KN
Soru Sahibi
27 Mayıs 2010 20:43

merhaba bn 40 yaşındayım memografi filmi çektirdim sol memede büyüklüü 12mm

merhaba bn 40 yaşındayım memografi filmi çektirdim sol memede büyüklüü 12mm. çaplı bi kaç adet düzgün konturlu düşük yoğunluklu parankime süper poze nodiler opasite izlendi. daha sonra us çekildim. sol memede büyüklüğü 12 hizzasında 14mm. çaplı ve daha fazla sayıda olmak üzere bilateral multipl basit kist BIRADS kategori 2.çıktı. Teyze kızınıda meme kanserinden kaybettik.yaklaşık 8 senedir kistler mevcut. Ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)

Nursel hanım, kistlerin bir önemi yok. Özellikle takip edilmeleri gerekmiyor. Ancak bu, "memenizde şüpheli bir durum yok" anlamına gelmiyor. Sizi kendim değerlendirmeden, başka bir radyoloğun bulgularıyla yorum yapmam doğru olmaz. Bir radyoloji raporunun güvenilirliği radyolojik muayeneyi yapan ve yorumlayan radyoloğa bağlıdır. Radyolojik yorumlar bir radyologdan dğerine çok değişebilir. Size önerim radyoloğunuzu dikkat ve özenle seçmenizdir. Tetkiklerinizle birlikte 2. görüş randevusu alıp gelebilirseniz değerlendiririz.Geçmiş olsun.

1 Haziran 2010 22:33