ÇE
Soru Sahibi
11 Ocak 2014 23:54

mastit

sol mememde ağrı ve sert bir şişlik oluştu. Granülomatöz mastit teşhisi konuldu. Akıntım yok apseleşmiş değil sadece mememin içinde geniş bir alanda sertlik var. prednol 16 mg x3 etol ford400mg x1 kullanıyorum şişlik epeyce indi ancak prednolü günde 2 defa almaya başlayınca memem geri şişmeye başladı. doktorum 3 doza geri çıkardı. Granülomatöz mastit akıntısız olabilir mi? prednolün dozunu şişlik tamamen inince mi düşürmeliydik? Akdeniz üniversitesinde bu konuda çalışan tanıdığınız bir doktor var mı

1 cevap
Cevaplar (1)

Emine Hanım, Granülomatöz mastit memede az sıklıkla görülen bazen akıntı yapan bir hastalık. Prednol denenebilir, ancak çok uzun süreli değil. Kitle küçülünce çıkarılabilir. Akdeniz Üniversitesi Cerrahi Kliniğinde Prof. Dr. Cumhur Arıcı ile görüşebilirsiniz. Geçmiş olsun. Prof. Dr. Vahit Özmen

26 Ocak 2014 08:55