27 Aralık 2014 16:51

Karnın sağında hareketle ve öksürükle artan ağrı nedir?

Merhaba, Biraz derince nefes alıp verirken ve öksürünce karnımda göbeğimin sağ tarafında biraz yana-bel bölgesine doğru; ama göbek hizasında bir ağrı oluyor ve çok rahatsızlık veriyor. Göbeğimden itibaren aşağıya doğru tüm karnımda çok ağrılar da var. Bilhassa sağ altta ve karnımın sağ üstünde de batıcı, sert acılar var. Nefes alıp, öksürürken artan karın sağ tarafım ve yan bölgemdeki ağrı mesela yatakta sol tarafa gerilme gibi bir kaykılma hareketi yaptığımda da oluyor ve karnım içeriden derinlerden çok acıyor, ağrıyor. Bir de çok aşırı yorgun-halsizim. Hep uyuklama yapıyor, sersem gibi oldum bu ağrılardan. Ayakta duracak, ayağa kalkacak mecalim yok. Bulantı ve iştahsızlık da var. Karnım çok çok şiş ve çok minik bir hareketle gerginlik ağrısı oluyor. Bir de çok gaz sıkışması var. Aşırı gaz sancıları çekip, aşağıdan gaz çıkarttıkça, çıkan gaz çok kötü kokuyor. Ayın 17'sinde Adet olmam gerekiyordu, zamanı gecikti. Bir de bu sancılarla çamaşırım çok ıpıslak, sanki idrar kaçırmışım gibi çok sucuk gibi ıslanıyor akıntılardan ve yeni çamaşır giyer giymez hemen yine anında ıslanıyor ve çok acayip pis kokuyor iç çamaşırlarım bu ıslaklıkla. Çürümüş yumurta gibi, dışkı gibi çok pis kokuyor. Durmadan kaşıntı yaşıyorum genital organımda. Ama bağırsaklarım da çok rahatsız, aşırı gazlı. Hazımsızlık var durmadan, midem çok rahatsız. Geceleri daha çok sırt ağrıları çekiyorum uykuda. Sizce karnımın sağındaki merkezli bu sancı neden olabilir? 20 gündür böyleyim, daha çok arttı şikâyetler; hareketle daha çok ağrıyor karnımın içi. Gebe değilim. Cinsel yaşantım yok. 37 yaşımdayım. Geçmişte Apandisit Ameliyatı oldum. Patlama durumunda alınmıştı. Çok Komplikasyonlu Sjögren Sendromu hastasıyım. Çok teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Özge hanım herhalde birden fazla probleminiz var. Genital bölgedeki şikayetleriniz, akıntı ve koku için kadın doğum uzmanına gitmelisiniz. Karın ağrısı için ise bir genel cerrahi ya da gastroenteroloji uzmanına gitmelisiniz. Sjörgen sendromu da olduğunuz için barsaklarınızda bu ağrıları yapan bir durum olabilir. Geçmiş olsun

27 Aralık 2014 19:24