BS
Soru Sahibi
22 Mayıs 2015 14:53

menieremi vertigomu yardımcı olurmusunuz

menieremi vertigomu yardımcı olurmusunuz merhaba hocam bundan 3 ay önce ani kulak çınlaması baş dönmesi oldu sonra bir kulak burun boğaz uzmanına göründüm işitme testlerim gayet iyi ama denge testinde şöyle sonuçlar var nistogmus testleri nomral sonuç elde edildi. okülomotor test bataryalarında patoloji gözlendi. hava kalorik %25 sag kalorik zyıflık var. fiseztion indeks : 0,33 vestibüler periferik patoloji düşünüldü bu sonuçlara göre doktor menieri olduğumu söyledi daha sonra işitme tetsi yapıldı yok sen meniere değilsin dedi tabi ben bu 3 ay içerisinde dengesizlik psikolojik sorun yaşadım yani etrafı bulanık görme kendimi tam algılayama gibi tam düzeldi derken birden başımı önüme alınca 5 sn dönme oldu sonra yatakta sağa sola dönünce yine 5 sn dönme oldu geçti şimdi baş dönmesi yok ama ben hastalığımın ne olduğunu öğrenemedim hala bundan 5 yıl öncede sağ kulağımda çok kötü ağrı olmuştu bende doktora gittim ama onlar o zamanlar yüzeysel baktıkları için kulak zarında bir problem yok dediler bende havuza girdiğim için mikrop kapmış olabilir diye üzerine düşmedim ayrıca sağ tarafımda geniz etide var bu etken olabilirmi lütfen bana yardımcı olun şimdiden tşk ederimm

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

Vertigo baş dönmesi demektir. Bir hastalık değil bir şikayettir. Birçok hastalığa bağlı oluşabilir. Verdiğiniz bilgiler bir tanı koymak için yeterli olamaz.

23 Mayıs 2015 22:41
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

Vertigo baş dönmesi demektir. Bir hastalık değil bir şikayettir. Birçok hastalığa bağlı oluşabilir. Verdiğiniz bilgiler bir tanı koymak için yeterli olamaz.

23 Mayıs 2015 22:41