SD
Soru Sahibi
23 Kasım 2013 19:40

Mastoid hücrelerde sinyal değişikliği

Merabalar Hocam... Çektiğim MR sonucuna göre solda mastoid hücrelerde minimal enflamatuar mukozal sinyal değişikliği dikkat çekmiştir yazmaktadır. Bu sonucun ne anlama geldiğiyle ilgili beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim hocam, teseşekürler...

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İsmail Nurhan Artel
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Eğer başağrısı sebebi arıyorsanız, mastoid kemiğindeki bu minimal farklılık O ARANILAN NEDEN OLAMAZ. Ancak kronik bir orta kulak iltihabının oluşturduğu defektle merkezi sinir sisteminin nöral yapılarının afete iştiraki etmesi baş ağrısına neden olabilir ki, bu rapor öyle bir durumu göstermiyor. Başka nedenler üzerinde durmanızı öneririm eğer sorun Başağrısı ise. Esen kalınız

24 Kasım 2013 00:44