SD
Soru Sahibi
30 Temmuz 2010 19:13

merhaba hocam yüz felci geçirdim prednol her sabah 16mg 3 tane 3 günde bir

merhaba hocam yüz felci geçirdim prednol her sabah 16mg 3 tane 3 günde bir yarım azalarak devam edildi.yanıldada benexol kullandım 15 gün sonra kontrole gittim cok az düzelme oldugu için zostex ilave etti.su anda 37.gun hala gunde 1 tane 4 mg kortizon kullanıyorum yanındada a,b,e,c vitaminleri kullanıyorum.fizik tedaviyede 7.gününde basladım 23 gün fizik tedavi gordüm.hala göz kapagımı tam oynatamıyorum gözümü tam sıkamıyorum gülüncede cok belli oluyor.tamamen iyilesirmi iyilesmesi ne kadar sür

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hakan Coşkun
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Şimdiye kadar uygulanan tedavi doğru. Eğer kısmen iyileşme başladıysa hiç endişelenmeyin, uzun sürse de tama yakın iyileşme olur. Eğer hiç değişiklik fark etmiyorsanız ENoG denilen testin yapılması ve sinirdeki hasar derecesinin ölçülmesi gerekir. Sağlıklı günler dilerim Dr H Hakan Coşkun

5 Ağustos 2010 23:46