gt
Soru Sahibi
9 Eylül 2014 15:04

rahim damarlarında direnç

merhaba doktor hanım; 27 yaşındayım ilk gebeliğim .23 haftalık gebeliğimde rahim damarlarımda direnç oldugunu söyledi ayrıntılı ult.yapan doktor.doktorum coraspin verdi ve tuzsuz yememi önerdi.rahim damarlarındaki direnç erken doğum yada bebekte gelişim geriliği gibi problemlere neden olurmu?birde tuzsuz yemek ile bebeğin kilo almayacağı söyleniyor ne derece doğrudur?bebeğimin sağlık durumu ve kilosu gayet iyi görünüyordu ultrasonda.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hacer İpek
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu durum eğer sizde yüksek tansiyona sebep olursa problem yaratacaktır,tuzsuz yemek bebeğin kilo alışını etkilemez.

9 Eylül 2014 17:23