merkezinden bilgi/eğitim almalı, yanında otomatik epinefr... Cevabı gör

 • Kaşıntı

  Merhaba doktor bey,45 aylık kızımın yanak,çene ve kolunda kırmızı benek şeklinde izler oluştu ve kaşındigini söylüyor.neden kaynaklanabilir? geçmesi için ne yapmalıyız?şimdiden teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Ahmet AKÇAY

  Prof. Dr. Ahmet AKÇAY

  Merhaba,bu kaşıntıların birçok nrdrni olabilir.ilaç alerjisi,gıda alerjisi,böcek ısırmaları vb. gibi .öncelikle nedeni bulunmalı ona yönelik korunma ve iyileştirici tedavi uygulanmalı.yakınınızdaki çocuk alerji uzmanına muayene ettirebilirsiniz.