SE
Soru Sahibi
16 Temmuz 2010 19:34

Ultrason Raporunu aynen yazıyorum.sol memede saat 12 hizasında areolaya 1 c

Ultrason Raporunu aynen yazıyorum.sol memede saat 12 hizasında areolaya 1 cm. mesafede 7 x2.5 mm boyutlarında düzgün sınırlı,oval şekilli,homojen hipoekoik yapıda renkli us de minimal vaskülerizasyon gösteren solid kitle mevcuttur.(yüksek olasılıkla benign) Sağ memede saat 10 hizasında areola kenarında 7x3 mm. boyutlarında kistler mevcuttur.Bunların dışında her iki meme ve aksillalar sonografik olarak normaldir. Sonuç:sol memede.BI-RADS 3 SOLİD KİTLE. Her iki memede kistler.Ne önerirsiniz.Tşk.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sn Saygı,BİRADS-3 lezyonlar yüzde 5 ten düşük kanser olasılığı taşıdıkları için genel olarak izleme alınırlar.Ancak son karar muayeneyi yapan doktora bırakılmalıdır.saygılar

26 Temmuz 2010 15:55