ile ilgili Sorular

Meme amelıyatı şartmı?

Iyı gunler Dr.bey annem 68 yasında tansıyon ve aort dıseksıyon debakey 3 hastası 3 ay once cekılen mamografısındesag meme UDK da 5mm round opasıte 20x15mm kaba kalfıkasyon sılık sınırlı kıtle.BI RADS 4 USG bırads 4c Bu hafta cekılen mamografıde ACR Tıp 1-2 Sag meme ust dıs kadranda 21mm duzensız kont.cevreye spıkule uzanımlar bulunan mıkrokalsıfıkasyonlar ıceren asımetrık noduler opasıte Bırads 5 her 2 memede vaskıler cıdar kalsıfıkasyon.USG bırads 5 Patolojı sonucu ıse sag meme saat 10 hızası mamıllıondan 5cm mesafede 20 mm capında hıpoekoık solıd noduler lezyon.Holand fıkse gonderılmıs 1cm uzunlugunda 5 adet TRU CUT bıyopsı.1/Y INVAZIV KARSINOM.2 Ay ara ıle yapılan tetkıkler nası bu kadar farklı cıkabılıyor? bu durum meme kanserı ıse kacıncı evrede olabılır Anevrızma nedenıyle amelıyat olamıyor Hormonterapı uygulanacak bu tedavının yan etkılerı ve bu hastalıga tedavısı ne olabılır?Amelıyatsız tedavı mumkun mudur?En buyuk korkumuz Metastaz olabılırmı?Saygılar.

11.08.2013 19:51

Diğer Sorular

Jine

S.a doktor hanım değerli vaktiniz için teşekkür ederim küçük bi sorum olacak. bende glandürel jinekomasti var. göğsümün boyutları boyum ve kiloma göre... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Merhaba ben jinekomasti olduğumu düsünüyorum yasım daha 17 boyum 183 kilom

Merhaba ben jinekomasti olduğumu düsünüyorum yasım daha 17 boyum 183 kilom 95 evet biraz kiloluyum ama benden daha kılolularda bıle bu göğüs bu kadar... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Annem 47 yaşında 3 ay önce rahim ameliyatı oldu ameliyat sonrası rutin horm

Annem 47 yaşında 3 ay önce rahim ameliyatı oldu ameliyat sonrası rutin hormon ilacı kullanmaya başladı son 1 haftaya yakın sağ memesinde sertlik ve ac... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

İlgili uzmanlar

.
x