tc
Soru Sahibi
25 Ağustos 2014 00:25

Koroid Rüptürü

Doktor Bey kolay gelsin bundan 2 ay önce sağ gözümde darbeye bağlı göz içi kanamalar maküler ödem ve koroid rüptürü meydana geldi.Gözümde şu an herhangi bir karartı veya puslu görme gb bir şikayet yok ancak görüntüleri dalgalı ve eskisi gb keskin göremiyorum.Herhangi bir lazer tedavisi veya igne tedavisi uygulanmadı. bu şikayetlerim belirli bir zamandan sonra geçer mi veya kötüye gidebilir mi? koroid yırtıkların sadece kenarda olduğunu biliyorum.Kontrolerimi aksatmadar eğitim araştırm ve özel kliniklerde devam etmektedir. .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sinan Tatlıpınar
Göz Hastalıkları

koroid rüptürü ve muhtemelen kanama vardır, kanama ve ödem azalınca şikayetler azalabilir. eşlik eden koroidal neovasküler membran (KNVM) varlığı detaylı araştırılmalı ve varsa tedavi edilmeli. uzun vadede risk rüptür kenarından KNVM gelişimi ve buna bağlı görme azalmasıdır.

28 Ağustos 2014 13:27