Sağ adneksiyal lojda yumuşak doku yoğunluğu

Merhaba doktor bey.Annem 62 yaşında 2012 yılında mide kanseri teşhisi ile ameliyat oldu midenin 3/4 ü alındı.Radyoteterapi ve kemoterapi safhası tamamlandıktan sonra düzenli kontrollere geçildi ve 3 ayda bir tomografi yılda 1 endoskopi ayrıca kan tahlilleri ve pet çekimi gerçekleştiriliyor.9.12.2013 tarihli son tomografi sonucunda :rektosigmoid bölgede yaklaşık olarak 10cm lik segment diffüz simetrik duvar kalınlaşması lehine görünümler izlenmiş olup tariflenen düzeyde yağ planları olağan görünümde izlenmiştir.değerlendirilebilen alt kolonik segmentler olağan görünümde izlenmiştir.bilateral iliak ve femoral lojda patolojik boyut ve karekterde lenf nodu görünümü izlenmemiştir.Uterus boyutları olağan olup parankimi minimal heterojen görünümde izlenmekle beraber hastanın bir önceki tetkikinde fundik kesim sol yarıda izlenen heterojenite yeni tetkikinde izlenmemiştir.Sağ adneksiyal lojda hastanın bir önceki tetkiki ile kıyaslandığında minimal regrese yumuşak doku yoğunluğu izlenmekte olup tariflenen düzeyde yumuşak dokuya yönelik pelvik MR İLE DEĞERLENDİRİMİ önerilir.Sol adneksiyal loj olağan görünümde izlenmiştir.Bir önceki tomografide çıkan sağ over lojundaki yumuşak doku yoğunluğuna yönelik araştırmada jinekolojik us,batın us ve görüntülü biopsi çalışmaları doku görünmediği için sonuç elde edilemedi.. Hocam bu sonuçlara göre çarşamba günü konsey toplanıp kararlar alınacakmış ve bizi yönlendirecekler.Acaba sizce bu sonuçlara göre metastaz ihtimali nedir?Bizi neler bekliyor.Şimdiden çok teşekür ederim.


Diğer Sorular

Genel kadın doğum hastalıkları

Hocam ben dün sadece porno izleyerek boşaldım ama o bölgeye hiçbir şey sokmadm daha sonra havuza girip çıktıktan sonra az kan geldiğini gordum oramda... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Doğum dikişleri ve kanama

18 ocakta doğum yaptım.kesili bir doğum oldu çok fazla dinlenemedim. kanamam azalıp renk değiştirip bir iki gün ara verdikten sonra tekrar başlıyor. b... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Kadın hastalıkları

Slm hocam 31 yaşındayım sol kasığımda ve midem de ağrıyla acillik oldum idralimde kan cıktı sağ overde yaklaşık 3,5cm çapında septalı yoğun içerikli k... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Doğum kontrol hapları ve ısı

Mrb emine hanım doğum kontrol hapımı güneşten uzak komidinin çekmecesinde muhafaza ediyorum odam serin fakat bazen camı açıp odamı havalandırmadığımda... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Doğum kontrol hapı ve adet duzensizligi

Merhaba düzensizlikleri dolayı doktor kontrolünde 2 ay yasmin kullandım. hormonlar dengelendigi için bıraktım. son adet tarihim 1 ekim. normalde adet... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.İlginizi Çekebilecek Makaleler

Hamilelik ve doğumda aile sorumlulukları

Hamilelik ve doğumda aile sorumlulukları

Hamilelik ve Doğumda Aile Sorumlulukları Araştırmalar gösteriyor ki iyi kurulmuş hamile-hekim ilişkisi gebeliğin daha huzurlu ve sakin geçmesini sağlıyor. Bunun için sağlık kuruluşları hamilelerin gerekli...

Devamı >>
Doğum ve doğumun aşamaları

Doğum ve doğumun aşamaları

Tüm hamile kadınlar, doğum sancıları- kasılmaları ve doğum ile ilgili merak duymaktadırlar. Doğum birbirinden ayrı evrelerde gerçekleşir. Doğumu dört evrede değerlendiririz. Birinci Evre ya da Latent...

Devamı >>
Doğal doğum, gebelik, gebelik ve doğumda nefes egzersizleri eğitiminin önemi

Doğal doğum, gebelik, gebelik ve doğumda nefes egzersizleri eğitiminin önemi

DOĞAL DOĞUM, GEBELİK, GEBELİK VE DOĞUMDA NEFES EGZERSİZLERİ EĞİTİMİNİN ÖNEMİ Bu program sadece doğumda yapacaklarınız ile ilgili olmayıp aynı zamanda hamilelik boyunca bebeğinize daha sağlıklı ve huzurlu...

Devamı >>
Doğal doğum, gebelik, gebelik ve doğumda  egzersizleri

Doğal doğum, gebelik, gebelik ve doğumda egzersizleri

DOĞAL DOĞUM, GEBELİK, GEBELİK VE DOĞUMDA NEFES EGZERSİZLERİ Bu program sadece doğumda yapacaklarınız ile ilgili olmayıp aynı zamanda hamilelik boyunca bebeğinize daha sağlıklı ve huzurlu bir yuva olmanız...

Devamı >>
x