ŞT
Soru Sahibi
26 Şubat 2014 13:25

proloterapi

proloterapi tedavisi ile ilgili yazınızı okudum. sorum bu tedavinin endikasyonları tamda benim şikayetlerim için. yani ben fizik tedavi kliniklerine çok gittim. her defasında davit 3 adlı kırılıp içilen ampul tarzı yada calsimax tarzı ilaçlar verilip gönderiliyor. ama sizin yazınızda bahsettiğiniz bu yöntem benim yaşadığım kemik ağrıları ve kireçleme problemimi de kapsıyor. dolayısıyla ben bu tedaviyi türkiye de hangi hastanelerin uyguladığını sormak istiyorum. kemiklerde yaygın ağrı ve güçsüzlük, bel, bacak ve kalça eklemlerinde kireçleme, ve sol ayakta topuk dikeni olduğu söylendi. sizin yorumunuz ne olur. bu şikayetlerim için proloterapi uygulanmalı mıdır? eğer uygulanması gerekiyorsa hangi hastaneye başvurmalıyım. çünkü semtimizdeki devlet hastanesinde böyle bir uygulamadan bahsedilmiyor.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Muayene etmeden kesin bir şey söyleyemem fakat bahsettiğiniz rahatsızlıklarda proloterapi etkili olur, proloterapi uygulayan ve size yakın hekim isimini internetten bulmanız mümkün, geçmiş olsun dileklerimle, saygılar.

26 Şubat 2014 13:40