AMELİYAT ÖNCESİ SÜREÇ NASILDIR?

meliyat öncesi dönemde ameliyat sırası ve sonrasında kanama riskini azaltmak için aspirin ve benzeri ilaçların 1 hafta öncesinde kesilmesini önermekteyiz.

POPO ESTETİĞİ İÇİN HANGİ YÖNTEMLER KULLANILMAKTADIR?

Genel olarak popo estetiği ameliyatları popo dikleştirme, popo germe ve popo küçültme operasyonları olarak sınıflandırabilir. Poponun dikleştirme ve büyültülmesi özel olarak bu bölge için üretilmiş silikonlar veya kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak yapılmaktadır.

POPOYA YAĞ ENJEKSİYONU NASIL YAPILIR?

Popo şekillendirme amacıyla popo çevresinden veya diğer bölgelerden alınan kök hücreden zenginleştirilmiş yağ dokusu ile son yıllarda oldukça popüler olan latin poposu estetiği yapılabilmektedir.

POPO SİLİKONLARI NASIL YERLEŞTİRİLİR?

Popo silikonları her 2 popo arasından yapılan küçük bir keşiden girilerek yerleştirilmektedir. Yerleştirilme planı olarak cilt altı, kas zarı altı ve kas içine olmak üzere 3 plan kullanılmakta olup poponun daha doğal bir görünüm sağlanması silikonun belirginliğinin az olması amacıyla sıklıkla kas zarı altı ve kas içerisine için tercih etmekteyiz.

POPO SİLİKONLARI DIŞARIDAN BELLİ OLUR MU?

Popo bölgesinde kas zarı ve kas içerisine uygun şekilde yerleştirilen silikon implantlar oldukça doğal bir görünüme sahip olmakta dışarıdan belli olmamaktadır. Bu nedenle doğru planda doğru şekilde ve hacimde silikon seçimi çok önemlidir.

OPERASYON SONRASINDA SOSYAL YAŞAMIMA NE KADAR SÜREDE DÖNERİM?

Popo silikonu uygulaması sonrasında hemen erken dönemde hastalarımızın oturmasını ve yürümesini öneriyoruz. 7 ile 10 gün arasında günlük hayatınıza dönebilirsiniz.


İstanbul Genel uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!