TE
Soru Sahibi
12 Mart 2012 21:52

menisküs

Hakan bey sağ dizimde iki yıldır ağrı mevcut bulunmaktaydı dün çekilen mr de çıkan sonuçlar: medial menisküs arka boynuzunda horizontal yırtık, yırtık hattının posterior devamlılığında yaklaşık 35x15x5 mm boyutlu meniskal kist izlenmiştir. Eklem sıvısı minimal artmıştır. Prepatellar-pretibial bursalarda hafif derecede ödem izlenmektedir. yardımcı olursanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Hakan Çiçek
Ortopedi ve Travmatoloji

Erhan bey mevcut MR bulgularınız ile Artroskopik olarak menisküsünüze müdahale gerekmekte. Ancak klinik değerlendirmenizin yapılacak muayene ile netleştirilmesi lazım.Bunun için uygun bir zamanda bir meslektasıma muayene olmanız, tedavi ve yapılacak işlem hakkında daha ayrıntılı bilgi almanızı öneririm . Geçmiş olsun.

20 Mart 2012 19:43