TO
Soru Sahibi
27 Haziran 2015 03:08

sigara içince göğsüm ağrıyor

hocam ankara üniversitesi diş hekimliği fakültesinde okuyorum 27 yaşındayım 186cm 75 kiloyum.10 yıllık bir sigara geçmişim var sadece 2 yıl düzenli içtim paket kullandım çocukluğumdan bir alerjik astım-bronşit tanım var sanırım tam olarak bilmiyorum tanımı. son 2 yıldır alınan PA akciğer grafilerinde ciddi bir gölgelenme izlendi bir kaç doktor bana koah olabileceğimi söyledi bir kere çok kötü olduğum zaman ki ciddi bir öksürük vardı sft değerlerim kötü oldu 2 hafta sonra düzeldi son 5 yıldır sigara içmediğim gün sayısı içtiğim gün sayısından fazladır içtiğim zaman da 2 yada 3 ü geçmemiştir içtiğim sigara sayısı. çok sefer haftalarca aylarca bıraktım sigarayı. son sft değerlerim gayet iyiydi sorum şu hocam PA akciğer grafilerimde ki gölgelenmenin nedeni çocukluk hastalıklarımdan dolayı gerçekleşen akciğer harabiyeti olabilir mi birde sigara içtiğim zaman kas ağrısına benzer ağrı oluyor sol pectoralis major kasımın bulunduğu yerden omuzuma doğru o dönemlerde gergin de oluyorum.ağrım olduğu zaman ilgili bölgeyi yüzeysel palpe ettiğim zaman sağ ve sol aynı solda daha çok ağrım oluyor nedeni ne olabilir yeni sağlık düzenlemelerden dolayı sigortam yok muayene olamıyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Demet Karnak
Göğüs Hastalıkları

ince kesit tomografi çektir ve bir daha sigara içme doktor bey

2 Temmuz 2015 15:48