Konya Akut Pankreatit

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku

Size önerdiğimiz diğer şehirler


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Peşpeşe 4 kez pankreatit atak

  Hocam merhaba,4 ayda 4 kez pankreatit geçirdim, ilkinde 4 gün karın ağrısından sonra, acile gittim amilaz 700 çıktı ve sabaha kadar oral kapalı olarak, acilde tedavi oldum, amilaz sabah 400 oldu, 2 gün evde yattım,15 gün sonra test yaptırdım ve amilaz normal sınırlarda çıktı, ataktan önce yoğun al...

  Doktor Cevabı:
  Yrd. Doç. Dr. Fatih ÇİFTÇİ

  Yrd. Doç. Dr. Fatih ÇİFTÇİ

  Geçmiş olsun; bu yaşadıklarınız birdahaki yaşamayacağınızı göstermez.sigara ve alkol ve yağlı gıdalar açısından önlem almanın yanında çok iyi tetkik olunmanızda fayda var.

 • Kronik pankreatit

  Hocam 6 ay da bir gastroentolog kontrolune gidiyorum zaten kreon kullaniyorum suan kullanmamda bir sakinca varmi ve bu ilaci omur boyumu kullanicam bu hastaligin riski yuzdeyle hesaplicak olursak yuzde kac riski vardir hocam bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler simdiden .

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Zülfikar POLAT

  Doç. Dr. Zülfikar POLAT

  Riskler hastaya, kalan pankreas dokusuna çevrede yaptığı yapışıklıklara göre değişir.

 • Kronik pankreatit

  Hocam merhaba kronik pankreatit rahatsizliğim var bu hastaligim icin nelere dikkat etmem gerekiyor neler tetikler dikkat etmem gereken seyler nelerdir bana yardimci olur musunuz ?

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Zülfikar POLAT

  Doç. Dr. Zülfikar POLAT

  Kronik pankreatit ağır bir tablodur ve mutlaka gastroenterolog kontrolünde takip edilmeniz gereklidir. hastalığın şiddetine göre size uygun tedaviler ve müdahaleler yapılmalıdır.

 • Safra kesesi

  Merhaba akut pankreatit gecirdim safra kesemde en buyugu 8 mm olmak uzere bikac tane tas var kesenin alinmasi gerekirmi? ayni rahatszligi yasarmiyim tekrar egerki alinmazsa?

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Murat AKIN

  Doç. Dr. Murat AKIN

  Evet laparoskopik yöntemle safra kesesi ameliyatı olmanız lazım