YM
Soru Sahibi
27 Haziran 2010 11:12

pankreas heterojen demek ne demek

hocam saygılar pankreatit tamamen geçen bir hastalıkmıdır 1.5 yıl önce 1 haftada 3 kez atak geçirdim sonra bidaha şikayerim olmadı acaba bu hastalık tamamen geçmiş olabilir mi 6 ayda 1 kontrole gidiyorum amilaz lipaz sevyem normal çıkıyor son gidişimde dr yardımcısına pankreas heterojen dedi bende sordum bu nedir diye seni ilgilendirmez dedi 3 ay sonraya randevu verdi. pankreas heterojen demek ne demek hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Tüzün İnce
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

genelde altta yatan sebebe bağlı olarak tekrarlayabiliyor. safra yolları taşı, alkol, herediter, trigilseritemiye bağlı olanlar tekrarlama eğilimindedir. Homojen ve heterojen. kelime anlamına sözlükten bakmışsınızdır. kronik pğankreatitde pankreasın bazı yerleri normal bazı yerleri değişmiş görünür. kronik pankreatitin radyolojik tanımı bir şekilde.

27 Haziran 2010 14:55