Prof. Dr.

Ayşegül ÖZDEMİR

Radyoloji - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Meme Radyolojisi, Ultrasonografi (USG), Meme Kanserinde Erken Tanı, Tiroid iğne biyopsisi, Anjiyografi, Tiroid ultrasonografi... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 433 42 02
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Özgeçmişi

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR, lisans öncesi öğreniminin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı'nda almış ve Radyoloji Uzmanı olmuştur. 

1991 yılından beri alt uzmanlık alanı olan Meme Radyolojisi ile ilgili çalışmalarına devam eden Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR, 2000 yılında Doçent, 2006 yılında ise Profesör unvanını almıştır.

Türkiye’de meme kanseri tarama ve takip protokollerinin uygulanmasında, mamografik kalite ve radyasyon dozu çalışmalarında, meme görüntülemesinde başarı ve verimlilik kıstaslarının ölçümünde, iyi huylu meme lezyonlarında biyopsi yerine radyolojik takip, tarama amaçlı meme ultrasonografisi, stereotaksik ve sonografik biyopsi, cerrahi biyopsi öncesi telle işaretleme gibi radyolojik uygulamalarda öncülük ve öğreticilik yapmış olan Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR, Türk Radyoloji Derneği’nde, Türkiye genelinde mamografi uygulamalarının kalitesinin arttırılması için öncü ve aktif çalışmalarına devam etmekte olup mesleki çalışmalarını Ankara'da bulunan Meme Lab+'da sürdürmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • GAZI ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

 • İngilizce

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 433 42 02

Son Cevapladığı Sorular

 • Tomografi emzirme

  Hocam merhaba burnumda çıkan abseden dolayı yüzümden tomografi çektirdim ve bebeğimi emzirmeye devam ettim .tomografi çekilirken göğüs bölgeme örtü örtülmedi şu an çok pişmanım vicdan azabı çekiyorum bebeğime sizce zarar verdim mi aldığım radyasyon bebeğimin dna sını bozar mı.insan ömründe 4 sefer t... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

  Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 42 02

  Bebeğinize bir zarar vermiş değilsiniz, merak etmeyin.

 • Meme biyopsi

  Merhaba, 1 aydır annemi doktora götürüyoruz meme için mamografi ve ultrason cekildi en son dün gittik ve cekilen meme ultrasonunda biards 3 teshisi kondu ve biyopsi istendi lütfen yardımcı olurmusunuz bize korkulacak birsey varmı yardımcı olabilirmiisniz?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

  Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 42 02

  Merhaba, birads 3 teshisi biyopsi gerektirmez. bu gibi tutarsızlıklar radyolojik muayenenin yetersiz yada etkisiz olduğunu düşündürür. biyopsi icin acele etmemenizi, makalelerime, videolarima ve kitabima basvurmanizi oneririm. elbette musteneye gelmeniz de iyi bir secenektir. geçmiş olsun.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hastalarının Yorumları (8)

Hasta Değerlendirmeleri

8 Yorum Ort. Puanı: 5
(5) 13.09.2017

Zamanında sorduğum soruya 3-4 saat içinde cevap vermiş ve beni çok mutlu etmişti. Bundan etkilenip kendisinden randevu alıp gitmiştim. Ne kadar iyi bir doktor olduğunu daha iyi anlamıştım. İşini severek yapan işinde gerçekten çok iyi ve güler yüzlü yardımsever bir doktor. Bu işi para için değil insan için yapanlardan. İyi ki varsınız.

(5) 13.09.2017

Rutin meme kontrolleri için tercih ettiğim bir doktor. Çok önemli ve kritik bir iş yapıyor. Gerek tedavisi gerek tedavi esnasında, öncesinde ve sonrasında verdiği bilgiler, hem sizi rahatlatıyor hem de bilgilenmenizi sağlıyor. Ayşegül hocam bu alandaki sayılı doktorlardandır. Sevgiler ve saygılar...

(5) 06.01.2017

İyi insanlar iyiki varsiniz

Pelin Demir
(5) 04.03.2016

Muhteşem insan . Bilim kadını

(5) 29.01.2016

Hocam bana kalırsa istanbul da da bir muayenehaneniz olmali. Makalelerinizi okudum. Sadece yazdiklarinizdan bile isinizin ehli oldugunuz cok ama cok belli. Doktor+psikolog olmak her doktora nasip olmaz. Çünkü özellikle kanser gibi hastalıklarda moral en önemli ilaç. Detaylı bilgilendirmeleriniz icin tüm kadınlar adına çok ama çok teşekkür eder saygı ve sevgilerimi iletirim

(5) 26.10.2015

tesadüf tarama sonucunda kafama takılan soruları araştırırken Ayşegül Hocam'ın sayfasını gördüm iletişim kurup takıldıklarımı sormak istedim...Telefonla iletişim kurduğumda sıcacık sesi ,yakın ilgisi beni rahatlattı ...sorduklarımın sitede makalelerde cevaplarını bulabileceğimi söylemişti okuyup okumadığımı sordu o kadar heyecanlıydım ki okuyup okumadığımı bile anımsayamadım...okumamı videoları izlememi bilinçli olmamı söyledi ve gerçekten yardımcı oldu Çok teşekkür ediyorum...saygılar sunuyorum...

(5) 20.08.2015

Ayşegül Hocama iki yıldır meme kontrollerimi yaptırmak için Antalya'dan geliyorum.Kendisinin ayrıntılı ve tatmin edici muayenesinden çok memnun kaldım.Net konuşması,güven vericiliği, bilgisi ve güleryüzüyle bu konuda başvurulacak ilk doktordur.Kendisine burdan tekrar çok teşekkür ederim.

(5) 25.07.2015

Eşimin hastalığı ile ilgili tatmin edici cevaplar aldım..

8 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.