DA
Soru Sahibi
20 Ekim 2013 10:03

spiral takdırma ve kanamalar

hocam iyi çalışmalar ben 45 yaşıda 2 çocuk annesiyim 20 gün önce spral taktırdım takdırdığımda adetliydim adet süresi uzamadı normal geçti derken aradan 5 gün geçtikten sonra yine adet görmeye başladım ve 9 gündür devam ediyor kanama miktarı az ama yinede beni tedirgin ediyor bu normal birşeymidir aydınlatırsanız memmnun olurum teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tevfik Güvenal
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Önceden rahim muayeneniz normal myom ya da polip yoksa o zaman bu kanama takılan spiralin etkisi olabilir. Bunun için non steroidal anti inflamatuar ilaçlar (arveles, aprol gibi) alabilirsiniz. İlk aylarda olabilir ama sürekli olursa artık çıkarttırırsınız.

26 Ekim 2013 09:54